مدیرعامل شرکت امداد خودروایران در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد

هشدار برای استفاده از امدادهای متفرقه

مدیرعامل شرکت امداد خودرو ایران، با بیان این‌که بر اساس نظرسنجی های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، رضایت مشتری از خدمات امداد خودرو ایران بیش از ۸۵ درصد است، گفت: بزرگ‌ترین هدف ما براساس راهبرد کلان گروه صنعتی ایران خودرو، جلب رضایت مشتری و ارایه خدمات ایمن، استاندارد و ارزان به آن‌ها است.

هشدار برای استفاده از امدادهای متفرقه
صفحه اقتصاد -

سید عباس میرحسینی در نشست خبری با رسانه ها، از آغاز طرح امداد نوروزی از ۲۷ اسفندماه خبر داد و اظهار کرد: امداد خودروایران با تکیه بر پرسنل خوب و دانش فنی و بر اساس قطعات اصلی ایساکو و نرخ های استاندارد، تلاش کرده است تا رضایت نسبی مشتریان را جلب کند.

ایکوپرس- وی بر صدور پیش فاکتور به صورت الکترونیک برای امدادخواهان و ارایه خدمات پس از تایید آن توسط مشتری تاکید کرد و افزود: امداد خودروهای متفرقه که سراسری نبوده و بعضا موجب ایجاد مشکل برای مردم می شود، با نرخ های متفاوت و تعمیرات غیراستاندارد فعالیت کرده و در مواردی با خودروهای متفرقه‌ فعالیت می کنند که خود نیاز به امداد دارد. این امدادگران با خدمات غیرتخصصی به خودروها و مشتریان آسیب وارد می کنند.

میرحسینی، با تاکید بر این‌که مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو از خدمات امدادخودروایران استفاده کنند، بیان کرد: این خدمات از طریق سر شماره ۰۹۶۴۴۰ یا کانال‌های ارتباطی نظیر سایت امداد خودروایران، اپلیکیشن ایساکو و اپلیکیشن بسپر صورت می گیرد.

ارتقای سطح خدمات در سال ۱۴۰۳

وی با بیان این‌که برای سال جدید، برنامه‌های متنوعی برای ارتقای سطح خدمات داریم، گفت: در سال گذشته و در کلانشهر تهران، پلیس تلاش کرد تا امدادخودروهای استاندارد را جدا کرده و با متفرقه‌ها برخورد کند، اما همچنان هنوز در بزرگراه‌ها مشکلاتی داریم و لازم است برای آرامش خاطر مشتریان، رسیدگی بیش تری صورت گیرد.

مدیرعامل امدادخودروایران، افزود: در راستای توسعه خدمات در بزرگراه‌ها و ارایه خدمات بهتر، با برخی بزرگراه‌ها و آزادراه ها نظیر تهران-شمال قرارداد بسته‌ایم و به صورت شبانه روزی فعالیت داریم، هرچند این اقدام برای ما هزینه زا است، اما مایل هستیم مردم از خدمات استاندارد استفاده کنند. برای حضور در آزادراه غدیر نیز قرارداد بسته‌ایم و در حال پیشبرد اقدامات هستیم.

میانگین انتظار مشتریان؛ ۲۵ دقیقه

میرحسینی، با بیان این‌که میانگین زمان انتظار امدادخواهان ۲۵ دقیقه است، گفت: در شهر تهران میانگین زمان ۱۵ دقیقه نیز داشته ایم، اما به دلیل این‌که خدمات سراسری ارایه می شود، میانگین زمان انتظار از لحظه تماس مشتری تا زمانی که امدادگر به محل می رسد ۲۵ دقیقه است و به دنبال کاهش آن هستیم.

میرحسینی، در پاسخ به این سوال که چرا ارایه خدمات به مشتریان از طریق مکان یابی آنلاین صورت نمی گیرد، بیان کرد: ۹۹ درصد این مشکل را پلتفرمی که بیش از دو سال است در حال طراحی و توسعه آن هستیم و در سال ۱۴۰۳ معرفی و رونمایی می شود، حل خواهد کرد و ۸۰ درصد درخواست خدمات امداد خودروی ایران نیز بر از طریق این پلتفرم ثبت خواهد شد. در این پلتفرم، مشکلات لوکیشن، پروفایل، مشخصات و سابقه خدمات رسانی به مشتریان رفع شده و پیش بینی می شود از این طریق، کاهش زمان انتظار امدادخواه به میزان سه دقیقه کاهش خواهد یافت.

وی از آمادگی ارایه خدمات امدادی به خودروهای برقی خبر داد و افزود: در حال حاضر خدمات حمل این محصولات به پایگاه های ثابت خودروهای برقی ایساکو صورت می گیرد و در سال آینده نسبت به توسعه خدمات اقدام خواهیم کرد؛ هم چنین در سال آینده از موتورسیکلت های برقی در ناوگان امداد خودروی ایران استفاده خواهیم کرد.

خطر جانی امدادگران با فعالیت امدادهای متفرقه!

وی با اظهار نگرانی از فعالیت شرکت های متفرقه امدادرسانی برای ارایه خدمات بی کیفیت و گران به مشتریان، گفت: در برخی مناطق امدادهای متفرقه به صورت انحصاری فعالیت می کنند که امدادگران ما امنیت جانی در آن مناطق ندارند و بارها مورد آزار و آسیب قرار گرفته اند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت امدادخودروهای متفرقه و نیز رسیدگی به شکایات مشتریان در صورت ناراضی بودن از خدمات امداد خودروایران، عنوان کرد: اعتقاد ما این نیست که کسب و کار امدادگران متفرقه را کوچک کنیم، بلکه معتقد هستیم هرکسی که استاندارد دارد، متخصص بوده و از قطعات اصل استفاده می کند، باید کار کند. ما نمی توانیم صد در صد سهم بازار را در اختیار بگیریم، بنابراین همه باید مشغول باشند.

مدیرعامل شرکت امداد خودروایران، با تاکید بر این‌که امدادگران متفرقه باید متخصص و استاندارد بوده و نیز از جایی مجوز دریافت کرده باشند، گفت: حتما باید بر روی قیمت و کیفیت اقدامات این امدادگران نظارت صورت گیرد، اما بسیاری از امداد خودروها بدون مجوز فعالیت می کنند. ما به دنبال این هستیم که در سال آینده و به وسیله پلتفرمی، در همکاری با پلیس، تمامی امدادگران استاندارد، دارای مجوز و متخصص را تحت پوشش قرار داده و مردم برای دریافت امداد از ایران خودرو و سایپا یا هر جای دیگری، به این پلتفرم مراجعه کنند. در این پلتفرم آموزش های واحد به امدادگران ارایه خواهد شد و در نهایت، قیمت ها واحد شده و کانال های پی گیری برای مشتریان در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: اگر مشتریان از مبلغ فاکتور خدمات امدادی یا نوع خدمت و رفتار امدادگران ایران خودرو رضایت نداشته باشند، می توانند از طریق CRM امداد خودروایران یا CRM گروه صنعتی ایران خودرو اقدام کرده و شکایت خود را ثبت کنند.

شبکه امدادخودرو ایران با کارکنان با مهارت و آموزش دیده

وی با بیان این‌که شرکت امداد خودروایران دارای بیش از ۱۰ دفتر منطقه ای است که در هر دفتر به صورت میانگین ۳۰ کارمند با مهارت و آموزش دیده فعالیت می کنند، گفت: این مجموعه در حدود هزار و ۵۰۰ شهر و روستا امدادگر فعال داشته و بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر، خدمات جاده‌ای ارایه می‌دهد. هم چنین امداد خودروی ایران هزار و ۵۰۰ امدادگر متخصص و آموزش دیده دارد که از ابزارهای مخصوص و استاندارد استفاده می کنند‌.

میرحسینی با تاکید بر این‌که خدمات امداد خودروی ایران شبانه روزی است، عنوان کرد: تعداد خدمات برای امداد خودرو تقریبا روزانه سه هزار خدمات امدادی است. این مجموعه نه تنها به محصولات ایران خودرو خدمات تخصصی ارایه می دهد، بلکه به تمام محصولات فارغ از برند، خدمات عمومی ارایه می دهد. سیاست کلان ایران خودرو جلب رضایت مشتری است‌، ما تلاش کرده ایم جمله و کلمه امدادی را تقویت کنیم. مزیت رقابتی ما این است که در تمام نقاط ایران به صورت برخط و زنده حضور داریم.

مدیرعامل شرکت امداد خودروایران، با بیان این‌که در چند سال گذشته و در راستای ارتقای سطح خدمات رسانی، تلاش کرده ایم از تکنولوژی های جدید بهره گیریم، اظهار کرد: مرکز تماس ما قابلیت پاسخ‌گویی به ۵۰۰ تماس به صورت لحظه ای و هم زمان را دارد در کنار آن تلاش کرده‌ایم از تکنولوژی های جدید و هوش مصنوعی استفاده کنیم؛ در سال ۱۴۰۳ می توانیم بهره وری کامل از تکنولوژی های نوین داشته باشیم‌.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان