وضعیت ترافیک جاده هراز و فیروزکوه امروز جمعه ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره وضعیت ترافیک جاده هراز و فیروزکوه امروز جمعه ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

وضعیت ترافیک جاده هراز و فیروزکوه امروز جمعه ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

رئیس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک در محورهای منتهی به این استان در جاده کندوان، آزاد راه تهران شمال، هراز و فیروزکوه را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد.

سرهنگ یدالله جهان تاب روز جمعه اظهار داشت: تردد وسایل نقلیه از مسیر شمال به جنوب جاده چالوس تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی وضعیت ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده چالوس حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و همچنین در مسیر جنوب به شمال آزاد راه تهران شمال حدفاصل تونل البرز تا پل زنگوله را نیز سنگین ذکر کرد.

وی اظهار داشت: در مسیر جنوب به شمال جاده هراز حدفاصل لاسم تا شاهاندشت و وانا تا بایجان و همچنین در مسیر شمال به جنوب این جاده در محدوده های سه راهی چلاو و بایجان، تردد خودروها سنگین گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون محور فیروزکوه دارای بارش باران، محور چالوس دارای بارش باران و مه گرفتگی در ارتفاعات و سایر محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است، گفت: در مسیر جنوب به شمال جاده فیروزکوه در محدوده های دماوند گ، پل سفید و شیرگاه، ترافیک خودرو سنگین است.

رئیس پلیس راه مازندران، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و ادامه داد: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

روز پنجشنبه یک میلیون مسافر وارد مازندران شد

روح الله سلگی مازندران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به آماده باش کامل دستگاه‌های اجرایی و خدماتی برای میزبانی از مسافران از ورود یک میلیون مسافر به این استان در روز ۲۳ شهریور ماه خبر داد و گفت: تمامی اقامتگاه‌ها و مراکز پذیرایی مازندران در اشغال مسافران ورودی به این استان قرار دارد.

این مسئول اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۷۱میلیون و ۷۲۵هزار و ۶۲۰ نفرشب اقامت مسافر در مازندران ثبت شد.

جانشین استاندار در ستاد خدمات سفر مازندران افزود: از ابتدای تابستان تاکنون حدود ۳۶میلیون نفر شب مسافر در مازندران اقامت داشتند.

وی با تأکید بر تامین اقلام مورد نیاز مسافران آخر تابستان در این استان خاطرنشان کرد: با تدابیر استاندار و همکاری دستگاه‌های مسئول روزانه ۵۰۰تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار و کنترل قیمت ها در سراسر مازندران توزیع می شود.

سلگی اضافه کرد: مشکل تامین نان و سوخت موردنیاز مسافران نیز برطرف شد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون استاندار مازندران گفت: با هدف خدمت رسانی بهینه به مسافران تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی مازندران بصورت شبانه روزی در میدان خدمت حضور دارند.

تخلفات حادثه ساز، خط قرمز پلیس

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران درعین حال به برخی هشدارهای اعلام به رانندگان ومسافران عبوری از شهرهای این استان اشاره کرد و گفت: خط قرمز پلیس تخلفات حادثه ساز است و بدون اغماض با راننده خاطی برخورد جدی وقضایی خواهد داشت.

سرهنگ بیگلری ادامه داد، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ و دو تخلف همزمان از سوی رانندگان درصورت مشاهده ماموران راهنمایی ورانندگی با راننده متخلف برخورد و ضمن اعمال جریمه های قانونی رانندگی، خودرو نیز توقیف وبه پارکینگ منتقل خواهد شد.

وی تصریح کرد، همه الزام هایی که پلیس چه درجاده ها و درون شهرها به رعایت آنها از سوی رانندگان تاکید دارد، حفظ سلامت برای سرنشینان داخل خودروها ودیگررانندگان عبوری وحتی عابران پیاده است که سفر آنها بدون کوچکترین حادثه ای به تلخ کامی کشیده نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما