حضور منطقه آزاد چابهار در اکسپو ۲۰۲۴

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار از حضور این منطقه آزاد در بزرگ‌ترین رویداد اقتصادی کشور و معرفی ۱۲۴ بسته سرمایه‌گذاری به ارزش ۹۰ همت در نمایشگاه اکسپو ایران ۲۰۲۴ خبر داد.

حضور منطقه آزاد چابهار در اکسپو ۲۰۲۴
صفحه اقتصاد -

مسیح جوادپور با اشاره به برپایی ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران با عنوان اکسپو ایران ۲۰۲۴ از ۸ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران گفت: حضور مناطق آزاد در این رویداد، فرصتی برای معرفی امکانات، مزایا و ظرفیت‌های بی‌نظیر سرمایه‌گذاری این مناطق به فعالان اقتصادی داخلی و خارجی است.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، وی ادامه داد: رویکرد منطقه آزاد چابهار به‌عنوان بخشی از مناطق آزاد کشور که در رونق اقتصادی و کمک به پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی نقشی پررنگ دارد، تسهیل فضای سرمایه‌گذاری برای ارتقا تولیدات صادرات محور به‌ویژه در حوزه محصولات دریاپایه است.

جوادپور با اشاره به موقعیت استراتژیک و راهبردی منطقه آزاد چابهار به‌عنوان مجهزترین و پیشرفته‌ترین بندر اقیانوسی کشور محسوب می شود که نزدیک‌ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای مرکزی(ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان) و افغانستان به آب‌های آزاد است. وی با اشاره به قرارگیری چابهار در مسیر کریدور شمال-جنوب افزود: ترانزیت ارزان کالا یکی از کلیدی‌ترین نیازهای سرمایه‌گذارانی است که علاقه‌مند به تولید محصولات صادرات محور هستند و از این نظر چابهار یکی از بهترین گزینه‌های بندری در جنوب کشور است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن دعوت از تمامی فعالان اقتصادی کشور برای حضور و بازدید از این نمایشگاه، تأکید کرد: بسته‌های سرمایه‌گذاری که در این نمایشگاه معرفی خواهد شد، تمامی مراحل اخذ مجوز و جانمایی زمین را داشته و به‌صورت بی‌نام، آماده ارائه به فعالان اقتصادی است که تمایل دارند در محقق کردن شعار "جهش تولید با مشارکت مردم" در کشور نقش داشته باشند.

گفتنی است، منطقه آزاد چابهار در غرفه این منطقه واقع در سالن شماره 40A در ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، پذیرای حضور بازدیدکنندگان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان