وضعیت آب و هوا فردا یکشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ | گرد و خاک در کدام مناطق رخ می دهد؟

در این خبر به پیش بینی وضعیت آب و هوا فردا یکشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا فردا یکشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ | گرد و خاک در کدام مناطق رخ می دهد؟
صفحه اقتصاد -

سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های همدان، مرکزی و جنوب قزوین، همچنین در جنوب شرق، کرمان، نیمه شرقی هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی استان ها فردا یکشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ 

به نقل از سازمان هواشناسی بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری، در پنج روز آینده در شمال غرب کشور گذر متناوب امواج کم دامنه تر از میانی جو پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی پایدار و آرام مستقر است.

دوشنبه در شمال غرب و پاره ای از نقاط غرب کشور و در استان‌های گیلان و قزوین در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد. در این روز شرایط برای تشکیل گردوخاک در کشور عراق مهیا است و نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور انتظار می‌رود.

سه شنبه علاوه بر شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های همدان، مرکزی و قم، ارتفاعات غرب اصفهان و چهار محال و بختیاری، همچنین در دامنه های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین البرز و تهران و در سواحل غربی دریای خزر نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

چهارشنبه فقط در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی، افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

آسمان امروز تهران صاف است و از بعدازظهر با افزایش باد همراه خواهد بود. بیشینه دمای امروز پایتخت به ۳۵ درجه ساتی‌گراد بالای صفر می رسد و کمینه دمای آن ۲۳ درجه خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان