پیش بینی بورس فردا شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ | بورس بازهم نزولی می شود؟

در این پست از صفحه اقتصاد به پیش بینی بورس فردا شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ پرداخته ایم. با ماه همراه باشید.

پیش بینی بورس فردا شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ | بورس بازهم نزولی می شود؟
صفحه اقتصاد -

 شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه با ۱۳ هزار و ۲۹۱ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۲۰۹ واحد قرار گرفت.

 شاخص هم‌وزن در روز جاری با سه هزار و ۸۹۹ واحد کاهش به ۷۳۲ هزار و ۴۶ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۱۹۳ واحد کاهش به ۴۱۱ هزار و ۷۴۰ واحد رسید.

معامله‌گران چهارشنبه در بورس تهران بیش از ۱۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون سهم و اوراق مالی را به ارزش ۱۰۶ هزار و ۱۸ میلیارد ریال با انجام ۳۶۵ هزار معامله دادوستد کردند.

نمادهای فولاد، شپنا، وغدیر، شبندر، فارس و تاصیکو بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس ایران نیز در معاملات چهارشنبه و در ادامه روند نزولی خود با ۱۲۳ واحد کاهش به ۲۴ ۸۵۳ واحد رسید

معامله‌گران در بورس در فرابورس ایران بیش از ۲۱۳ معامله انجام دادن که حاصل آن تغییر مالکیت ۹ میلیارد و ۶۶۰ میلیون سهم و اوراق بود.

نمادهای آریا، بپاس، وسپهر، آریان، هرمز و شگویا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.

J8WePMWZZcBB

پیش بینی بورس فردا

بورس تهران هفته دوم اسفند ماه را با سطح مقاومتی 2 میلیون و 200 هزار واحدی شاخص کل و سطح مقاومتی 750 هزار واحدی شاخص هم‌وزن آغاز خواهد کرد. بازار سهام در هفته گذشته شاهد توقف معاملات سهام فرابورس در روز شنبه و یکشنبه بود که روند صعودی شاخص‌های سهامی را دچار اخلال کرد. بازار سهام در سومین هفته اسفند با کاهش تقاضای سهام و خروج جریان پول حقیقی مواجه شد؛ در حالی که هفته دوم اسفند روندی صعودی را آغاز کرده بود. برخی از کارشناسان بازار سهام معتقدند روند شاخص‌های سهامی در سومین هفته اسفند ماه ناشی از اصلاح زمانی صعود شاخص‌ها در هفته دوم این ماه بوده است.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز ارزش معاملات خردی در سطح 4 تا 8 همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با کاهش تراز اندک شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی مثبت اندک شاخص‌های اصلی بازار سهام و عملکرد ضعیف‌تر شاخص کل به نسبت شاخص کل هم‌وزن در انتهای معاملات امروز بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز مثبت پیش بینی می‌شود و احتمالا با خروج پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت مواجه خواهیم بود. صفوف خرید سهام احتمالاً افزایش می‌یابد و در سمت صفوف فروش سهام نیز احتمال افزایش وجود دارد. احتمالاً در انتهای معاملات امروز سرانه خرید هر کد حقیقی در سطح 25 میلیون تومانی قرار گیرد و سرانه فروش نیز در بالای 23 میلیون تومان قرار گیرد. فرابورس تهران احتمالاً رشد تراز بیشتری در شاخص‌های اصلی خود به نسبت بورس داشته باشد؛ اما احتمال شکاف بازدهی در بین شاخص کل و هم‌وزن فرابورس افزایش یابد.

حس عقب ماندگی از رشد حداقلی که برای برخی از فعالان، این روز ها شکل گرفته بود باعث شد امروز از منفی‌ها استقبال خوبی شود و منفی‌ها برای این افراد فرصتی برای خرید بود اما در واقع برای تشخیص قدرت فروشندگان و پیش بینی روند میان مدتی امروز زمان مناسبی نبود.

برای روزهای آینده انتظار می‌رود همچنان لیدری خودرو و گروه خودرو حفظ شود اما با توجه به احتمال اصلاح قیمتی خودرو در اوایل هفته آینده مجدد فضای نوسانی می‌تواند بر کلیت بازار حاکم شود.

و اگر خودرو بعد از اصلاح چند روزه مجدد به روند صعودی ادامه دهد تاییدی برای حرکت صعودی میان مدتی خواهد بود و انتظار می‌رود با اندکی تاخیر کلیت بازار با جوی مثبت برای میان مدت همراه شود.

شنبه آخرین هفته کاری سال است به نظر می‌رسد که شاهد کاهش حجم و ارزش معاملات باشیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • ميم.ته

    مسئولان به چه دلیل منطقی سهام ۵۲درصدی بانک رفاه کارگران در پتروشیمی امیرکبیر رابه ۳برابر قیمت بازار می خواهند به بازنشستگان تامین اجتماعی واگذار کنند.لطفا ما را روشن کنید.

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان