اخبار پربازدید

قیمت تخم‌ مرغ امروز دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره قیمت تخم مرغ امروز دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

قیمت تخم‌ مرغ امروز دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که در روز‌های اخیر قیمت هر شانه تخم مرغ در سوپرمارکت‌ها به میانگین۱۵۰ هزار تومان رسیده و گزارش‌هایی از رسیدن قیمت به شانه‌ای ۱۶۰ هزار تومان نیز منتشر شده است.

قیمت تخم مرغ دوباره رو به افزایش گذاشته است. بازار تخم مرغ که در دو ماه گذشته از ثبات نسبی در قیمت برخوردار بود طی یکی دو هفته گذشته دوباره رو به آشفتگی گذاشته و قیمت این محصول با افزایش همراه بوده است.

در سوپرمارکت‌ها شانه ۳۰ عددی تخم مرغ شرکتی از برند‌های شناخته شده بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و تخم مرغ دولتی ۱۱۰ هزار تومانی به میزان نیاز توزیع نمی‌شود.

در همین حال، عرضه تخم مرغ در میادین میوه و تره‌بار نیز در هفته گذشته کاهش داشته یا با تاخیر زیاد همراه بوده است، به‌طوری که شهروندان پایتخت ساعات پیش از ظهر که به طور معمول زمان پیک عرضه و خرید است، در بسیاری از میادین با غرفه‌های خالی از مرغ و تخم مرغ مواجه شده‌اند و به آن‌ها گفته شده برای خرید تخم مرغ تا بعد از ظهر صبر کنند.

این مشکل نه‌تن‌ها صف‌های طولانی برای خرید را در میادین باعث شده بلکه به افزایش قیمت تخم مرغ در فروشگاه‌های سطح شهر نیز کمک کرده است. این در شرایطی است که به گفته مسئولان صنفی، عرضه تخم مرغ همچنان بیشتر از تقاضاست و تولیدکنندگان در حال زیانند چراکه قیمت خرید درب مرغداری از نرخ مصوب پایین‌تر است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن در گفت‌گو با یکی از خبرگزاری‌ها درباره افزایش قیمت تخم مرغ در بازار گفت: طی ماه‌های اخیر قیمت تخم مرغ به دلیل وضعیت مناسب تولید ثبات داشته یا با نوسان اندکی روبه‌رو بوده است، اما قیمت ۱۶۰ هزارتومانی هر شانه تخم مرغ صحت ندارد؛ زیرا همچنان تولیدکنندگان تخم مرغ را با زیان زیر قیمت مصوب می‌فروشند.

حمیدرضا کاشانی، درباره وضعیت تولید افزود: اکنون هر کیلو تخم مرغ درب واحد‌های تولیدی بین ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان یعنی ۲ تا ۳ هزار و ۳۰۰ تومان زیر قیمت مصوب به فروش می‌رسد.

وی با تاکید بر این که تخم مرغ طبق روال در حال تولید است، از درخواست تولیدکنندگان برای اصلاح قیمت این محصول برای کاهش زیان تولید خبر داد و گفت: درخواست اصلاح قیمت تخم مرغ درب واحد‌های تولیدی به نرخ ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه داده‌ایم، زیرا ادامه این روند برای برخی تولیدکنندگان ممکن نیست و اگر قیمت‌ها اصلاح نشود برای ایام نوروز پیش رو با مشکل جدی مواجه می‌شویم.

قیمت تخم مرغ در بازار امروز با 100 تومان کاهش، 49,400 تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، 49,400 تومان بیشترین قیمت و 49,350 تومان کمترین قیمت ثبت شده برای تخم مرغ است.

تعداد تخم مرغ

قیمت (تومان)

تخم مرغ بسته 30 عددی ——–
تخم مرغ بسته 20 عددی 59,900
تخم مرغ بسته 15 عددی 49,500
تخم مرغ بسته 9 عددی 33,900
تخم مرغ بسته 6 عددی 25,900

بر اساس جدیدترین نرخ‌‌ها، متوسط قیمت تخم مرغ از سوی مرکز آمار به‌ازای هر کیلو ۱۰،۵۲۳ تومان اعلام شده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار، بانک مرکزی مجوز انتشار شاخص‌های قیمت که شامل قیمت تخم مرغ هم می‌شود را ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • م-ج

    مرگ بر گرانفرش خدا لعنت کند برشما که شانه ای رااز ۲۰ تومان به ۱۵۰ هزار ای مرغدار رساندیدترا خدا به فکر آنهائی سر سفره شان فقط تخم مرغ بود آن را هم گرفتید وسفره مان خالی شد پولدار هر چقدر باشد می‌خرد و می‌خورد ولی کارمند قرض میدهد

صفحه اول روزنامه ها