مدیرعامل فولاد و آهن غدیر ایرانیان خبر داد:

پیشرفت‌های چشمگیر مجتمع گندله‌سازی بهاباد در سال جهش تولید

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، در مجمع عمومی سالیانه این شرکت اعلام کرد که مجتمع عظیم گندله‌سازی بهاباد در تست آزمایشی تولید گندله سرد به موفقیت دست یافته است. وی این دستاورد را گامی اساسی در راستای تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» دانست.

پیشرفت‌های چشمگیر مجتمع گندله‌سازی بهاباد در سال جهش تولید
صفحه اقتصاد -

جلسه مجمع عمومی این شرکت در ساعت ۱۰:۰۰ روز چهار شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ در استان تهران، شهر تهران به آدرس تهران، اتوبان حقانی، تقاطع همت، هتل ارم تهران، سالن سپهر برگزار گردید و صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۱۴۰۲.۱۲.۲۹ و گزارش فعالیت هیئت مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرار گرفت.

شرکت فولاد و آهن غدیر ایرانیان با سرمایه ثبت شده: 35,000,000 میلیون ریال در مجمع عمومی سالیانه خود، سود خالص ۴۰,۶۲۰,۹۱۵ میلیون ریال و سود (زیان) قابل تخصیص ۴۳,۳۵۷,۹۶۵ میلیون ریال را اعلام کرد و برای هر سهم سود خالص ۱,۱۶۱ ریال و سود نقدی ۱,۰۶۰ ریال را مصوب کرد.

 ۲۱٫۶۵۰ تن کاهش تولید ناشی از محدودیت‌های انرژی

در این مجمع عمده دلیل کاهش تولید فغدیر در ماه مرداد سال ۱۴۰۲ نسبت به ماه گذشته، محدودیت‌های تأمین برق و نقص فنی تیوب باندل گاز فید و تعویض تجهیزات مورد نظر میزان تولید و کاهش و توقف در سه ماهه پایان سال به دلیل محدودیت مصرف گاز عنوان شد. به همین دلیل تولید فغدیر در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل از آن ۲۱٫۶۵۰ تن کاهش داشته است. افزایش زمانهای توقف ناشی از عدم تراز انرژی در تابستان از ۳۰ روز به ۴۰ روز و در فصل زمستان ۴۵ روز بوده است.

در این مجمع همچنین تاکید شد که تا پایان سال جاری، اولین ذوب از توسعه آهن و فولاد گل گهر دریافت می‌شود و طبق برنامه شرکت توسعه و آهن گل گهر در بورس در سال جاری عرضه خواهد شد. شرکت برنامه افزایش سرمایه را در دو مرحله در دستور کار دارد که احتمالا تا ۶ ماه آینده به ثبت می‌رسد.

فولاد غدیر ایرانیان

گام موفق مجتمع عظیم گندله سازی بهاباد در تست آزمایشی تولید گندله

احمد صادقیان، در جلسه مجمع عمومی سالانه فغدیر، با اشاره به چالش‌های ناشی از تحریم‌ها و مشکلات مربوط به انتقال ارز و ارسال کالاهای خارجی به داخل کشور، اعلام کرد: "با افتخار می‌توانیم خبر موفقیت پولادمردان غدیر ایرانیان در تولید اولین نمونه گندله سرد را اعلام کنیم."

وی تصریح کرد: کارخانه گندله‌سازی بهاباد با ظرفیت ۴ میلیون تن گندله در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار در شهرستان بهاباد استان یزد طراحی و اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، هدف از ساخت این کارخانه را علاوه بر اشتغال‌زایی در منطقه یزد در تأمین خوراک اصلی تولید فولاد کشور عنوان کرد و افزود: پیشرفت پروژه گندله‌سازی بهاباد به بیش از ۹۷ درصد رسیده است. این پیشرفت شامل بخش‌های مهندسی، تدارکات و اجرا است که در بخش مهندسی حدود ۹۹.۱۶ درصد، در بخش تدارکات نزدیک به ۹۹.۶۴ درصد و در بخش اجرا نزدیک ۹۳.۵ درصد پیشرفت داشته است.

صادقیان با بیان اینکه پروژه گندله‌سازی بهاباد از مهر ماه سال ۱۳۹۸ آغاز شده و به زودی تولید تجاری خود را جشن خواهد گرفت، تصریح کرد: پروژه افزایش ظرفیت واحد تولید آهن اسفنجی در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ با موفقیت به اتمام رسیده و واحد صنعتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن با ظرفیت حداکثری به چرخه تولید بازگشته است.

وی پیش‌بینی کرد که تولید تجاری گندله‌سازی بهاباد ظرف یک ماه و نیم آینده آغاز خواهد شد و گفت:  مذاکرات و توافق‌نامه‌هایی با مجموعه نوظهور کویر بافق برای تولید سنگ بهاباد و شرکت چادرملو برای تولید کنسانتره انجام شده است و خط ریلی مجموعه بهاباد نیز به زودی آماده بهره‌برداری خواهد بود.

رکورد تولید روزانه آهن اسفنجی فغدیر در خرداد ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان همچنین اعلام کرد که رکورد جدید تولید روزانه آهن اسفنجی این شرکت به میزان ۳۵۸۹ تن در خرداد ۱۴۰۳ به ثبت رسیده است.

احمد صادقیان در خصوص معدن C5 نیز اعلام کرد: این معدن خریداری شده و عملیات اکتشاف با سرعت در حال انجام است و تا شهریور ماه وارد بحث استخراج و بهره‌برداری از معدن خواهیم شد. همچنین باطله‌برداری این معدن در سال جاری آغاز می‌شود.

این دستاوردها با تلاش کارکنان توانمند فولاد غدیر ایرانیان و تکیه بر دانش بومی همراه با برنامه‌ریزی و عزم راسخ مدیران متعهد و متخصص این شرکت حاصل شده است. افزایش ظرفیت تولید از ۸۰۰ هزار تن در سال به ۱.۲ میلیون تن در سال کمک شایانی به تأمین بار فلزی و مواد اولیه شرکت‌های فولادی کشور در راستای تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نموده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد