راه های رویارویی و کنترل خشم در زنان

چطور می توان خشم زنان را کنترل یا از بروز آن جلوگیری کرد؟ این سوالات حتما در ذهن شما نیز شکل گرفته اند. عصبانیت و خشم زنان، می تواند تاثیر به سزایی روی سلامت روانی جامعه داشته باشد. زنان بخش بزرگی از جامعه هستند که به عنوان یکی از رکن های اساسی خانواده شناخته می شوند.

راه های رویارویی و کنترل خشم در زنان
صفحه اقتصاد -

کنترل خشم در زنان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همان طور که می دانید، زن ها به دلیل داشتن روحیات حساس، بیشتر مورد عصبانیت و خشم قرار می گیرند. حال روش های مختلف کنترل کردن خشم در زنان چیست؟ چطور می توان خشم زنان را کنترل یا از بروز آن جلوگیری کرد؟ این سوالات حتما در ذهن شما نیز شکل گرفته اند. عصبانیت و خشم زنان، می تواند تاثیر به سزایی روی سلامت روانی جامعه داشته باشد. زنان بخش بزرگی از جامعه هستند که به عنوان یکی از رکن های اساسی خانواده شناخته می شوند. وجود خشم و عصبانیت در زنان می تواند باعث ایجاد تاثیر منفی بر زندگی زناشویی شده و حتی آسیب های زیادی به کودکان وارد کند.کنترل خشم در زنان از چندین جهت حائز اهمیت است. یک زن می تواند به عنوان همسر یا مادر، تاثیر به سزایی روی بنیان خانواده داشته باشد. همان طور که می دانید مادر، در بیشتر خانواده ها اکثر ساعات خود را صرف وقت گذرانی با فرزندان می کند. بنابراین وجود خشم در یک مادر می تواند روی تربیت کودک، روحیات و عواطف او و… تاثیر زیادی داشته باشد. از این رو کنترل خشم در بانوان خصوصا مادران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله تلاش می کنیم شما مخاطبان عزیز را با روش های کنترل خشم در بانوانآشنا کنیم. پس همراه ما باشید.

آیا کنترل خشم در زنان با مردان تفاوت دارد؟

همان طور که در سایت دهکده رشد گفته شد، کنترل خشم در زنان حائز اهمیت فوق العاده ای است. خشم و عصبانیت، مسئله ای است که فارغ از جنسیت، می تواند برای زنان و مردان پیش آید. لازم است بدانید که روش های کنترل عصبانیت در مردان و زنان با یکدیگر متفاوت است. زن ها با توجه به روحیات حساس و شکننده ای که دارند باید از روش هایی خاص برای کنترل خشم خود استفاده کنند. در واقع جنسیت، سن، روحیه، شرایط عمومی زندگی و… می توانند روی روش های کنترل خشم، تاثیر داشته باشند.از طرفی بانوان در هر کجای دنیا، معمولا تحت تبعیض های جنسیتی قرار می گیرند، این مسئله می تواند به عنوان علت زود عصبانی شدن زنان شناخته شود. به هر حال زنان به دلایل مختلف، ممکن است بیش از مردان دچار عصبانیت و تنش شوند. برخی از آن ها می توانند عصبانیت خود را به راحتی کنترل کنند و برخی دیگر از داشتن این توانایی عاجزند. در بخش های بعدی مقاله روش های موثری برای کنترل خشم در بانوان را به شما معرفی می کنیم.

02

 

معرفی چند روش برای کنترل خشم در بانوان

تا به این جای کار بیشتر در مورد علت زود عصبانی شدن زنان صحبت کردیم. حال باید روش های کنترل خشم در زنان را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم به دنبال روش هایی برای کنترل خشم خود هستید، بهتر است این بخش از مقاله را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

کشیدن نفس عمیق و تفکر قبل از بروز خشم: ابتدایی ترین روش برای کنترل خشم در زنان، کشیدن چند نفس عمیق و همزمان فکر کردن به عواقب بروز رفتار خشمگینانه است. بروز خشم می تواند روابط عاطفی و حتی دوستانه شما را به طور کامل خراب کند. پس بهتر است پیش از بروز دادن خشم خود، به خوبی فکر کنید. این مسئله باعث منطقی تر عمل کردن شما خواهد شد و می تواند خشم شما را تا حد زیادی کنترل کند.

استفاده کردن از عبارات آرامبخش: از دیگر راه های کنترل خشم در زنان، می توان به تکرار عبارات آرامبخش یا فکر کردن به اتفاقات خوب و خوشایند اشاره کرد. در صورتی که این کار را خالصانه انجام دهید، تاثیر زیادی روی کنترل خشم شما خواهد داشت.

نحوه حرف زدن با طرف مقابل: یکی از راه های موثر برای کنترل عصبانیت در زندگی زناشویی نحوه حرف زدن با همسرتان است. برای مثال اگر از سیگار کشیدن همسرتان خسته شده اید و احساس عصبانیت می کنید، دو روش برخورد پیش روی شما قرار دارد. در روش اول می توانید همسر خود را با عصبانیت محکوم و سرزنش کنید. این در حالی است که در روش دوم می توانید از جملات دوستانه ای استفاده کنید. برای مثال می توانید به همسر خود بگویید که بوی سیگار باعث سردرد شما می شود و برای سلامتی خودش نیز مضر است. در این صورت او نیز با برخورد منطقی تلاش می کند مصرف سیگار خود را کاهش دهد.

کنترل عوامل بیرونی: عوامل بیرونی می توانند به عنوان علت زود عصبانی شدن زنان شناخته شوند. گرسنگی، خستگی زیاد، داشتن استرس و… از مهم ترین عواملی هستند که روی بروز خشم در بانوان تاثیر دارند. اگر بتوانید این عوامل را شناسایی و مهار کنید، می توانید خشم خود را نیز تا حد زیادی کنترل کنید.

333

کنترل عصبانیت در زندگی زناشویی چگونه ممکن است؟

کنترل عصبانیت در زندگی زناشویی بسیار مهم تر از زندگی فردی است. در زندگی فردی، شما مسئولیت خاصی به عهده ندارید اما در زندگی زناشویی، حفظ بنیان خانواده به عهده شماست. بنابراین کنترل خشم در زندگی زناشویی مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

بهترین راه برای کنترل خشم در زنان در روابط زناشویی، فکر کردن به اهمیت رابطه است. شما باید به ارزش زندگی مشترک، همسر و فرزندان خود فکر کنید. در این صورت می توانید منطقی تر فکر کنید و در مواجهه با عزیزترین افراد زندگی خود، نرمی و لطافت بیشتری به خرج دهید. برای موفقیت در این کار می توانید به یاد خوبی های همسر خود بیفتید.

یکی دیگر از راه های کنترل عصبانیت در زندگی زناشویی شناسایی افکار و احساسات منفی است. اگر وجود رفتاری در همسرتان شما را آزار می دهد و موجب عصبانیت شما می شود، باید اول آن را شناسایی کنید. سپس در مورد این رفتار با همسر خود گفتگو کنید. همچنین برای جلوگیری از ناراحتی همسرتان می تواند به او نیز پیشنهاد کنید تا رفتارهای ناشایست را به شما گوشزد کند. در این صورت می توانید یک زندگی زناشویی عالی و بدون دردسر داشته باشید.

منبع:

https://dehkadehroshd.com/anger-control-in-women/

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما