ستاره خلیج فارس چه زمانی عرضه اولیه می شود؟

همه چیز از عرضه اولیه جدید ستاره خلیج فارس

در این خبر به توضیحاتی درباره همه چیز از عرضه اولیه جدید ستاره خلیج فارس پرداخته شده است.

همه چیز از عرضه اولیه جدید ستاره خلیج فارس
صفحه اقتصاد -

ستاره خلیج فارس شرکتی از زیرمجموعه های سازمان تامین اجتماعی که مدت زیادی است زمزمه ورودش به بازار سرمایه شنیده می شود، اما تاکنون این شرکت پذیرش نشده است. محمد امین قهرمانی، معاونت ناشران و اعضا شرکت بورس اوراق بهادار تهران آخرین وضعیت عرضه ستاره خلیج فارس را اعلام نمود.

در لیست عرضه اولیه‌های شستا شرکت‌های نام‌آشنایی مثل پالایشگاه ستاره خلیج فارس و رایتل قرار دارند. ستاره خلیج فارس مهم‌ترین شرکتی است که در این فهرست به چشم می‌خورد. بازار سرمایه سال‌هاست که انتظار عرضه این پالایشگاه را می‌کشد و امید است که در سال جاری شاهد این مساله باشیم.

محمد امین قهرمانی، معاونت ناشران و اعضا شرکت بورس اوراق بهادار تهران در خصوص آخرین روند پذیرش شرکت های بورسی گفت: به طور کلی فرآیند پذیرش اینگونه است ‌که یک شرکت درخواست می‌دهد، اگر شرایط اولیه را داشت در فرآیند پذیرش قرار می‌گیرد و در صورت ارائه مستندات لازم به هیئت پذیرش و موافقت آن، شرکت پذیرش می‌شود.

وی افزود: پس از انجام تمام مراحل، با موافقت سازمان بلافاصله نماد شرکت را درج می‌کنیم. به طور کلی شرکت در جریان پذیرش یعنی هنوز به هیئت پذیرش نرفته است. شرکت در جریان هنوز درج نشده است. در نتیجه شرکت بورس نمی تواند به طور دقیق در خصوص پذیرش و یا درج شرکت ها تا زمانی که مراحل به طور کامل انجام نشده، اظهار نظر کند.

شستان به زودی در فهرست نمادهای بورسی

وی در پاسخ به این سوال که پذیرش شستان بازوی اجرایی ساتا در چه مرحله‌ای است؟ گفت: پذیرش این شرکت انجام شده و در حال حاضر در مرحله درج است. هیات پذیرش درخواست اقداماتی از شرکت داشت که در حال انجام است. نماد شرکت تا یک ماه آینده در فهرست نمادهای بازار دوم بورس تهران درج خواهد شد.

از عرضه ستاره خلیج فارس چه خبر؟

قهرمانی در خصوص عرضه ستاره خلیج فارس گفت: این شرکت هنوز پذیرش هم نشده و شرکت موضوعات داخلی دارد که باید این موارد را حل و فصل کند و پس از آماده سازی مستندات در هیات پذیرش مطرح خواهد شد که پروسه زمان بری خواهد بود.

همچنین در مجمع سال گذشته در تاریخ۲۷ مهر ۱۴۰۱ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی این سوال مطرح شده بود که اینگونه پاسخ دادند:

عرضه پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس چه زمانی انجام خواهد شد؟ با توجه به مشکلاتی برای ثبت شرکت نزد سازمان بورس وجود دارد این موضوع باعث طولانی شدن عرضه شرکت شده است. پیگیری در خصوص عرضه شرکت ادامه دارد.

اما تا امروز ما هنوز سند رسمی در این باره نداریم که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم اما تاکید می‌کنیم که هیچ نسبتی بین افزایش حقوق کارمندان و کارگران نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما