رانندگی بدون داشتن بیمه نامه شخص ثالث باعث توقیف وسایل نقلیه از سوی پلیس راهور می‌شود

جریمه رانندگی بدون بیمه ثالث، ۱۵۰ هزار تومان شد

رئیس اداره اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به دلایلی که باعث توقیف خودرو از سوی پلیس راهور می‌شود؛ گفت:‌ رانندگی با وسیله نقلیه فاقد پلاک یا پلاک غیرمجاز، رانندگی بدون گواهینامه و رانندگی بدون داشتن بیمه نامه شخص ثالث از جمله مواردی هستند که منجر به توقیف خودرو میشوند.

جریمه رانندگی بدون بیمه ثالث، 150 هزار تومان شد
صفحه اقتصاد -

سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: تصادفات منجر به جرح و فوت، عدم پرداخت جرائم معوقه بیش از ۱۰ میلیون ریال، دستور قضایی و رانندگی در حالت مستی یا استفاده از مواد مخدر و روان گردان هم از جمله دلایلی است که باعث می‌شود همکاران من وسایل نقلیه را به پارکینگ انتقال دهند.

وی افزود: بر اساس ماده ۷ رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی، اگر راننده‌ای به صورت همزمان دو تخلف حادثه‌ساز مانند سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز، انجام حرکات مارپیچ و نمایشی و ... را انجام دهد؛ حداکثر به مدت ۷۲ ساعت وسیله نقلیه توقیف خواهد شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در همه موارد ذکر شده، راننده حضور داشته و پلیس در حضور راننده، وسیله نقلیه را توقیف و به پارکینگ منتقل می‌کند؛ اما در مواردی پلیس می‌تواند بدون حضور راننده نیز، خودرو را به پارکینگ منتقل کند.

بر اساس جدیدترین نرخنامه جرایم رانندگی، جریمه نداشتنِ بیمه شخص ثالث: 150 هزار تومان شده است. این کد جریمه قبلا ۵۰هزار تومان بود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد