در قالب طرح اقدام جهادی تهیه مسکن به زودی انجام می‌شود؛

خبر خوش سمیکو برای کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا

شرکت گروه سـرمایه‌گذاری کارکنان سایپا (سـمیکو) اقدامات اولیه برای خانه‌دار شدن کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا را آغاز کرده و به زودی این طرح، وارد فاز عملیاتی می‌شود.

خبر خوش سمیکو برای کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا
صفحه اقتصاد -

بر اساس مدل پیشنهادی طرح اقدام جهادی تهیه مسکن، شش گام برای صاحب‌خانه شدن کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا، توسط گروه سـرمایه‌گذاری کارکنان سایپا (سـمیکو) تعریف شده است. در گام اول شناسایی متقاضیان و واجدین شرایط در استان ها و همزمان شناسایی املاک در اختیار؛‌ گام دوم دسته بندی متقاضیان بر اساس نوع تقاضا و مقارن با آن شناسنامه دار کردن املاک در اختیار؛‌ سومین گام اولویت‌بندی استان‌ها بر اساس تعداد و کیفیت تقاضا و مصادف با آن اولویت و انتخاب املاک با پتانسیل ساخت؛‌ گام چهارم تدوین استراتژی تامین زمین در هر استان با توجه به نیاز و دارایی؛‌ گام پنجم اصلاح اراضی و تعریف طرح و گام آخر ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی است.

به گزارش سایپانیوز،‌ در راستای ساخت واحدهای مسکونی و خانه‌دار شدن کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا، ‌راهکارهای متنوعی برای تامین زمین اتخاذ خواهد شد. از این‌رو بخشی از زمین‌های مورد نیاز برای ساخت و ساز از اراضی متعلق به گروه سایپا و بخش دیگر خرید زمین از نهادهای متولی چون وزارت راه و شهرسازی،‌ اوقاف،‌ منابع طبیعی، ‌ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، ‌بنیاد مسکن، ‌بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره)،‌ مناطق آزاد و ... است.

طرح اقدام جهادی تهیه مسکن که سمیکو در دستور کار خود قرار داده به طور قطع اجرایی خواهد شد چرا که زیرساخت و بستر آن فراهم است؛ در این مسیر حمایت سیاست گذاران،‌ سهولت در دسترسی تامین زمین از سوی دستگاه‌ها و تامین منابع وجود دارد. در بخش تامین منابع مالی که یکی از ارکان تحقق طرح یاد شده است شاهد تسهیل در تخصیص تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن به طرح اقدام جهادی و تخصیص تسهیلات اعطایی وزارت راه و شهرسازی به متقاضیان طرح هستیم. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این امر پرداخت اقساطی و طولانی مدت متقاضیان است.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ‌قیمت واحدهای مسکونی که در قالب یاد شده محقق خواهد شد، ‌بسیار مناسب است و این امکان را فراهم می‌کند که کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا با حداقل آورده مالی بتوانند در این طرح ملی مشارکت کنند.

واحدهای مسکونی که در قالب طرح اقدام جهادی تهیه مسکن،‌ دیده شده 50 ، 60 و 80 متر مربع مفید است و اخذ پول بنا به پیشرفت پروژه از پی و فوندانسیون،‌ اسکلت و سقف،‌ سفت کاری و نازک کاری است.

بر این اساس باید عنوان کرد متقاضیانی که واحدهای 50 و 60 متر مربع را انتخاب کنند، ‌56 درصد تامین مالی شان در قالب تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن، ‌23 درصد توسط متقاضی و 21 درصد سایر تسهیلات پرداختی خواهد بود. در واحدهای 80 متری 45 درصد هزینه مربوط به تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن،‌ 17درصد سایر تسهیلات و 38 درصد پرداخت متقاضی است.

شرکت سمیکو برای خانه‌دار شدن کارکنان و بازنشستگان با شرایط خاص و ویژه گام بلندی برداشته که جزییات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان