اخبار پربازدید

جدیدترین و آخرین وضعیت پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان برای فرهنگیان بازنشسته امروز ۲۵ شهریور ماه ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره جدیدترین و آخرین وضعیت پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان برای فرهنگیان بازنشسته امروز ۲۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

جدیدترین و آخرین وضعیت پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان برای فرهنگیان بازنشسته امروز ۲۵ شهریور ماه ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

طبق قانون، رتبه‌بندی معلمان باید از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شد و وزارت آموزش و پرورش موظف است از این تاریخ احکام را برای شاغلین و فرهنگیان بازنشسته پرداخت کند.

یک فعال صنفی معلمان در خصوص تداومِ مشکلاتِ معلمان مهرآفرین گفت: سالهاست که بیش از ۷۰ تا ۸۰هزار معلم مهرآفرین و قرارداد معین با مشکلِ صدور کد استخدامی مواجه هستند.

در خصوص برخی از مطالبات معلمان گفت: معوقاتِ رتبه‌بندی هنوز پرداخت نشده است؛ طبق قانون، رتبه‌بندی باید از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شد و وزارت آموزش و پرورش موظف است از این تاریخ احکام را براساس بندهای رتبه‌بندی پرداخت کند. با توجه به اینکه قانون رتبه‌بندی در سال ۱۴۰۱ به مرحله اجرا درآمد معوقات ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۰ به معلمان پرداخت نشد. تا این لحظه هیچ مسئولی پاسخ شفافی در مورد این معوقات ارائه نداده و نمی‌دانیم چه زمانی قرار است پرداخت شود.

وی ادامه داد: البته بحث معوقات فقط معوقات ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰ نیست، بلکه با توجه به اینکه درصد بالایی از معلمان نسبت به رتبه‌هایشان معترض بودند و اکنون طبق گفته‌ی مسئولان وزارت بیش از ۶۵ درصد این عزیزان ارتقا پیدا کرده‌اند و طبق گفته مسئولان مابه‌التفاوت افزایش فقط از ۱ فروردین ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد، بنابراین برای این دسته از همکاران علاوه بر معوقات ۱۴۰۰، میزان افزایش ناشی از ارتقا رتبه در سال ۱۴۰۱ نیز به عنوان معوقه باقی مانده است.

وی گفت: موضوع بعدی، مشکل بازنشستگان آموزش و پرورش است؛ احکام بازنشستگان که در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشست شدند هنوز بر اساس قانون رتبه‌بندی صادر نشده است. اخیرا جلسه‌ای با نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس داشتم و ایشان گفتند کسوراتِ مربوط به این صندوق در معوقات ۱۴۰۰ برای همکاران بازنشسته پرداخت شده است، اما هنوز صندوق احکام را صادر نکرده است.

محمدیان ادامه داد: اگر کسورات پرداخت شده، چرا احکام این همکاران بازنشسته هنوز صادر نشده؟ از وزیر آموزش و پرورش انتظار داریم این موضوع را شفاف توضیح دهند و از کمیسیون آموزش می‌خواهیم به عنوان ناظر بر عملکرد دولت به این موضوع ورود نمایند و مسئله را حل کنند.

این فعال صنفی معلمان در خصوص تداومِ مشکلاتِ معلمان مهرآفرین گفت: سالهاست که بیش از ۷۰ تا ۸۰هزار معلم مهرآفرین و قرار داد معین با مشکلِ صدور کد استخدامی مواجه هستند. طبق مصوبه‌ی مجلس، قرار بود برای این همکاران کد استخدام صادر شود.

محمدیان ادامه داد: اخبار ضد و نقیض در این مورد بسیار است. ظاهرا نامه‎هایی به دست همکارانِ ما رسیده که وزارت آموزش و پرورش از ادارات کل خواسته اطلاعات این افراد را جمع‌‎آوری کنند همکاران این موضوع را پیگیری کردند اما آنطور که شنیده‌ایم هنوز ادارات، اطلاعاتی از مهرآفرینان نخواسته‌اند. طی پیگیری‌هایی که همکاران داشتند متوجه شدیم گویی همچنان مخالفتهایی وجود دارد. از وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی می‌خواهیم در این خصوص توضیح دهند آیا مسئله‌ی کد استخدامی برای همکاران مهرآفرین حل شده یا خیر؟ اگر حل شده، چرا کد استخدام صادر نمی‌شود و اگر حل نشده، مشکل کجاست؟

وی در ادامه به موضوع ظرفیت‌های موجود در قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت کشوری (فوق العاده ویژه) برای معلمان همچنان با میانگینِ ۲۱ درصد پرداخت می‌شود و این در حالی است که خیلی از دستگاه‌ها این بند قانونی را در سقف درصدی آن (۵۰ درصد) به کارکنانشان پرداخت می‌کنند. باتوجه به آنکه مصوبات موجود اجازه پرداخت تا سقف ۵۰ درصد را می‌دهد و فقط نیازمند تامین اعتبار است انتظار می‌رود با پیگیری وزارتخانه و همراهی و همکاری سازمان برنامه و بودجه جهت تامین اعتبار به این مطالبه به حق جامعه فرهنگیان پاسخ مثبت داده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • فریدون

  فرهنگیان بازنشسته سنوات قبل ددر نوبت مرگ قرار بگیرند خیلی راحت ترند.

 • روح الله

  اینقدر مشکل مشکل نکنید، به جای اون کمی سر کیسه را شل کنید. با این کار چیزی بعنوان مشکل وجود نخواهد داشت.

 • قوتاز

  جز ظلم وستم وبی خدایی از مسولان درحق باز نشستگان چیزی نمی بینیم

 • ناشناس

  به خدا بر خلاف صبحتهای رهبر وزیر حرکت میکند نه کامل شفاف نیست هر چقدر خوب باشد به نظر خودش بدقولی شفاف نبودن انگیزه باقی نمی ماند محبویت ریزش کند وخواهدشد دیگه سخنانش بی اعتنا می شود بدترین ضربه به بدنه تعلیم وتربیت است باید قبول کنیم فرمایشهای رهبری هر جمله درس است اگر گوش عمل باشد مگر ربس جمهور نگفت اضافه کار باید به موقع پرداخت ایا عملی شد به عنوان مثال یک مورد جزیی ولی هر کس را قبول دارید مسلمان هستید که هستی به معصومین اعتقاد دارید به وجدان وانسانیت وغیره قسم این راه وروش درست نیست دردداریم معقومات معلمان باز نشسته ۱۴۰۰بازنشتگان وعدم صدور احکام عدم پرداخت وهزاران عامل دیگر که چقدر زمان برداین درد را به رهبری دلش خون است واگاه است انتقال دهیم اخه کی تا کی مقصر را بشناسید کوتاه می کند جدی باش ای برادر اقای پیام مختصررا می خوانی به اعتقادات قسم به زیر مجموعه ومسول برسان نگذر از این پیام بی خیال شوی می خواهی کامل متن نامه را به تمام مسولین نمایندهای ونهاد رهبر ی وحتی خود شما مشکلات دردهای وراهکارهای بدهیم جواب قانع کننده طرفه رفتن وکوتاهی فرافکنی نشد کار سید محمد قاسمی پور ۰۹۱۳۴۸۲۷۳۰۵و۰۹۱۳۶۰۴۹۷۱۵صداقت در گران است با هم صداقت باشیم

 • منادی فر

  سلام
  بنده بازنشسته۳۱شهریور۱۴۰۰ورتبه بندی حق من است.تاحالا چیزی عایدم نشده
  ضمنا خیلی ازهمقطارانم ازدنیا رفتن وبه حقشون نرسیدن این مسئولین چه می خواهمدجواب خدارابدهندمگرمادولت اسلامی نیستیم؟

 • ناشناس

  چرا بایداین همه دروغ بشنویم معلوم نیست کی راست میگه وزارت ا.پ میگه معوقه ۱۴۰۰ پرداخت شده صندوق بازنشستگی میگه پرداخت نشده کی راست میگه کی دروع واگذارشان به خدا فقط بازیچه دست این عقب مانده ها شدیم که هیچی بلد نیستن

صفحه اول روزنامه ها