اخبار پربازدید

زمان پرداخت مطالبات گندمکاران دوباره تغییر کرد | تا... ‌پرداخت می‌شود؟

در این خبر به توضیحاتی درباره تغییر زمان پرداخت مطالبات گندمکاران پرداخته شده است.

زمان پرداخت مطالبات گندمکاران دوباره تغییر کرد | تا... ‌پرداخت می‌شود؟
صفحه اقتصاد -

وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران در قالب طرح خرید تضمینی دولت خبر داد و گفت: اکنون ۷۰ درصد مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده است.

محمد علی نیکبخت صبح امروز در حاشیه سفر خود به شهرستان تویسرکان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 2 میلیون هکتار از زمین های زراعی کشور به کشت گندم آبی اختصاص دارد که تلاش می‌کنیم با توجه به تهدیداتی مانند کم‌آبی که ممکن است این حوزه را تحت تاثیر قرار دهد میزان تولید در این بخش را افزایش دهیم.

وی افزود: هدف ما این است که خودکفایی در تولید پایدار گندم را تثبیت کنیم تا مشکلاتی نظیر نوسان‌های اقلیمی موجب آسیب رساندن به این بخش نشود. 

نیکبخت با اشاره به استفاده از تدابیر و راهکارهای دانش‌بنیان و کارشناسانه برای تثبیت خودکفایی گندم و افزایش تولید آن در کشور تاکید کرد: همچنین طرح افزایش تولید گندم در زمین‌های دیم را با استفاده از همه ظرفیت‌ها دنبال می‌کنیم.

وی برخورداری از نیروهای انسانی متخصص و تامین مواد اولیه، سم، بذر و نهاده‌ها را از ملزومات پیشرفت طرح بهره‌وری حداکثری از دیم‌زارها به منظور تولید گندم دانست و متذکر شد: علاوه بر اینکه نهاده‌ها، سم‌ها و بذرها را تامین کرده‌ایم از فعالیت تخصصی 2 هزار فارغ‌التحصیل در پیشبرد این طرح بهره می‌بریم.

وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت 110 هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران در قالب طرح خرید تضمینی دولت خبر داد و اظهار کرد: اکنون 70 درصد مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ما‌بقی مطالبات گندم کاران با تاکید رئیس جمهوری و وظیفه‌ای که بر دوش سازمان برنامه و بودجه گذاشته شده تا پایان شهریورماه امسال پرداخت می شود.

محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از زنجیره کامل تولید نهال گواهی شده گردو با وسعت 14 هکتار که از سال 98 آغاز به فعالیت کرده، صنایع تبدیلی سرزمین میوه های شادمانه آروند و نشست هم اندیشی با کشاورزان تویسرکان به این شهرستان سفر کرده است.

شهرستان تویسرکان با برخورداری از بیش از 6 هزار هکتار باغ های گردو و تولید این محصول با مرغوبیتی در سطح جهانی، پایتخت گردوی ایران نام گرفته است.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • میثم

    دولت خبر نداره ک،چ برسرکشاورز بدبخت اومده فقط درصدداین هستش که اسمی بهم بزنن.من اردیبهشت ماه گندم تحویل دادم. الانم دیگه موقع کشت هستش.سال آینده فقط تو زمینهامون سنگ میکاریم.باتشکر

  • ناشناس

    باور کنیدالان پول بذرنداریم پول گندومان پرداخت نشده ماچکار کنیم ازکجابذر امسال تهیه کنیم هیچ کسی هم قرض نمیده باید امسال سنک بکاریم