تاریخ دقیق روز جهانی مجردها در سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

در این بخش از تقویم روزهای جهانی به تاریخ روز جهانی مجردها در سال ۱۴۰۲ و هدف از نامگذاری این روز خواهیم پرداخت که در ادامه خواهید خواند.

تاریخ دقیق روز جهانی مجردها در سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟
صفحه اقتصاد -

در تقویم جهانی روزی به نام روز جهانی مجردها عنوان شده ، بله درست شنیدید روز جهانی سینگل که همان مجردها می باشد ، در این بخش تاریخ روز جهانی مجردها ( سینگل) در تقویم 1402 را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

روز جهانی سینگل ۱۴۰۲

تاریخ دقیق روز جهانی سینگل ها و مجرد ها در تقویم شمسی :

روز شنبه 20 آبان سال 1402

تاریخ دقیق روز جهانی سینگل ها و مجرد ها در تقویم قمری :

روز  شنبه 26 ربیع الثانی سال 1445

تاریخ دقیق روز جهانی سینگل ها و مجرد ها در تقویم میلادی :

روز ۱۱ نوامبر سال 2023

روز سینگلی

روز جهانی مجردها

روز مجردها یک روز ویژه در چین است که در آن مجردها، مجرد بودن را جشن می‌گیرند. روز ۱۱ نوامبر هم به همین جهت انتخاب شده که در تقویم میلادی به شکل ۱۱/۱۱ نوشته می‌شود و عدد یک در آن تکرار شده‌است.

هدف و تاریخچه روز جهانی مجردها

برای نخستین بار در سال ۱۹۹۳ در چین روز مجردها جشنی برپا شد. هدف جشن این بود که مجردها در این جشن شریک زندگی خود را بیابند.

تاریخ ۱۱/۱۱، با شکل ویژه ای که دارد و چهار بار عدد ۱ در آن تکرار شده به عنوان روز جهانی مجردها هر ساله در بعضی از کشورهای دنیا جشن گرفته می شود. این روز را برای نخستین بار دانشجویان مجرد دانشگاه نانجینگ چین انتخاب کردند و پس از آن به تدریج در کشورهای دیگر هم این روز برای آنها اهمیت پیدا کرد.

در این روز مجردهای کشور چین به طور کاملا تنها برای خود جشن می گیرند و با خوردن یک غذای خوشمزه و خرید به یاد ماندنی از حراج هایی که به این مناسبت هر ساله در چین اجرا میشود از مجرد بودنشان لذت می برند، البته مجرد بودن نیز تا اندازه ای خوب است و کسانی که هنوز ازدواج نکرده اند باید این تنهایی را با یک انتخاب صحیح پر کنند.

در سال ۲۰۱۱ میلادی در پکن بیشتر از ۴۰۰۰ زوج در این روز با هم ازدواج کردند، در حالی که به صورت میانگین در پکن ۷۰۰ ازدواج در روز انجام می شود.

روز مجردها

سینگل به چه معناست؟ 

سینگل و یا در واقع به زبان خودمان مجرد، در لغت به معنی برهنه و عریان می باشد اما در اصل به شخصی که به سن بلوغ رسیده باشد و بنا به هر دلیلی ازدواج نکرده باشد مجرد می گویند ، مجردها گاه از زندگی که دارند خسته می شوند زیرا تنهایی همیشه هم بهترین حالت برای زندگی نیست ، اما بسیاری از مردم نیز این حالت از زندگی را می پسندند ، در تقویم جهانی روزی به نام مجردها و یا سینگل ها نامیده شده است و در این روز مجردها به جشن می پردازند و به دنیای تنهایی خود افتخار می کنند و از آن لذت می برند البته شده که در جشن های جهانی سینگل ها افراد مجرد با یکدیگر آشنا شده و از تجردی در می آیند و با دنیای مجردی خداحافظی می کنند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما