معاون وزیر نفت:

هلدینگ‌های پتروشیمی متقاضی تامین مالی از طریق بازار سرمایه‌ هستند

معاون وزیر نفت از تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در برنامه هفتم توسعه خبر داد و اعلام کرد: یکی از برنامه‌های مهم دولت، تامین منابع ریالی مورد نیاز از طریق ابزارهای بازار سرمایه است.

هلدینگ‌های پتروشیمی متقاضی تامین مالی از طریق بازار سرمایه‌ هستند
صفحه اقتصاد -

مرتضی شاه‌میرزایی در گفت‌وگو با سنا، در رابطه با نقش بازار سرمایه در حوزه تامین مالی ناشران بورسی و غیر بورسی، اظهار کرد: در حال‌حاضر یکی از شیوه‌های بروز تامین مالی طرح‌های زیربنایی پروژه‌ها از طریق بازار سرمایه‌ است.

وی با بیان این که در حوزه تکمیل و توسعه پتروشیمی اقدامات مناسبی برای جذب منابع از طریق بازار سهام صورت گرفته، افزود: با توجه به اهمیت حوزه پتروشیمی در زمینه ارزآوری و تامین نیاز سایر صنایع، سازمان بورس و اوراق بهادار می‌بایست به منظور تسریع درروند انجام پروژه‌های عمرانی اهتمام بیشتری به این صنعت داشته باشد.

معاون وزیر نفت گفت: در حال‌حاضر هلدینگ‌های بسیاری در حوزه پتروشیمی متقاضی تامین مالی از طریق بازار سرمایه هستند به نحوی که در این رابطه می‌توان به اقدامات اخیر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس اشاره کرد.

نقش بازار سرمایه در برنامه هفتم

شاه‌میرزایی در در ادامه گفت‌و گو با سنا، از تعیین منابع مورد نیاز پروژه‌های عمرانی در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: براساس جمع‌بندی‌های صورت گرفته هم اکنون منابع برای تکمیل این پروژه ها تعیین شده و سعی داریم منابع ریالی مورد نیاز را از طریق ابزارهای بازار سرمایه تامین کنیم.

معاون وزیر نفت در پایان در رابطه با مهم‌ترین اقدامات سیاستگذاران‌ به منظور توسعه صنایع تولیدی، تصریح کرد: مجلس و دولت می‌بایست به عنوان نهاد قانون‌گذارو اجرایی در راستای ارتقاء سطح پیش‌بینی‌ پذیری اقتصاد موانع تولید را برطرف و از تصمیمات خلق‌الساعه خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان