چرا عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را واریز نمی‌کنند؟

با اینکه هنوز زمان واریز عیدی مستمری بگیران سازمان بهزیستی مشخص نشده است، اما بر اساس گفته یکی از مسئولان، این مبلغ معادل ۲ مستمری خواهد بود.

چرا عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را واریز نمی‌کنند؟
صفحه اقتصاد -

 با نزدیک شدن به ایام نوروز، سازمان‌ها اقدام به پرداخت عیدی می‌کنند؛ برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها این وجه را تاکنون پرداخت کرده‌اند اما تعدادی از دستگاه‌ها و سازمان‌ها هنوز مبادرت به پرداخت عیدی نکرده‌اند.

در این زمینه، برخی شهروندان در پیام به تعدادی از رسانه ها از دریافت نکردن عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد خبر داده اند.

در یکی از این پیام ها که رسیده، آمده است: «با سلام، چرا عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را واریز نمی‌کنند خواهش می‌کنم پیگیری کنید بار‌ها پیگیری کرده ایم، اما کسی پاسخگو نیست.»

آیا دولت اجباری برای پرداخت نکردن عیدی مستمری بگیران ندارد؟

به نظر می رسد در سال های گذشته نیز مددجویان بهزیستی مشکلاتی در دریافت عیدی داشته اند. در همین زمینه ایرنا در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۲ با اشاره به اعتبارات ابلاغی سازمان بهزیستی از محل منابع عمومی و یارانه ای، توضیح داد: دولت در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۹۶ درصد از اعتبارات ابلاغی سازمان بهزیستی کشور را از محل منابع عمومی و یارانه‌ای تخصیص داده است تا صرف انجام مأموریت‌ها و وظایف آن سازمان شود.

در سال ۱۴۰۱ اعتبارات ابلاغی سازمان بهزیستی کشور از محل منابع عمومی و یارانه‌ای معادل ۲۲۹۸۸۶ میلیارد ریال بوده که با عنایت به بند (د) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و با توجه به وصولی درآمدها و سایر منابع عمومی، از این میزان اعتبار تا پایان سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۲۱۶۶۴ میلیارد ریال (معادل ۹۶ درصد) به سازمان بهزیستی کشور تخصیص یافته است تا صرف انجام مأموریت‌ها و وظایف آن سازمان شود.

شایان‌ ذکر است به استناد ماده (۷۹) قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به پرداخت مستمری به افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی شده و قانونی برای پرداخت عیدی به مددجویان فوق‌الذکر وجود ندارد.

تلاش سازمان بهزیستی برای واریز عیدی مستمری بگیران
در همین زمینه، محمود برزگر مدیر بهزیستی شهرستان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل ۲ مستمری است.

وی در یک نشست خبری که بهمن ماه امسال برگزار شد درباره رقم مستمری به خبرنگاران گفته بود: مستمری حداقل دریافتی یک خانواده یک نفره ۷۵۰ هزار تومان است.

زمان واریز یاران مستمری بگیران
با این حال بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، یارانه مستمری بگیران سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) ۲۰ اسفندماه به حساب شان واریز می شود.

جدول زمانبندی پرداخت یارانه و مستمری

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • ناشناس

  سلام چرا به همه ارگانها عیدی میدید ولی برای مددجویان کمیته امداد بودجه ندارید مگه ما آدم نیستیم تو رو خدا به ما هم بدید

 • ناشناس

  دولت فقط برای مستمیربگیران بدبخت عید ندارد اماهمه دارند

 • ناشناس

  سلام یک ماه بود که میگفتن عیدی برامستعمربگیران میریزن ولی هیچ چی نریختن دم همتون گرم که بهفکرماهستین

 • ناشناس

  سلام و عرض ادب وقت بخیر لطفا به مددجویان کمیته و بهزیستی هم عیدی بدید همه چیز خیلی گرونه شده تابه حال بچه تون چیزی بخواد ارزوشو داشته باشه نتونین بحرین ماهارو هم درک کنین لطفا دیگه واقعا دل هامون دیگه خون شده لطفا رسیدگی شود

 • آرش

  سلام من مددجو بهزیستی هستم امروز ۲۲ اسفند و هنوز یارانه ندادن متاسفم براشون ...

 • یوسف

  سلام بنده عضو بهزیستی هستم با معلولیت بینایی چرا عیدی به ما قشر ضعیف پرداخت نمیشه در خونمو بستم در همسایه فکر کنن خونه نیستیم این عدالت نیستحالا عید چیکار کنم نمیدونم امروز چهار شنبه سوری ۶۰۳۷۹۹۷۴۷۰۲۵۹۵۶۶ این شماره کارتم مسول عزیز اگر اضافه اوردی به ما معلولان هم فکری بکنید

 • ناشناس

  بخدا قسم گناه داره دولت عیدی مددجویان واریز نمیکند

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان