فوری؛ وام فرهنگیان | وام قرض‌ الحسنه به فرهنگیان تا سقف ۳۰۰ میلیون

در این خبر به توضیحاتی درباره وام فرهنگیان و وام قرض‌ الحسنه به فرهنگیان تا سقف ۳۰۰ میلیون پرداخته شده است.

فوری؛ وام فرهنگیان | وام قرض‌ الحسنه به فرهنگیان تا سقف ۳۰۰ میلیون
صفحه اقتصاد -

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیش‌بینی ۱۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات در تفاهم‌نامه جدید با یکی از بانک‌ها، گفت: معلمان با این تفاهم‌نامه می‌توانند تا سقف ۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

وام قرض‌ الحسنه به فرهنگیان تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان واگذار می شود.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در جریان امضای تفاهم‌نامه مشترک با یکی از بانک‌ها، معلم را عامل، محور، مبدا و منشأ هر تحولی در آینده کشور دانست و گفت: هر اتفاقی برای آینده کشور بخواهد رقم بخورد، عامل آن معلم است و به همین دلیل رهبر معظم انقلاب فرمودند معلم، معمار هویت آینده کشور است.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات، مقدار کمی از دغدغه معلمان را می‌کاهد اما بیش از آن مقدار به کیفیت کار معلمان می‌افزاید. بنابراین انعقاد این تفاهم‌نامه را در راستای تقویت کیفیت خود می‌دانیم.

صحرایی تصریح کرد: هر کسی که به توجه به معلمان اهتمام می‌ورزد در حقیقت به آینده کشور اهتمام می‌ورزد؛ معلم، سیمای آینده کشور را ترسیم می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این تفاهم‌نامه را هدیه‌ای به معلمان در آستانه دهه فجر تلقی می‌کنیم، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات، مقدار کمی از دغدغه معلمان را می‌کاهد اما بیش از آن مقدار به کیفیت کار معلمان می‌افزاید؛ بنابراین انعقاد این تفاهم‌نامه را در راستای تقویت کیفیت خود می‌دانیم.

صحرایی با بیان اینکه معلمان با این تفاهم‌نامه می‌توانند تا سقف ۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه از این بانک دریافت کنند، خاطرنشان کرد: آن‌چه امروز اتفاق می‌افتد، فعالیت تفاهم‌نامه پیش رو است که در نوع خودش کم‌نظیر است. در مجموع ۱۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات و همچنین تعهدات دیگر است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت برای حل مسائل و مشکلات کوتاه‌مدت معلمان است، افزود: خیرین مدرسه‌ساز که امروز حدود نیمی از کل اعتبار مالی برای احداث مدارس را تأمین می‌کنند، علاقه‌مند به دریافت وام از بانک برای کمک به آموزش و پرورش هستند یا شراکت‌های راهبردی دیگر به‌ویژه اینکه توقع همکاران این است که اوراق تهیه و برای ساخت مدارس به کار گرفته شود. همچنین کیف الکترونیکی برای همه معلمان و محصلان و خانواده‌ها می‌تواند ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۷۲ میلیون و ۴۰ هزار مترمربع اردوگاه داریم که حاضریم با بانک مولد کنیم. تقاضای مهم دیگر این است یک قدم خیر برای تامین مالی معلمان فاقد مسکن برداریم. ۴۰ درصد کل مسکن که ساخته می‌شود، طبق قانون برای معلمان است اما مسأله ما تامین مالی معلمان است.

وی با بیان اینکه بخشی از هزینه ساخت مسکن را وام می‌دهند و بخشی را معلم باید پرداخت کند، خاطرنشان کرد: در ضلع سوم که می‌خواهیم شریک کاری به ما کمک کند این است که بانک به معلمان وام دهد تا سهم نقدی خود را زودتر بتوانند واریز کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • ناشناس

  عاقلان دانند

 • سید هیبت الله

  در توافق آموزش و پرورش با بانک ملی صریح و روشن آمده که معلمان براساس گردش حساب بانکی خود وام می توانند بگیرند این وسط گردش حساب 99%معلمان سیصد هزار تومان هم نیست لطفاً بفرمایید این توافق چه نقشی دارد و شما ها از تمسخر فرهنگیان چه سودی می برید

 • منوچهر

  شما رسانه میلی هستید حرف مردم را انتقال نمی‌دهید
  قطعا چون میخواهید بگید ما انتقاد پذیریم این کامنت منتشر خواهید کرد
  این وزیردروغگو و ناتوان وبیسوادترین مدیر تاریخ کشور بود

 • علی

  بازنشسته ۱۴۰۰ اینا وام سی میلیونی بازنشسته هابعد از دوسال نصف رو دادند ونصف ندادند سیصد میلیون به معلم وام میدن اینا دروغ گو هستند

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان

   پیشنهاد صفحه اقتصاد