افزایش سرمایه ۷۷ درصدی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تصویب شد

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد امیرکبیر کاشان بیستم اسفند ماه ۱۴۰۲ به صورت حضوری و آنلاین با حضور بیش از 70 درصد از سهام‌داران برگزار شد و همزمان به صورت آنلاین از صفحه رسمی شرکت در آپارات برای سهامداران به نمایش گذاشته شد.

افزایش سرمایه ۷۷ درصدی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تصویب شد
صفحه اقتصاد -

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد امیرکبیر کاشان روز یکشنبه بیستم اسفند ماه ۱۴۰۲ راس ساعت ۱۰ با حضور بیش از ۷۰ درصد از سهام‌داران، برگزار و هم‌زمان به صورت آنلاین از صفحه رسمی شرکت در تارنمای آپارات برای سهام‌داران به نمایش گذاشته شد.

این جلسه با تلاوتی چند از آیات کلام‌الله مجید آغاز شد و سپس هیئت رئیسه مجمع متشکل از رئیس مجمع، حسین پناهیان به نمایندگی شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان، نظار مجمع شامل حسین عزیزی به نمایندگی شرکت مهندسی توسعه پترو فرایند کرخه، عبدالحمید رهیده به نمایندگی موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح و منشی مجمع، الهام خیراندیش به نمایندگی شرکت پتروشیمی توسعه نگین مکران، مشخص و پس از اعلام رسمیت جلسه، دستور جلسه برابر دعوت‌نامه توسط رئیس مجمع قرائت شد.

در ادامه شهرام عالی‌وند، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به نمایندگی هیئت مدیره، گزارش افزایش سرمایه را به سمع و نظر مجمع رساند.

وی بیان کرد: سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ یک هزار میلیارد ریال بوده که طی چند مرحله به مبلغ هشت هزار و ۴۵۸ میلیون ریال افزایش یافته است.

همچنین اهداف شرکت فولاد امیرکبیر کاشان از افزایش سرمایه، اصلاح ساختار مالی به منظور حفظ و جلوگیری از کاهش سرمایه در گردش مورد نیاز شرکت و استفاده از «بند هـ تبصره ۲ قانون بودجه کشوری سال ۱۴۰۲» اعلام شد.

سپس بازرس قانونی و حسابرس مستقل گزارش خود را قرائت و مجمع پس از بحث و بررسی و تبادل نظر و با عنایت به مجوز صادره از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه شرکت از مبلغ هشت هزار و ۴۵۸ میلیون ریال به ۱۵ هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته (معادل ۷۷ درصد) افزایش یافت. بر همین اساس مقرر شد هیئت مدیره پس از عملی کردن افزایش سرمایه، نسبت به اصلاح مفاد ماده ۵ اساسنامه شرکت اقدام نماید.

بر این اساس، افزایش سرمایه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان از ۸۴۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته به تصویب مجمع رسید.

همچنین به کلیه سهام‌داران به نسبت سود افراد سهم تعلق گرفته است. بنابراین پس از ثبت افزایش سرمایه، ماده ۵ اساسنامه به شرح سرمایه شرکت مبلغ ۱۵ هزار میلیارد ریال است که به ۱۵ هزار سهم عادی یک هزار ریالی با نام تقسیم شده و تماما پرداخت شده است که ماده مربوطه در اساس‌نامه اصلاح شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان