مدیرعامل بانک ملی ایران تأکید کرد:

الزام تقویت سرمایه گذاری در بخش تحقیقات توسط شرکت داروسازی اسوه

مدیرعامل بانک ملی ایران در بازدید از شرکت داروسازی اسوه گفت: با توجه به نیازهای متعدد بازار داخلی به انواع دارو، ضروری‌ست تا شرکت داروسازی اسوه سرمایه گذاری‌های لازم در بخش تحقیقات را گسترش دهد.

الزام تقویت سرمایه گذاری در بخش تحقیقات توسط شرکت داروسازی اسوه
صفحه اقتصاد -

ابوالفضل نجارزاده در بازدید از بخش‌های مختلف شرکت داروسازی اسوه که عباس پیروزی عضو هیأت عامل و معاون اعتباری بانک، افشار فتح الهی مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، ارسلان کاظم‌پور مدیر عامل  شرکت سرمایه گذاری شفادارو و محمدرضا فرقانی مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه نیز حضور داشتند، گفت:

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، با توجه به اهمیت صنعت دارو و نیازهای کشور به این کالای استراتژیک، بانک ملی ایران آماده است تا حمایت‌های لازم را از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت شفادارو به‌عمل آورد.

وی با اشاره به نام گذاری سال جاری باعنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» تأکید کرد: یکی از اقداماتی که در شرکت‌های داروسازی با توجه به شعار سال باید صورت بگیرد ارائه برنامه‌هایی جهت توسعه فعالیت‌ها و ارائه محصولات جدید به بازار است.

نجارزاده بیان کرد: وجود سرمایه در گردش از جمله دغدغه‌های واحدهای تولیدی به خصوص شرکت‌های دارویی است که در این زمینه بانک ملی همچون گذشته به حمایت‌های خود از این شرکت‌ها ادامه خواهد داد.

مدیر عامل بانک ملی ایران اظهار کرد: شرکت داروسازی اسوه نیز همچون شرکت جابربن‌حیان از جمله شرکت‌های قدیمی و پیشرو در این صنعت است. بنابراین باید فعالیت‌های آن نیز متناسب با شأن و جایگاه آن توسعه یابد و از اعتمادی که مردم به نام و برند این شرکت‌ها دارند به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به ورود بخش خصوصی به صنعت دارو و فعالیت‌های گسترده آن ها گفت: این فضای رقابتی ایجاب می کند تا شرکت‌های داروسازی زیر مجموعه شفادارو همه همت خود را برای رقابت در بازار به کار بگیرند و با ارائه محصولات متنوع سهم بازار خود را گسترش دهند.

نجارزاده گفت: بسیاری از مشکلات فراروی شرکت‌های داروسازی با هماهنگی این شرکت‌ها با بانک ملی ایران می‌تواند رفع شود و در این باره بانک از هیچ کمک و پشتیبانی دریغ نمی‌کند.

مدیر عامل بانک ملی ایران با اشاره به نوع محصولات تولیدی در شرکت داروسازی اسوه گفت: بسیاری از داروهای تولیدی در این شرکت داروهای تخصصی هستند که در بازار مورد نیاز شدید هستند؛ از همین رو بانک ملی ایران آماده است تا با حمایت از این داروسازی نیازهای بازار را برآورده سازد.

نجارزاده با اشاره به ظرفیت‌های معطل مانده تولید در شرکت داروسازی اسوه گفت: این ظرفیت‌ها باید با حمایت بانک ملی ایران و همت کارکنان به چرخه تولید بازگردند.

در این بازدید محمد رضا فرقانی مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت گفت: خط تولید آمپول نوسازی شده و تولید محصولات برند و انحصاری در ایران از جمله نقاط قوت شرکت داروسازی اسوه است.

وی بیان کرد: هفت مورد پروانه برای محصولات جدید اخذ کرده ایم که  تلاش داریم تا با حمایت‌های بانک ملی ایران و تأمین سرمایه در گردش، بخش های مهمی از ظرفیت‌های این شرکت را به چرخه تولید بازگردانیم.

افشار فتح الهی مدیر عامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، ارسلان کاظم پور مدیر عامل  شرکت سرمایه گذاری شفادارو و ساداتی مشاور مدیر عامل بانک ملی ایران نیز در این بازدید به بیان دیدگاه‌های خود درباره مشکلات فراروی صنعت داروسازی و اقدامات بانک ملی ایران برای گره‌گشایی از مشکلات تولیدکنندگان در این بخش پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد