فرهنگیان بخوانند/ فوق العاده ویژه فرهنگیان و معلمان در بهمن ماه ۱۴۰۲ به حساب ها واریز شد؟

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس خبر خوشی برای فرهنگیان داشت، او از پرداخت فوق‌العاده ویژه در چند روز آینده خبر داد.

فرهنگیان بخوانند/ فوق العاده ویژه فرهنگیان و معلمان در بهمن ماه ۱۴۰۲ به حساب ها واریز شد؟
صفحه اقتصاد -

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اظهار داشت که در اواخر دی ماه خواستار ترمیم حقوق پرسنل  آموزش‌وپرورش  بودیم. او افزود: با تدبیری که در کمیسیون تلفیق بودجه صورت گرفت، فوق العاده ویژه فرهنگیان به میزان ۳ هزار امتیاز برای تمامی دستگاه‌ها از جمله کارمندان وزارت ورزش، وزارت آموزش و پرورش، وزارت رفاه و تمامی گروه‌هایی که تاکنون فوق العاده دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌شود.

علیرضا منادی سفیدان با اشاره به تصویب افزایش فوق العاده برای کارکنان دستگاه‌های مختلف تا ۳ هزار امتیاز در کمیسیون تلفیق بودجه، عنوان کرد: بر اساس توافق کمیسیون تلفیق و دولت فوق العاده ویژه به همه گروه‌‎های شغلی که تاکنون این فوق العاده ویژه را دریافت نکردند، پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه ویژه فرهنگیان در جامعه و همچنین تخصصی بودن این شغل، ترمیم حقوق و مزایای آنان را در راستای جبران عقب ماندگی‌های گذشته ضروری است.

وی ادامه داد: اواخر دی ماه در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار ترمیم حقوق پرسنل آموزش و پرورش شده بودیم که امروز با این مصوبه کمیسیون تلفیق تا حد زیادی این خواسته تأمین می‌‎شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: با این مصوبه حقوق دستگاه‌های مشمول، حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش می‌‎یابد که کمک بسیار خوبی به ویژه به افرادی که حقوق پایین تر دریافت می‌کند، می‌‎شود.

نقش دولت در پرداخت حقوق معلمان

دولت نقش مهمی در پرداخت حقوق معلمان دارد. این شامل تعیین و تنظیم حقوق و دستمزد معلمان، تعیین سیاست‌های مالیاتی و بودجه‌ای برای پرداخت حقوق، ایجاد و اجرای قوانین و مقررات مربوط به حقوق معلمان، ارائه امکانات و منابع مالی برای بهبود شرایط کاری و زندگی معلمان و همچنین ایجاد برنامه‌ها و سیاست‌های حمایتی برای افزایش حقوق و شرایط کاری معلمان می‌شود.

در ایران، دولت مسئول تعیین حقوق و دستمزد معلمان است و این حقوق براساس قوانین و مقررات مربوط به آموزش و پرورش تعیین می‌شود. همچنین دولت باید از منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق معلمان به‌صورت منظم و به‌موقع اطمینان حاصل کند.

انتظارات فرهنگیان از حاکمیت در خصوص افزایش دستمزد می‌تواند به شرح زیر باشد:

تعیین حقوق و دستمزد عادلانه: فرهنگیان انتظار دارند که حاکمیت حقوق و دستمزدی را تعیین کند که با شرایط اقتصادی و هزینه‌های زندگی متناسب باشد و به عنوان یک پاداش مناسب برای تلاش و زحمات آن‌ها در زمینه آموزش و پرورش در نظر گرفته شود.

تضمین پرداخت به موقع: فرهنگیان انتظار دارند که حاکمیت بتواند منابع مالی لازم برای پرداخت حقوق و دستمزد به موقع و بدون تأخیر فراهم کند تا زندگی آن‌ها را مطابق با نیازهای روزمره‌شان تأمین کند.

افزایش شفافیت: فرهنگیان انتظار دارند که حاکمیت اطلاعات شفافی در مورد سیاست‌ها و بودجه‌های مربوط به حقوق و دستمزد را ارائه دهد تا بتوانند درک بهتری از وضعیت مالی خود و دلایل افزایش یا کاهش حقوق خود داشته باشند.

ارائه امکانات و مزایا: فرهنگیان انتظار دارند که حاکمیت اقدامات و سیاست‌هایی را برای بهبود شرایط کاری، ارائه امکانات آموزشی، بهبود سلامت روان و فیزیکی و ارائه مزایای اجتماعی و بهداشتی برای آن‌ها انجام دهد.

توجه به تضمینات اجتماعی: فرهنگیان انتظار دارند که حاکمیت توجه کافی به تضمینات اجتماعی آن‌ها نظیر بیمه‌های پزشکی، بازنشستگی و مسائل مربوط به حقوق کارگران را داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • سفره و جیب خالی معلمان

  قایان حاجی بابایی .داود منظور ریس مجلس جناب قالیباف و اقای ریسی ریس جمهور حق وق معلمان امروز به اندازه ۲۰ کیلو گوشت قرمز هم نیست بصورت ماهیانه کجای دنیا معلمان اینقدر تحقیر و فقیر شده اند

 • ناشناس

  دم انتخاباته گلریزان میخان بکنن

 • محمد

  خب این فوق‌العاده شغل شامل فرهنگیان بازنشسته هم میشه یانه؟

 • هم وطن

  بابابشنووباورنکن

 • معلم

  خسته نباشید زی

 • معلم

  خسته نباشید چرا حق رتبه بندی ما بازنشستهای ۱۴۰۰ را پرداخت نمیکنید چرا حقمان را نمیدید از جیب شما در میاد

 • ناشناس

  این افزایش دردی رادوا نمیکنه نزدیک انتخابات ازاین حرف وحدیث زیادمیشه اگه هدف خدمت به این قشر هست دیگه این همه بوق وکرنا نداره ،دررتبه بندی فرد یک امتیازبرای رتبه بالاتر رو کسر شده تا به رتبه دگر نرسدپس هدف رفا قشر حقوق بگیر نیست

 • حقوق ها الان باید بالای ۵۰ تومن بشه نه ۱۰ تومن .

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان