عقب نشینی قیمت دلار از خط قرمز

قیمت دلار روز گذشته به کانال 50 هزار تومان سرک کشید. اما دوباره به عقب برگشت و وارد کانال 49 هزار تومان شد. قیمت دلار امروز 19 شهریور چقدر است و مقصد بعدی دلار کجاست؟

عقب نشینی قیمت دلار از خط قرمز
صفحه اقتصاد -

قیمت دلار از منطقه ممنوعه عقب‌نشینی کرد

قیمت دلار روز گذشته به کانال ۵۰ هزار تومان سرک کشید. اما دوباره به عقب برگشت و وارد کانال ۴۹ هزار تومان شد. قیمت دلار امروز ۱۹ شهریور چقدر است و مقصد بعدی دلار کجاست؟

قیمت دلار امروز با کاهش ۴۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. اما قیمت دلار در معاملات فردایی اندکی صعودی است و دلار یک پله رشد کرده است.

روز گذشته زمانی که قیمت دلار به کانال ۵۰ هزار تومان رسید، معامله‌گران اعلام کردند که احتمال ماندن دلار در این محدوده قیمتی جدید کم است. چون به گفته آنها منطقه ممنوعه قیمت دلار، دلار ۵۰ هزار تومانی است و بازارساز تاکنون تمام تلاش خود را به کار برده که دلار وارد این محدوده نشود.

از خرداد ماه و همزمان با سفر سلطان عمان به ایران، قیمت دلار به زیر کانال ۵۰ هزار تومان رسید. بیشتر از سه ماه از آن تاریخ گذشته و قیمت دلار در این بازه زمانی چند باری برای ورود به کانال ۵۰ هزار تومان خیز برداشته اماهر بار ناموفق بوده است. دولت یکبار با وعده احیای برجام قیمت دلار را کاهشی کرده، یکبار با خبر آزادسازی دلارهای بلوکه شده و بار دیگر با خبر افزایش فروش نفت.

اما در هر حال تلاش کرده که با خبردرمانی و ارزپاشی قیمت دلار را در این محدوده نگه دارد و به نظر می‌رسد در شرایط کنونی قیمت ۵۰ هزار تومان منطقه ممنوعه‌ای است که دلار نباید وارد آن شود.

اما سرنوشت قیمت دلار در نهایت چه می‌شود؟ در حال حاضر معامله‌گران معتقدند که مرز مقاومتی دلار در کانال ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان است. اگر دلار بتواند این مرز را پشت سر بگذارد می‌تواند تا کانال‌های بالاتر هم حرکت کند. اما اگر نتواند خود را بالای این رقم تثبیت کند مجددا به کانال ۴۹ هزار تومان بر می‌گردد و در این کانال فعلا ماندگار می‌شود.

البته معامله‌گران به کاهش بیشتر قیمت دلار امیدوار نیستند و بعید می‌دانند دلار بتواند وارد کانال ۴۸ هزار تومان شود. گویا بازارساز می‌خواهد قیمت دلار را فعلا در کانال ۴۹ هزار تومان فریز کند تا بتواند از جهش قیمت در نیمه دوم سال جلوگیری کند و یا این جهش را به تعویق بیندازد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها