مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم بهره‌برداری از دستگاه فوق پیشرفته فمتولیزیک بیمارستان شهید لبافی‌نژاد مطرح کرد؛

روایت توسعه چشمگیر خدمات درمانی در دولت شهید‌جمهور

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در آیین آغاز بهره‌برداری از دستگاه جدید و فوق‌پیشرفته "فمتولیزیک" بیمارستان پزشکی، آموزشی و درمانی شهید دکتر لبافی‌نژاد که با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با تأکید بر این‌که توسعه خدمات درمانی همواره مورد توجه شهید رئیسی بوده؛ به ضرورت و اهمیت حضور پرشور مردم در مرحله دوم انتخابات اشاره کرد و گفت: در دوران ریاست‌جمهوری شهید آیت‌الله رییسی، حدود ۱۷ هزار تخت بیمارستانی جدید به بهره‌برداری رسید که با دوره‌های دیگر قابل مقایسه نیست. در دولت مردمی سیزدهم، فقط در بخش درمان سازمان تأمین‌اجتماعی ۴۰ مرکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی را به بهره‌برداری رساندیم که بسیار کم‌نظیر است. مردم عزیز ایران یک بار در انتخاب شهید آیت‌الله رییسی و بار دوم در بدرقه شهدای خدمت؛ با همدلی یک حماسه بزرگ را رقم زد و اقبال خود نسبت به رویکردهای این شهید بزرگوار را اعلام کرد. ان‌شاءالله برای امتداد این مسیر خدمت و عزت، فردا ۱۵ تیرماه حماسه سوم نیز با همدلی همه مردم رقم خواهد خورد.

روایت توسعه چشمگیر خدمات درمانی در دولت شهید‌جمهور
صفحه اقتصاد -

 موسوی در این مراسم که با حضور بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بابک عدلی مدیرکل درمان تأمین‌اجتماعی تهران و محمدحسین سلطانی رئیس بیمارستان شهید دکتر لبافی‌نژاد برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی نسبت به استقرار دستگاه فوق‌پیشرفته فمتولیزیک در بیمارستان شهید دکتر لبافی‌نژاد و قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور که همواره در عرصه خدمت به مردم پیشتاز و پیشران هستند، گفت: وقتی عرصه‌های مختلف خدمت را با خدمات سلامت و درمان مقایسه می‌کنیم، مشابه این خدمات را کمتر در جای دیگر پیدا می‌کنیم. تنها مورد قابل مقایسه، عرصه‌های جبهه و جنگ و مقاومت در خطوط مقدم کشور است که شهدایی را تقدیم این مرز و بوم می‌کند و در درمان هم همین موضوع را، خصوصاً در ایام بیماری کرونا دیدیم و این فرصت مغتنمی برای تقدیر از این قشر خدوم و زحمت‌کش کشور است.

موسوی با اشاره به اینکه در بیش از سی ماه فعالیت دولت سیزدهم با وجود آنکه بسیاری باورشان این بود که نمی‌شود و نمی‌توانیم، اتفاقات بسیار بزرگی در کشور رقم خورد، اظهار داشت: اتفاقاتی که در دولت مردمی سیزدهم رقم خورد، در تمام دوران پس از پیروزی انقلاب کم‌نظیر بود. ما به‌واسطه این‌که از نزدیک با دولت همکاری داشتیم، می‌توانیم قضاوتی نزدیک به واقعیت داشته باشیم و همه ما دیدیم که زمان ریاست شهیدجمهور آیت‌الله رییسی، حدود ۱۷ هزار تخت بیمارستانی جدید به بهره‌برداری رسید که با دوره‌های دیگر قابل مقایسه نیست.

وی افزود: در دولت مردمی سیزدهم، فقط در بخش درمان سازمان تأمین‌اجتماعی ۴۰ مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی را به بهره‌برداری رساندیم که بسیار کم‌نظیر است و نشان می‌دهد که عزیزان ما در عرصه سلامت جانانه پای ارائه خدمت ایستاده‌اند و باید درود بفرستیم به روح بلند شهید رییسی که این رویکرد و باور به "توانستن" را با فرصت‌های مختلفی که در اختیار بخش‌های مختلف قرار داد، برای ما به ارمغان آورد.

موسوی در ادامه گفت: به نظر من ثبات در شاخص‌های کلان اقتصادی در حال تحقق بود و در عرصه بسیار گسترده خدمات‌رسانی، گشایش‌هایی ایجاد شده بود که این حادثه تلخ رقم خورد. ما وقتی مسئولیت سازمان تأمین‌اجتماعی را پذیرفتیم، حدود ۱۰۶ هزار میلیارد تومان مجموع بدهی این سازمان به نظام بانکی بود و برای پرداخت ماهانه ۲۷ هزار میلیارد مستمری، هر ماه حدود ۵ هزار میلیارد تومان از بانک رفاه استقراض می‌شد. در حالی که ما از ابتدای سال ۱۴۰۲ حقوق و مستمری را بدون یک ریال استقراض پرداخت کردیم. اگر قرار بود مسیر گذشته با رویکرد "نمی‌شود" و "نمی‌توانیم" را دنبال کنیم، امروز باید ماهانه ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان استقراض انجام می‌دادیم که همین استقراض بی‌رویه ناترازی منابع را رقم می‌زند و اگر در این دولت تورم کاهش یافت بخشی از آن ناشی از همین اقدامات بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره روابط نزدیک این سازمان با وزارت بهداشت و درمان در دولت مردمی سیزدهم، اظهار داشت: طی چند روز گذشته ۲۳ هزار میلیارد تومان تسویه بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی را آغاز کردیم که این اقدام از سال ۱۳۶۷ بی‌نظیر است و ان‌شاءالله طی هفته آینده کلیه بدهی‌ها پرداخت خواهد شد. همه این‌ها در همان شرایطی اتفاق افتاد که برخی گفتند نمی‌شود و نمی‌توانیم.

وی با اشاره به اقدامات بزرگ دولت مردمی سیزدهم در ایام بیماری کرونا، گفت: در دوران کرونا روزانه ۷۰۰ نفر از مردم عزیز، جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دادند، اما با همت و مجاهدت شما عزیزان، این شرایط در زمان رئیس‌جمهور شهید، مدیریت شد و در نهایت حماسه بزرگی رقم خورد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با تأکید بر این‌که در دولت مردمی سیزدهم بالغ بر ۲۰۰ پروژه عمرانی در بخش درمان سازمان تأمین‌اجتماعی آغاز یا تکمیل شد، گفت: مدلی که در بیمارستان شهید لبافی نژاد با همکاری سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارت بهداشت و درمان ایجاد شده، یک مدل کارامد است که علاقه‌مندیم این مدل مدیریتی در مراکز دیگر هم اجرا شود و ان‌شاءالله در ادمه مسیر جمهوری اسلامی، این مسیر استمرار داشته باشد.

موسوی درخصوص انتخابات پیش‌رو نیز با تأکید بر ضرورت و اهمیت حضور پرشور مردم، اظهار داشت: مردم عزیز ایران یک بار در انتخاب آیت‌الله رئیسی و بار دوم در بدرقه شهدای خدمت، با همدلی یک حماسه بزرگ را رقم زده و اقبال خود نسبت به رویکردهای این شهید بزرگوار را اعلام کردند و ان‌شاءالله برای امتداد این مسیر خدمت و عزت، فردا ۱۵ تیرماه حماسه سوم نیز با همدلی همه مردم و به دست شما بزرگواران رقم خواهد خورد.

علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نشست، اظهار داشت: رئیس‌جمهور شهید همواره در مراسم‌های افتتاح، از توسعه خدمات به مردم مشغوف می‌شدند و قطعاً افتتاح این دستگاه جدید در بیمارستان لبافی‌نژاد، موجب شادی روح آن خادم ملت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه الگوی مدیریت بیمارستان لبافی‌نژاد، یک مدل خاص و بی‌نظیر در اداره مراکز درمانی است، گفت: خداوند را شاکریم که این بیمارستان همواره در خدمت‌رسانی به مردم پیشتاز بوده است. افتتاح دستگاه جدید فمتولیزیک در این بیمارستان نیز ناشی از مدل خاص مدیریتی این مجموعه و حاصل عنایت و توجه وزیر محترم بهداشت و مدیرعامل محترم سازمان تأمین‌اجتماعی است.

براساس این گزارش، بابک عدلی مدیرکل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران نیز در این آیین، اظهار داشت: بیمارستان آموزشی، پژوهشی، درمانی شهید دکتر لبافی‌نژاد به عنوان مرکز درمانی مرجع در حوزه چشم و اورولوژی، لازم بود که بهترین تجهیزات را داشته باشد. از این جهت، طی چند سال اخیر با حمایت‌های وزیر محترم بهداشت و مدیرعامل محترم سازمان تأمین‌اجتماعی، بهترین تجهیزات وارد این بیمارستان شد و به دنبال این، طی سال‌های اخیر بهترین خدمات درمانی در این مرکز به مردم خصوصاً اقشار زحمت‌کش کارگری و بازنشستگان عزیز ارائه شد.

وی با اشاره به اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی طی سه سال اخیر در بخش درمان، گفت: بعد از افتتاح بیمارستان هدایت که پس از ۱۰ سال در سال گذشته اتفاق افتاد، اکنون در آستانه افتتاح پروژه ملی بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی شهید فیاض‌بخش هستیم که ان‌شاءالله پاسخگوی نیازهای درمانی ملت شریف ایران خصوصاً ساکنان غرب تهران خواهد بود. همچنین در استمرار مسیر خدمت، ان‌شالله در برخی شهرهای استان تهران که فاقد مرکز درمانی ملکی سازمان تأمین‌اجتماعی هستند، مثل بومهن و دماوند، تأسیس یک مجموعه درمانی مناسب در دستور کار قرار خواهد گرفت.

محمدحسین سلطانی رئیس بیمارستان شهید دکتر لبافی‌نژاد نیز در این برنامه اظهار داشت: در سه سال اخیر تلاش کردیم در دو مسیر ارتقای خدمات رفاهی و استقرار تجهیزات پیشرفته حرکت جدی داشته باشیم.

وی افزود: در بخش اول طی مدت کوتاهی ۲۱ پروژه هتلینگ و ارتقای کیفی ۳ بخش آزمایشگاهی را انجام دادیم که در گذشته کم‌سابقه بود. در بخش ورود تجهیرات درمانی پیشرفته هایتک، طی سه سال اخیر ۹ دستگاه وارد بیمارستان شد که آخرین مورد آن با عنایت ویژه وزیر محترم بهداشت و مدیرعامل محترم سازمان تأمین‌اجتماعی به سرانجام رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد