آیا می‌توان از زنجیر طلا به عنوان دستبند استفاده کرد؟

ایجاد تنوع و تغییر همواره باعث افزایش انرژی و ایجاد شوق و انگیزه می‌گردد. اگر در موقعیتی هستید که نمی‌توانید برای خرید طلای جدید اقدام کنید، باید با حداقل بودجه اقدام به خرید آویزهای بسیار متنوع با اندازه، طرح، شکل، رنگ و وزن‌های متفاوت نمائید.

آیا می‌توان از زنجیر طلا به عنوان دستبند استفاده کرد؟
صفحه اقتصاد -

داشتن اکسسوری‌های طلا مانند ز‌نجیر طلا، انگشتر، گوشواره و ... جزو لاینفک علاقمندی‌های بانوان به حساب می‌آیند. اما متاسفانه امروزه با افزایش قیمت طلا به صورت لحظه‌ای، کمترکسی میتواند به سراغ خرید طلا و زیورآلات طلایی برود. خانم‌ها برای این که بتوانید از طلاهای متنوع و در عین حال زیبا بهره ببرند، گاهی مجبورند، دست به نوآوری و خلاقیت بزنند و سعی کنند هر طور شده از زیورآلات طلایی جذاب و زیبا و محبوب‌شان استفاده نمایند. یکی از این خلاقیت‌ها استفاده از برخی زیورآلات به صورت چند منظوره یا تغییر آن‌ها به جهت ایجاد تنوع، می‌باشد.

زنجیر طلا زیور چند منظوره

یکی از زیورآلاتی که می‌توانید با خرید آن به چند مدل زیور جذاب دست پیدا کنید، زنجیر طلا می باشد. زنجیرهای ساده و زیبای طلایی هم می‌تواند در قالب دستبند طلا باشند هم یک نوع گردنبند ساده و شیک را بسازند. شما باتغییر این اکسسوری ساده به راحتی می‌توانید تنوع خوبی از زیورآلات را برای خود رقم بزنید. در ادامه با ما همراه باشید تا از چند و چون کار آگاه شوید.

دستبند زنجیری اسپرت و کارآمد

دستبند‌های زنجیری به خودی خود می‌توانند یک اکسسوری کامل و بدون نقص باشند، مخصوصا برای آقایان که تنوع زیادی در زیورآلات ندارند، یک دستبند زنجیری مانند دستبندکارتیه می‌تواند بهترین گزینه به عنوان دستبند طلا مردانه لاکچری محسوب گردد. اما نکته جالب در مورد دستبندهای زنجیری تنوع زیادی است که دارند، این تنوع باعث می‌شود، در برخی از نمونه‌ها به راحتی با کمی خلاقیت یک تغییر زیبا و جذاب ایجاد کرد.

انواع زنجیر طلا

زنجیرها یکی از عناصر اصلی تشکیل دهنده، دستبندها هستند، که شکل و سایز آن‌ها تاثیر بسزایی بر روی ظاهر و جلوه دستبند دارد. زنجیر طلا از نظر شکل به چهار نوع تقسیم می‌شود:

  • زنجیر هرمس: در این مدل، حلقه‌های تشکیل دهنده زنجیر با یک الگوی تکرار شونده از حلقه‌های کوچک و بزرگ، به هم پیوسته شده‌ و یک زنجیر خاص و چشم نواز را ایجاد کرده‌اند.

  • زنجیر کارتیه: شناخته‌شده‌ترین نوع زنجیر طلا که با حلقه‌های گرد و مسطح و به صورت قائم به هم متصل شده‌اند، زنجیر کارتیر می‌گویند، که سایز بزرگ آن‌ها به تنهایی می‌تواند یک دستبند طلا مردانه لاکچری باشد.

  • رولو: این سبک زنجیر با الگوی تکراری از حلقه‌های گرد و برجسته ساخته می‌شود که به صورت قطر در قطر به هم پیوسته هستند.

  • فیگارو: به حلقه‌های گرد و بلند که به صورت 3 حلقه کوچک و یک حلقه بزرگ به هم پیوند خورده‌اند، زنجیر فیگارو می‌گویند.

چگونگی تبدیل زنجیر طلا به دستبند

زنجیر‌های طلا با مدل‌های مختلف جلوه و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. برخی از آن‌ها در سایزهای بلند برازنده گردنبند زنجیری هستند و برخی دیگر در اندازه‌های کوچک‌تر برای انواع دستبند طلا مناسب‌اند. شما با دو راه کار می‌توانید هر کدام از این زیورآلات را به دستبند طلا جدید و زیبا تبدیل نمائید.

تبدیل زنجیر طلا به دستبند

یکی از راه کارهایی که می‌توانید زنجیر طلا را به دستبند تبدیل کنید، این است که، هر کدام از مدل‌های گردنبند زنجیری را که دارید، با یک ترفند ساده و تنها با پیچیدن به دور مچ دست خود به یک دستبند طلا جدید و چند لایه تبدیل کنید. با این راهکار هم در اکسسوری‌های خود یک تغییر زیبا و جدید ایجاد خواهید کرد و هم اگر از زنجیر خود خسته شده‌اید می‌توانید بدون هزینه صاحب یک دستبند جدید شوید.

دستبند‌های متنوع تنها با یک زنجیر طلا

اگر جزو افرادی هستید که هر چند وقت یکبار از زیورآلات و اکسسوری‌های خود خسته می‌شوند و به دنبال تغییر وتنوع هستند، این راه حل مناسب شماست. در این روش می‌توانید با یک ترفند ساده و کاربردی یک دستبند زنجیری ساده را به چند دستبند متنوع تبدیل کنید. برای این کار کافی است، آویزهای طلای کوچک و سبک با طرح‌های متنوع تهیه نموده و به زنجیر خود آویزان کنید. در این روش با کمک چند زیور ساده و در عین حال ارزان، صاحب چند دستبند طلا جدید و زیبا خواهید شد، بدون آنکه نیاز به صرف پول و هزینه گزاف باشد.

کلام آخر

ایجاد تنوع و تغییر همواره باعث افزایش انرژی و ایجاد شوق و انگیزه می‌گردد. اگر در موقعیتی هستید که نمی‌توانید برای خرید طلای جدید اقدام کنید، باید با حداقل بودجه اقدام به خرید آویزهای بسیار متنوع با اندازه، طرح، شکل، رنگ و وزن‌های متفاوت نمائید. تعداد و مدل این سبک آویزها کاملا به سلیقه و نظر شما بستگی دارد، در واقع با این ترفند شما خود طراحی دستبند طلا جدیدتان را انجام می‌دهید، که به نوبه خود بسیار هیجان‌انگیز و جذاب است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما