آغاز توزیع رایگان | دریافت بسته معیشتی ویژه خرداد ماه برای این دهک ها

در این خبر به آغاز توزیع رایگان و دریافت بسته معیشتی ویژه خرداد ماه برای این دهک ها پرداخته شده است.

آغاز توزیع رایگان | دریافت بسته معیشتی ویژه خرداد ماه برای این دهک ها
صفحه اقتصاد -

روح الله صالحی در جلسه هماهنگی برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد اظهار کرد: هر سال به این مناسبت برنامه‌های متعددی در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از برنامه‌های پیش بینی شده برای این ایام برپایی ایستگاه صلواتی با مشارکت مراکز نیکوکاری در شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرمدره است، گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا و برگزاری اردوهای جهادی و میز خدمت نیز از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این ایام است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین از توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان با مشارکت مراکز نیکوکاری و خیرین خبر داد و افزود: برپایی ایستگاه‌های حامی یابی در سطح استان به منظور جذب حامی در طرح اکرام و محسنین نیز از دیگر اقدامات این نهاد در ۱۴ و ۱۵ خرداد خواهد بود.

صالحی ادامه داد: برگزاری مسابقه کتابخوانی از وصایای امام برای جامعه هدف کمیته امداد و همچنین کارکنان، برگزاری قرائت زیارت عاشورا و مراسم عزاداری نیز از سایر برنامه‌های اجرایی در این ایام خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: بر اساس آمارهای موجود طی دو ماهه نخست امسال؛ ۴۲ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال تسهیلات به مددجویان زنجانی پرداخت شده است.

روح الله صالحی اظهار کرد: در دو ماهه نخست امسال از محل سپرده گذاری خیرین نیک اندیش و همچنین منابع تخصیص یافته به صندوق امداد ولایت ۱۹۷ فقره تسهیلات در استان پرداخت شده است که رقم آن ۴۲ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال مسکن، تسهیلات کارگشایی، درمان، ازدواج، هزینه‌های تحصیلی بوده است، بیان کرد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان در کنار رعایت موازین و مقررات بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه و معوض خود را با هدف گره‌گشایی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان و سایر نیازمندان پرداخت می‌کند.

صالحی با قدردانی از مشارکت مردم خیر و نیکوکار استان در ترویج سنت حسنه قرض‌الحسنه، اظهار کرد: مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد از طریق سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت در کنار ترویج سنت قرض‌الحسنه زمینه کمک و تأمین منابع برای رفع نیاز خانواده‌های تحت حمایت را بیش از پیش فراهم می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین از اجرای طرح قرض ماندگار در استان خبر داد و گفت: در قالب این طرح خدمات معوض با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی از اولویت‌های کمیته امداد است، اظهار کرد: این طرح در قالب طرح قرض ماندگار اجرا می‌شود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد گفت: ۹۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در کشور صرف امور معیشتی، حمایتی و توانمندسازی نیازمندان می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن هرمز، مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: سال گذشته ۲,۷۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد که از این میزان ۱۵۰ میلیارد تومان برای مصارف نیازمندان کمیته امداد و مابقی هم در مراکز نیکوکاری و خیریه هزینه شد.

هرمز اظهار کرد: در سال جاری هم مردم ۹۰۰ میلیارد تومان کفاره، فطریه و رد مظالم در کشور پرداخت کرده‌اند که از این میزان ۸۶ میلیارد تومان در کمیته امداد برای افراد تحت پوشش هزینه و مابقی هم به مراکز خیریه و بهزیستی داده شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد زکات جمع‌آوری شده صرف امور معیشتی، حمایتی و توانمندسازی نیازمندان می‌شود، گفت: ۱۰ درصد زکات جمع‌آوری شده هم در بخش‌های عمرانی روستاها هزینه می‌شود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد تاکید کرد: کمک به درمان، کمک‌هزینه تحصیل، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، تهیه جهیزیه، کمک به ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه ازجمله مواردی که زکات در آن هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: کمیته امداد استان کرمان در سال گذشته موفق به ارائه آموزش‌های پایدارسازی به ۴۲۳۸ نفر از مددجویان شده است.

ناصر عسکری نژاد پیش از ظهر دوشنبه در دومین جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی استان کرمان در سال ۱۴۰۳، ضمن تسلیت شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان اظهار کرد: یکی از خصوصیات بارز آیت الله رئیسی خدمت به مردم به ویژه محرومان بود.

وی به ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان در سال ۱۴۰۲، اشاره و بیان کرد: طی سال گذشته تعهد کمیته امداد استان کرمان در ارائه آموزش‌های مهارتی ۲۱۱۳ مورد بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: همچنین کمیته امداد موفق به ارائه آموزش‌های پایدارسازی به ۴۲۳۸ نفر از مددجویان شده که درصد تحقق این آموزش‌ها ۱۰۴ درصد بوده است.

عسکری نژاد با بیان اینکه تعهد ما در سال گذشته در زمینه کاریابی مددجویان ۱۱۱۱ مورد بوده است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۳ توانستیم زمینه اشتغال ۱۳۳۸ نفر از مددجویان را از طریق مراکز کاریابی فراهم کنیم.

عسکری نژاد ادامه داد: ۱۳ هزار و ۶۲۳ فرصت شغلی سال گذشته توسط کمیته امداد استان برای محرومان و اقشار آسیب‌پذیر ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: سهمیه کمیته امداد استان کرمان از تسهیلات جز ۴ تبصره ۱۸ در سال گذشته ۱,۸۴۷ میلیارد تومان بوده است.

عسکری نژاد گفت: از این مبلغ ۱,۳۷۶ میلیارد تومان تخصیص داده شد که متناسب با آن در بحث تعهد فرصت‌های شغلی، ۹۰ درصد تسهیلات جذب شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه این نهاد جزو دستگاه‌های برتر در ارائه خدمت به مراجعان میز خدمت بوده است، گفت: طی سال گذشته، ۴۱۲ نفر شامل ۱۵۳ نفر مددجو و ۲۵۹ نفر نیازمند غیر تحت حمایت به میز خدمت این نهاد در محل مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد مراجعه کردند که سه میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به این متقاضیان پرداخت شد.

جاسم محمدی  با اشاره به اینکه کمیته امداد استان چهارمحال‌وبختیاری به عنوان دستگاه فعال در برگزاری میز خدمت مستمر در نماز جمعه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار تقدیر شد، اظهار کرد: طی سال گذشته، ۴۱۲ نفر شامل ۱۵۳ نفر مددجو و ۲۵۹ نفر نیازمند غیر تحت حمایت به میز خدمت این نهاد در محل مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از این مجموع ۲۵۸ نفر متقاضی دریافت تسهیلات کارگشایی بودند، افزود: سه میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به این متقاضیان پرداخت شد. همچنین ۵۸ نفر متقاضی تحت حمایت کمیته امداد استان بودند که با بررسی‌های انجام شده ۴۵ نفر همراه با خانواده تحت حمایت قرار گرفتند.

محمدی تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال را ۵۵ نفر عنوان و اضافه کرد: از این مجموع ۴۰ نفر دارای شرایط دریافت تسهیلات اشتغال بودند که در مجموع شش میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد