پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲

در این پست از صفحه اقتصاد به پیش بینی بورس فردا پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۲۲ آذر آذر ۱۴۰۲ می پردازیم. با ما همراه باشید!

پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با افت 1293 واحدی کار خود را به پایان برد. البته که این افت و خیزهای برای شاخص نوسانات جزیی هم محسوب نمی‌شود. با این حال نیمه دوم نیمه عقب نشینی خریداران در بازار بورس تهران بود.

شاخص‌ هم وزن نیز با یک هزار و ۱۹۹۱ واحد افزایش به سطح ۷۵۲ هزار و ۱۱۶ واحد رسید. همچنین ارزش کل معاملات بازار به ۷۶ هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز، نمادهای «حکشتی، شپنا، فارس و کچاد» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. همچنین نمادهای «شیران، ثشاهد، ثبهساز» نیز پُرتراکنش‌ترین نمادهای امروز بازار بودند.

شاخص کل فرابورس امروز ۷۰ واحد کاهش داشت و به محدوده ۲۶ هزار و ۲۶۶ واحد رسید.

نمادهای «آریا و سمگا» بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای «انتخاب، کگهر» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. همچنین نمادهای «کرمان، ثغرب و ثرود» پرتراکنش‌ترین نمادهای این بازار بودند.

گروه انبوه سازی و مستغلات برای دومین روز پیاپی مورد استقبال خریداران قرار گرفت و تعداد نمادهای مثبت در این گروه از سایر گروه‌ها بیشتر بود.

 در بازار روز جاری گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند بلوک 30 درصدی نماد شیران را آگهی کرد و همین موضوع باعث شد تا نیم ساعت ابتدایی بازار توجه ویژه ای به این نماد شود و ارزش معالاتی خوبی را رقم بزند. این نماد توانست در پایان روز معاملاتی حدود 90 میلیارد تومان خالص ورود پول حقیقی‌ها را به خود جلب کند.

 البته در نهایت حدود 100 میلیارد تومان خالص خروج پول‌های حقیقی از بازار بورس اوراق بهادار ثبت شد.

 نماد اخابر (مخابرات ایران) تنها نمادی بود که بیشترین تأثیر را روی شاخص کل بورس داشت. ارزش معاملات در روز جاری حوالی 5500 میلیارد تومان رقم خورد و گروه‌های شیمیایی، خودرویی و انبوه سازی به ترتیب 317، 356 و 306 میلیارد تومان ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

 خبر دیگر این که در نشست جلسه علنی امروز مجلس، نمایندگان مردم کلیات بودجه سال 1403 را رد کردند و به دولت فرصت 7 روزه برای بررسی و ارائه مجدد آن دادند.

 به نقل از دنیای اقتصاد در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در حمایت از کلیات گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص حقوق بازنشستگان نامه نوشته و عزیزان نگران متناسب سازی حقوق بازنشستگان نباشند. اما این اظهارات نتوانست نمایندگان را قانع کند و برخی از نمایندگان به جایگاه سخنران رفتند و خطاب به حاجی بابایی اعلام می‌کردند نامه کجاست؟

 حاجی بابایی در ادامه تأکید کرد که رئیس سازمان برنامه و بودجه به شورای نگهبان نامه نوشته و -بار مالی- متناسب سازی حقوق بازنشستگان را پذیرفته است. اما همین موضوع برای دقایقی موجب ملتهب شدن فضای مجلس شد

 همچنین خبری که در بازار امروز دست به دست می‌شد خبر مجوز واردات لوازم و تجهیزات برقی و گازسوز (لوازم خانگی) با استاندارد و برچسب انرژی فقط با دو رتبه برتر انرژی بود که عنوان می‌شد این مجوز صادر شده است.

 بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

 در این چند روز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تغییرات خاصی را به خود ندیده است به جز چند روز اخیر که بازار رخ مثبتی به خود گرفت و توانست مقاومت و محدوده 2.1 میلیون واحدی را از سر راه خود بردارد در حال حاضر اتفاق خاصی را در نمودار و شاخص کل شاهد نیستیم.

 از منظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران کمی بالاتر از مقاومت شکسته شده خود در حال نوسان است که این نوسانات حتی در گروه نوسانات جزئی هم قرار نمی‌گیرد.

 اما با توجه با افت نیم ساعت پایانی بازار در روز جاری شاهد این موضوع باشیم که بازار در نیمه اول فردای خود با افت یا حداقل با رخ منفی کار را شروع کند. اما روند در شاخص هم وزن همچنان مثبت است و نمادهای کوچک‌تر بازار در مسیر صعودی خود قرار دارند.

کل

هم وزن

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • ناشناس

    کدامروز بورس درست بوده که یکشنبه درست باشه

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان