یک خبر ویژه وزارت آموزش و پرورش درباره بیمه معلمان

تفاهم‌نامه سبد بیمه‌ای آموزش وپرورش با شرکت‌های بیمه دانا و معلم انعقاد شد.

یک خبر ویژه وزارت آموزش و پرورش درباره بیمه معلمان
صفحه اقتصاد -

تفاهم‌نامه سبد بیمه‌ای آموزش وپرورش با شرکت‌های بیمه دانا و معلم انعقاد شد.

این تفاهم‌نامه بین علی فرهادی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با رضا جعفری مدیرعامل بیمه دانا و سعید صحت رئیس هیئت مدیره بیمه معلم به امضا رسید. با امضای این تفاهم‌نامه امکان خدمت‌رسانی بیمه‌های دانا و معلم به حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از فرهنگیان و بالغ بر ۱۵ میلیون نفر دانش‌آموز تحت پوشش انواع خدمات بیمه‌ای این شرکت‌ها به مدت ۱۵ ماه فراهم شد.

در این جلسه مهدی نیک‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته، گزارشی از روند جلسات، مکاتبات با بیمه مرکزی و سایر شرکت‌های بیمه‌ای کشور، و نظرسنجی از ادارات کل آموزش‌وپرورش و آمار و اطلاعات این نظرسنجی به حاضرین ارائه کرد.

در ادامه علی فرهادی ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیرخم، بیان کرد: این اولین باری است که ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها برای انتخاب شرکت بیمه‌گرشان تصمیم می‌گیرند که این موضوع قطعا سبب ارتقای سطح خدمات بیمه‌گر و افزایش رضایت‌مندی در بین فرهنگیان عزیز خواهد شد. قرارداد پانزده ماهه با رعایت همه ملاحظات قانونی می‌تواند باعث رفع مغایرت‌ها و مشکلات بیمه‌شوندگان شود.

وی رفع مشکل همزمانی شروع قرارداد با فصل نقل‌و‌انتقالات، استخدام‌ها و بازنشستگی‌ها، مأموریت‌ها و… در سال آینده را از آثار این تصمیم معرفی کرد و با اشاره به پیش‌فرض‌های آموزش‌وپرورش در انتخاب شرکت بیمه‌گر، بهره‌گیری از بهترین گزینه جهت ارائه خدمات بیمه‌ای به فرهنگیان، افزود: جهت استفاده از ظرفیت دو شرکت بیمه دانا و معلم، بویژه در بخش بیمه تکمیلی درمان، مقرر شد با جدول تعهدات واحد و مبنای حق بیمه مصوب بیمه مرکزی پس از درخواست مکتوب ادارات کل، نسبت به انتخاب شرکت بیمه‌گر اقدام شود که براساس درخواست‌های مکتوب ادارات کل، کلیه سبد بیمه‌ای اعم از درمان و… ۹ استان آذربایجان شرقی، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، قم، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و یزد با شرکت بیمه‌گر معلم و سایر استان‌های کشور (۲۳ استان) با شرک بیمه‌گر دانا خواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع افزود: با عنایت به نزدیکی اتمام قرارداد بیمه تکمیلی، شرکت‌های بیمه‌ای ترتیبی اتخاذ کنند که هیچ‌گونه فاصله‌ای و وقفه‌ای جهت تمدید قرارداد و ارایه خدمات برای بیمه دانا و عقد قرارداد جدید برای بیمه معلم صورت نپذیرد و موجبات رفع نگرانی فرهنگیان عزیز کشور در این خصوص فراهم شود.

وی تاکید کرد: سازمان‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش در صورت تمایل با شرایط مندرج در همین قرارداد نسبت به عقد قرارداد با هر یک از بیمه‌ها اقدام کنند.

در ادامه رضا جعفری مدیرعامل بیمه دانا ضمن ابراز خشنودی از تمدید تفاهم‌نامه بیمه‌ای با جامعه بزرگ فرهنگیان کشور، به تجارب و سوابق خدمتی این شرکت به کارکنان وزارت آموزش و پرورش طی سال گذشته اشاره و تأکید کرد: بیمه دانا با داشتن داشتن ۸۵ شعبه در سراسر کشور و بالغ بر سه هزار نماینده فعال در شبکه فروش، ۱۶۰ پزشک معتمد و ۱۳ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد در سطح کشور، در طول سال گذشته تلاش کرد تا با ارائه بهترین و سریع‌ترین نوع خدمات بیمه‌ای به فرهنگیان سراسر کشور، در جهت ارتقای خدمات درمانی این قشر فرهیخته، کارنامه قابل قبولی را از خود برجای گذارد.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه جدید از تاریخ اول تیرماه سال‌جاری اجرا خواهد شد، گفت: امیدواریم با خدمات ارائه شده به فرهنگیان و دانش‌آموزان کشور، همواره شاهد ارتقای سطح خدمات درمانی به کارکنان شریف وزارت آموزش و پرورش و دانش‌آموزان محترم باشیم.

در ادامه رئیس هیئت مدیره بیمه معلم، ضمن تقدیر و تشکر از اعتماد فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش به بیمه‌ای که متعلق به خود فرهنگیان است تاکید کرد: بیمه معلم آمادگی همکاری در همه نیاز‌های بیمه‌ای وزارت آموزش و پرورش در استان‌هایی که این شرکت را انتخاب کرده‌اند دارد.

سعید صحت تاکید کرد: در صورت ارایه آمار و اطلاعات استان‌های یاد شده ازطرف بیمه دانا تمام تلاش خود را جهت ایجاد رضایت‌مندی حداکثری فرهنگیان به کار خواهد بست.

در ادامه تفاهم نامه به‌صورت سه جانبه بین وزارت آموزش وپرورش، شرکت بیمه دانا و شرکت بیمه معلم به امضاء رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • یاحق

  سلام بیمه معلم درسالهای گذشته خیلی ضعیف عمل کرده وباعث نارضایتی شده ومتاسفانه باخیلی ازمراکز معتبر ورزشکار قراردادنداره لذاخواهشمندیم که تمام استانهاراازجمله خوزستان باهمان بیمه داناکه جاافتاده وبامراکزدرمانی زیادی قراردادداره قرادادبسته شودومارااذیت نکنید.تشکر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد