با ورود به ماه جدید ، بازار سرمایه هم رشد کرد / پیش بینی بورس برای یک آذر ۱۴۰۲

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ با افزایش دو هزار و ۱۳۶ واحدی همراه شد.

با ورود به ماه جدید ، بازار سرمایه هم رشد کرد / 
پیش بینی بورس برای یک آذر ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

در پایان معاملات امروز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ شاخص کل بورس با رشد ۰.۱۱ درصدی مواجه شد و به سطح ۲ میلیون و ۲۰ هزار واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۰.۴۳ درصدی را تجربه کرد.

امروز نماد‌های فولاد و کگل، بیشترین تاثیر منفی و نماد‌های شستا، اخابر، نوری، شپنا و ومهان، بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل بورس داشتند. در همین حال، شستا، وساخت، خودرو، خگستر، تکاردان، فولاد و ثشاهد، پرتراکنش‌ترین نماد‌های بورسی در معاملات روز جاری بودند.

در آن سوی بازار، نماد‌های آریا، غصینو، خدیزل، گلدیرا، اتکای، فصبا و بگیلان، بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل فرابورس داشتند. در همین حال، فصبا، کرومیت، ثرود، کتوسعه، بمولد، خاور و سبزوا، پرتراکنش‌ترین نماد‌های فرابورسی بودند.

امروز حجم و ارزش معاملات خرد نسبت به روز گذشته کاهش داشت، اما بازار همچنان شاهد ورود پول حقیقی بود. در روزی که ۶۰ درصد از نماد‌های بازار مثبت بودند و ارزش سفارش‌های فروش اندکی از سفارش‌های خرید بیشتر بود، ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون برگه سهم معامله شد تا ارزش معاملات خرد سهام، حق تقدم وصندوق‌های سهامی را به سه هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان برساند.

پیش بینی بورس چهارشنبه ۱ آذر

شاخص بورس تهران از ابتدای سال جاری تا کنون و پس از گذشت هشت ماه از سال بدون بازدهی به کار خود پایان داد. البته در صورتی که افت و خیز‌های ابتدای سال را برای شاخص در نظر نگیریم رویه بازار کاملاً منفی بوده است از سویی هم در آخرین نظر سنجی انجام شده در بین مردم که توسط ایسپا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران از ۱۲ هزار نفر انجام شده است نشان می‌دهد که حدود ۱.۳ درصد از افراد تصمیم دارند، در بازار بورس اوراق بهادار تهران سرمایه گذاری کنند و مسکن، طلا و کارآفرینی رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص داده است.

بازار در این چند روز تمام توجه خود را به سمت مجلس و بودجه بندی سال ۱۴۰۳ معطوف کرده است تا ببیند که دولتی‌ها برای بورسی‌ها چه برنامه‌ای دارند.

از منظر تکنیکالی هم شاخص همچنان در مفروضات قبلی خود ایستاده است و در مسیری کاملاً رنج و با سقف مقاومتی و کف حمایتی مشخص نوسان می‌کند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما