آزمون سراسری استخدامی در کشور ۱۷ آذر ماه برگزار می شود + جزئیات

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: 17 آذرماه امسال آزمون سراسری استخدامی در کشور برگزار ...

آزمون سراسری استخدامی در کشور 17 آذر ماه برگزار می شود + جزئیات
صفحه اقتصاد -

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: 17 آذرماه امسال آزمون سراسری استخدامی در کشور برگزار می‌شود.

میثم لطیفی دیروز یکشنبه در جشنواره شهید رجایی که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، افزود: جشنواره شهید رجایی فرصتی برای بازنگری به عملکردهاست و علت اینکه نام شهید رجایی بر این جشنواره گذاشته شد، این است که یکی از پررنگ‌ترین ویژگی‌های این شهید، خدمت‌رسانی به مردم بود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ماهانه ۱۱۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دولت می‌شود، اگر این مبلغ ارزش افزوده داشته باشد، باید افزایش یابد اگر نه باید توجه ویژه‌ای به آن شود. باید ببینیم بهره‌وری ما در حوزه محیط زیست و نگهداشت از مواهب طبیعی که خداوند به امانت در اختیار ما قرار داده، چگونه است؟ لطیفی با بیان اینکه در دو سال اخیر تلاش شده تا جشنواره شهید رجایی به صورت مستمر برگزار شود، افزود: همچنین مقرر شده به جای اینکه سازمان اداری و استخدامی ارزیابی دستگاه‌ها را انجام دهد، دستگاه‌های مسئول، ارزیاب باشند. وی با تأکید بر اینکه باید هر روز نسبت به خودمان ارزیابی داشته باشیم و ببینیم آیا با توجه به هزینه از بیت‌المال آیا ارزش افزوده برای کشور و مردم حاصل شده است، افزود: ۳۰ دستگاه در ارزیابی محیط زیست سبز نقش داشتند و درخواست کمک داریم تا سال آینده این مسأله حتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که آینده آحاد جامعه مرتبط با حوزه محیط زیست است. معاون رئیس‌جمهور همچنین اعلام کرد: نتایج ارزیابی را شفاف در اختیار همگان قرار داده‌ایم و سامانه دولت‌سنج راه‌اندازی شده و نمره دستگاه‌های مختلف و کارکنان به همراه مستندات وجود دارد.

لطیفی خدمت آسان‌تر به مردم و حفظ کرامت آنها را رویکرد اصلی جشنواره شهید رجایی دانست و افزود: اگر بخواهیم تحول در نظام اداری کشور که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است ایجاد کنیم، نیاز به تحول هستیم زیرا هیچ نسخه یکسانی برای دستگاه‌های اجرایی توصیه نمی‌شود. معاون رئیس‌جمهور گفت: در سازمان اداری و استخدامی بر اساس الگوی عمومی تحول اداری این تکلیف را بر عهده خود دستگاه‌ها گذاشته‌ایم که الگوی تحول خودشان را مشخص کنند. وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست مسئول راهبری حوزه محیط زیست در کشور است، گفت: اگر نیاز به دستگاه‌های همکار است آن را اعلام کنید و ما حاضریم کمک کنیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری آزمون جذب در دستگاه‌های اجرایی گفت: همچنین در حوزه جذب نخبگان در مشاغل اختصاصی دست مدیران باز است و آیین‌نامه‌ای را با همکاری بنیاد ملی نخبگان تهیه کرده‌ایم که در آن برای به‌کارگیری در مشاغل تخصصی، معیارهای نخبگی نیز مشخص است.

لطیفی با بیان اینکه در حوزه حقوق و دستمزد ۴ ناترازی داریم و ۲ سال است که درگیر این موضوع هستیم، افزود: برای رفع این ناترازی ۲۷ اقدام صورت گرفته و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور این مسائل را اعلام کرده‌ایم. وی توضیح داد: ناترازی‌های درون‌دستگاهی به دلیل تکثر قوانین و نوع ورود افراد است. ناترازی دیگر نیز از نوع بین‌دستگاهی است. ناترازی سوم نیز از نوع ملی و کشوری است. همچنین ناترازی دیگر مربوط به بخش خصوصی و دولتی است. وی درباره احکام حقوقی کارمندان دولت گفت: در نامه‌ای به رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کردیم تا افزایش‌ها در احکام گنجانده شوند، بر این اساس قرار شد امسال احکام تقویت شود، البته در تمام این اقدامات باید ملاحظات ۶ میلیون کارمند دولت را لحاظ کنیم. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برقراری فوق‌العاده ویژه برای دستگاه‌هایی که شرایط آن را دارند، تأکید کرد: رئیس‌جمهور و مجموعه دولت دغدغه معیشت همکاران را دارند، مشکلات یک شبه حل نمی‌شود اما اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما