در نشست رئیس هیات عامل ایمیدرو با قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی مطرح شد:

موثقی نیا: هدایت سرمایه گذاری، اقدام موثر ایمیدرو برای توسعه است

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) راهبری و هدایت سرمایه گذاری شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی را از اقدامات موثر ایمیدرو برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی خواند.

موثقی نیا: هدایت سرمایه گذاری، اقدام موثر ایمیدرو برای توسعه است
صفحه اقتصاد -

محمدرضا موثقی نیا در نشست با مهدی فرحی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی افزود: نتیجه سرمایه گذاری و راهبری ایمیدرو، تاکنون به بهره برداری از 9.4 میلیارد دلار پروژه و طرح منجر شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: در حال حاضر پروژه های بزرگ افتتاح شده و آماده افتتاح در حوزه های فولاد، مس، طلا، سرب و روی، زغال و... حاکی از اقدامات کلیدی ایمیدرو است که در این زمینه تامین زیرساخت ها نیز مورد توجه این سازمان قرار گرفته است.

ایجاد اشتغال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بهره برداری از پروژه ای معدن و صنایع معدنی اشتغالزایی فراگیری در نقاط مختلف کشور داشته است، عنوان کرد: ایمیدرو همواره بسترسازی و حمایت از شرکت ها برای توسعه معدن و صنایع معدنی را اولویت قرار داده است تا برنامه ها در راستای "جهش تولید" پیش رود.

ارایه پیشنهادات قابل اجرا در راستای جهش تولید

موثقی نیا با بیان اینکه ایمیدرو پیشنهادات قابل اجرا در راستای جهش تولید به ارزش 110 هزار میلیارد تومان ارایه کرده است، اظهار داشت: به منظور دستیابی به اهداف جهشی، میزان نیازهای ارزشی این حوزه برآورد شده است که نیاز ارزی کل تولید و طرح های پیشران را شامل می شود.

وی از نیازهای مهم این حوزه، به تامین مستمر برق به میزان سالانه 8800 مگاوات و 50 میلیون مترمکعب گاز در روز اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان