یک خبر از تعیین تکلیف برای این معلمان | معلمان بخوانند

گذشت حدود یک سال از مصوبه‌ی مجلس همچنان مشکل معلمان مهرآفرین حل نشده است.

یک خبر از تعیین تکلیف برای این معلمان | معلمان بخوانند
صفحه اقتصاد -

معلمان طرح مهرآفرین هنوز کد استخدامی ندارند؛ این در حالیست که طبق مصوبه‌ی سال گذشته‌ی مجلس این معلمان باید از کد شناسه بهره‌مند شوند. با گذشت حدود یک سال از مصوبه‌ی مجلس اما همچنان مشکل معلمان مهرآفرین حل نشده است.

مهدی محمدیان (فعال صنفی معلمان) از تداوم مسئله‌ی معلمان مهرآفرین گفت: طی روزهای گذشته با دو نفر از مسئولان بلندپایه‌ی وزارت آموزش و پرورش صحبت کردیم و آن‌ها ابراز امیدواری کردند که روندِ حل مسئله آغاز شده است اما معلمان مهرآفرین هنوز چیزی ندیده‌اند.

وی گفت: یک نفر به ما شفاف بگوید که مسئله‌ی این معلمان قرار است حل بشود یا نه؟ بگویند چه کسانی کارشکنی می‌کنند؟ آنچه من تا الان برداشت کرده‌ام این است که مقاومتِ سازمان امور استخدامی مانع از حل مشکلِ معلمان مهرآفرین شده است.

این فعال صنفی گفت: سازمان امور استخدامی بگوید مسئله‌اش با دادنِ کد شناسه به معلمان مهرآفرین چیست؟ وقتی مصوبه‌ی مجلس در این خصوص وجود دارد و مهم‌تر اینکه وقتی این کار یک ریال بار مالی برای دولت ندارد، چرا با آن مخالفت می‌کنند؟

محمدیان گفت: همین امروز معلمان مهرآفرین مانند معلمان رسمی حقوق می‌گیرند و مشمول رتبه‌بندی شده‌اند، پس دادنِ کد استخدام برای آن‌ها هیچ بار مالی ندارد. نداشتنِ ردیفِ استخدامی معلمِ مهرآفرین را از آینده‌ی شغلی‌اش می‌ترساند. ما معلمی داریم که ۱۶ سال مهرآفرین بوده است اما هنوز کد استخدامی ندارد. دانش‌آموز همین معلمِ مهرآفرین، معلم شده و کد استخدامی دارد اما این معلم هنوز خودش کد استخدامی ندارد!

وی در پایان تأکید کرد: در واقع با دادنِ کد استخدامی امنیت شغلی را به این معلمان می‌دهید؛ چیزی که حقشان است و بابتِ آن قانون هم وجود دارد.

معلمان طرح مهرآفرین تبدیل وضعیت می‌شوند

رضامراد صحرایی با حضور در نهاد ریاست جمهوری به پاسخگویی برخط سوالات مردمی پرداخت و در پاسخ به سوال یکی از معلمان طرح مهرآفرین مبنی بر تبدیل وضعیت این معلمان، اظهار کرد: با سازمان اداری استخدامی صحبت کردیم. سامانه «پاکنا» ـ کارمند ایران(پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری) باز شده و آن هایی که هم‌اکنون معلم هستند مشکلی ندارند، تبدیل وضعیت می‌شوند.

وی افزود: اگر این افراد قبلا معلم بودند اما اکنون در جای دیگری کار می‌کنند نیز تبدیل وضعیت می‌شوند، اما اگر قبلا معلم نبودند و درواقع کادر اداری بودند، شامل این امر نمی‌شوند. سامانه هم‌اکنون برای درج اطلاعات افرادی که ابلاغ معلمی دارند باز شده است و کارشان انجام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در عین حال ادامه داد: این دولت، دولت «جبران‌ها» شده است و ما مدام در حال جبران هستیم؛ به یاری خدا امسال سالی خواهد بود که این مسائل تا حد قابل توجهی حل می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما