عکس / این بار «بی‌ام‌ و» از روی «تویوتا» کپی کرد!

در مدل جدید بی‌ام‌و گیربکس شش سرعته بخشی از بسته 3500 دلاری «Handschalter» است و تنها در نوع شش سیلندر M40i رودستر موجود خواهد بود.این اقدام بی‌ام‌و در حالی است که مدت‌ها قبل تویوتا سوپرا مجهز به شش دنده شده بود.

عکس / این بار «بی‌ام‌ و» از روی «تویوتا» کپی کرد!
صفحه اقتصاد -

در مدل سال 2025 بی‌ام‌و Z4، این خودرو با گیربکس دستی هم در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. این خودرو با قیمت 3500 دلار با نام «Handschalter» ارائه می‌شود؛ رنگ «San Remo Green» فقط در نسخه گیربکس دستی موجود خواهد بود و همچنین یک رنگ BMW Individual به نام Frozen Deep Green Metallic با قیمت 2950 دلار موجود است. این نسخه از بی‌ام‌و یعنی Z4 دستی از مارس 2024 به فروش خواهد رسید.

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

این اقدام بی‌ام‌و درست مانند اقدام تویوتا برای بازگرداندن آپشن شش سرعته به GR سوپرا برای مدل سال 2023 بود، چراکه بی‌ام‌و پس از مدت طولانی گیربکس دستی را به محصول خود بازگرداند. گیربکس بین هر دو خودرو مشترک است، اما به گفته BMW، هر کدام دارای اتصالات و بوش‌های تنظیم متفاوتی هستند. چیز دیگری که در Z4 با سوپرا مشترک است، این است که دفترچه راهنما فقط در نوع موتور 3.0 لیتری شش سیلندر خطی که BMW آن را M40i می‌نامد در دسترس خواهد بود.

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

راه انداختن ماشین با سه پدال گاهی اکثر اوقات هزینه کمتری دارد اما اگر بخواهید این خودرو را با سه پدال داشته باشید باید هزینه بیشتری بپردازید. در واقع ایده بی‌ام‌و این است که اگر چنین چیزی می‌خواهید، قطعا به Z4 اسپرت‌تری احتیاج دارید و این خودرو در نهایت Z4 3500 دلار قیمت خواهد داشت. این خودرو شامل دیفرانسیل M با کنترل الکترونیکی است که روی همه M40i Z4 عرضه می‌شود. فرمان نیز مجددا تنظیم شده است تا کارآمدی بیشتر برای راننده داشته باشد. نسخه دستی نیز دارای تنظیمات چرخ‌های پلکانی با چرخ‌های 19 اینچی در جلو و چرخ‌های 20 اینچی برای عقب است.

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

به گفته بی‌ام‌و، Z4 دستی قرار نیست به تعداد محدود ساخته شود. سازنده در حال برنامه‌ریزی برای ساخت این خودرو به هر تعداد که مردم مایل به خرید هستند است. ب‌ام‌و می‌گوید انتظار می‌رود اولین نسخه‌های دستی Z4 در سه ماهه اول سال 2024 وارد تولید شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان