در سال ۱۴۰۲ محقق شد

پرداخت یک‌سوم وام‌های استان بوشهر توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر خبر داد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در شاخص تعداد وام، با پرداخت قریب به یک‌سوم از کل وام‌های پرداختی بانک‌های استان، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

پرداخت یک‌سوم وام‌های استان بوشهر توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
صفحه اقتصاد -

«رضا صابری» مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: منابع بانک در استان با رشد ۷۰ درصدی در سال گذشته همراه بوده و بانک موفق به پرداخت ۶۸هزار فقره وام به ارزش ۵۵هزار میلیارد ریال در استان بوشهر شده است.

وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در شاخص تعداد وام، با پرداخت قریب به یک‌سوم از کل وام‌های پرداختی بانک‌های استان، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. در بُعد تعداد مشتریان نیز اقبال عمومی به قرض‌الحسنه خود را با ضریب نفوذ ۲۷ درصد و عبور تعداد مشتریان بانک در استان از مرز ۳۱۵هزار نفر نمایان ساخته است.

صابری اظهار داشت: نسبت مطالبات به مصارف بانک در استان، با توجه به ویژگی‌های خاص مشتریان و مخاطبان این بانک از جمله برنامه‌ریزی، آاینده‌نگری و تعهد و تقید به بازپرداخت، در طول سال‌های گذشته همواره کمتر از یک درصد بوده و در پایان سال ۱۴۰۲ نیز ۰.۴ (چهار دهم) درصد است.

وی تصریح کرد: در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بسیاری از خدمات از جمله افتتاح حساب و ثبت درخواست وام بر پایه همراه‌بانک یا پیشخوان مجازی به‌صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود. بانک در استان بوشهر تنها در یک سال خیر بالغ بر ۵۸هزار فقره افتتاح حساب آنلاین انجام داده و بیش از ۳۸هزار فقره وام غیرحضوری پرداخت کرده که تقریباً معادل با ۶۰ درصد از کل وام‌های پرداختی بانک در استان بوده است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: بانک در راستای رفع مشکل یافتن ضامن، این امکان را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند در صورت داشتن رتبه اعتباری مناسب، وام خود را بدون نیاز به ضامن از بانک دریافت کنند. این بانک در استان بوشهر قریب به ۱۶هزار و ۵۰۰ فقره وام بدون ضامن در سال ۱۴۰۲ پرداخت کرده است.

وی خبر داد: بانک برای مشتریان خود که دارای رتبه اعتباری مناسب باشند، این مزیت را ایجاده کرده تا بتوانند تسهیلات خود را تا سقف ۵۰۰میلیون ریال بدون ضامن و بدون نیاز به وثیقه، به‌صورت غیرحضوری و بلافاصله پس از درخواست، دریافت کنند. مشتریان بانک در استان از ابتدای سال جاری موفق به دریافت بیش از ۴۸۰۰ فقره تسهیلات فوری شده‌اند.

صابری به تسهیلات تکلیفی پرداخت شده از سوی بانک اشاره کرد و گفت: ۶۹۸ فقره وام‌ ازدواج و فرزندآوری به مبلغ ۷۹۹ میلیارد ریال، ۴۳۹ فقره وام‌ تبصره ۱۸ اشتغال سایر دستگاه‌های استان به مبلغ ۵۳۸ میلیارد ریال، ۲۶۳ فقره وام‌ حوزه پیشرفت و عدالت به مبلغ ۳۵۰ میلیارد ریال، ۲۲۱ فقره وام حمایت از مشاغل خانگی به مبلغ ۱۸۹ میلیارد ریال و ۱۵۹ فقره وام تبصره ۱۶ اشتغال استانداری به مبلغ ۲۲۴میلیارد ریال از جمله تسهیلات پرداخت شده در سال گذشته به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: بانک در سال گذشته با تخصیص بخشی از منابع خود به اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر استان تعداد ۱۳۱۰ فقره وام خرد به مبلغ ۲۱۶ میلیارد ریال در این حوزه پرداخت کرده است.

صابری خاطرنشان ساخت: بانک در راستای تأمین منابع مالی ارزان‌قیمت برای خرید کالا و خدمات توسط عموم مردم و همچنین تسهیل امکان فروش کالاها و خدمات برای شرکت‌های تولیدی، مانند هلدینگ‌های تولیدی لوازم خانگی و سازمان‌های ارائه دهنده خدمات همچون شرکت‌های بیمه و شهرداری‌ها، تا سقف فردی ۱۵۰۰ میلیون ریال وام پرداخت می‌کند.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر اظهار داشت: در همین راستا، بانک در استان ۹۶۳۰ فقره وام به مبلغی بیش از ۶۰۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته پرداخت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد