صعود کاردانو در گرو شکست مقاومت؛

کاردانو برای صعود نیاز به شکست مقاومت ۰.۲۶۲۱ دلاری دارد

علی‌رغم نوسان‌های اخیر بازار کریپتو، تحلیل‌ها حاکی از وجود مومنتوم صعودی در قیمت کاردانو هستند. کاردانو برای صعود نیاز به شکست مقاومت 0.2621 دلاری دارد.

کاردانو برای صعود نیاز به شکست مقاومت 0.2621 دلاری دارد

علی‌رغم نوسان‌های اخیر بازار کریپتو، تحلیل‌ها حاکی از وجود مومنتوم صعودی در قیمت کاردانو هستند. کاردانو برای صعود نیاز به شکست مقاومت 0.2621 دلاری دارد.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از کوین ادیشن، کاردانو (ADA) در روزهای اخیر تحت فشار فروش شدیدی قرار گرفت و تا کف 0.2553 دلار سقوط کرد. ولی سپس، گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ هستند) کنترل بازار را دوباره به دست گرفتند و قیمت کاردانو را 0.31 درصد افزایش داده و به سطح فعلی - حوالی 0.2599 دلار - رساندند.

در ادامه، گاوها با حمایت از این حرکت مثبت، ارزش بازار و حجم معاملات روزانه‌ی کاردانو را به ترتیب با 0.38 و 69.83 درصد افزایش به 8,968,969,732 دلار و 149,910,675 دلار رساندند.

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب - در حوالی ساعت 12:30 روز دوشنبه 5 دی - کاردانو با 0.23 درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 0.2592 دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی کاردانو تاکنون منفی بوده است، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته 1.64 درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار کاردانو 0.24 درصد افزایش یافته و هم‌اکنون 8,945,824,280 دلار است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی کاردانو نیز با 81.22 درصد افزایش به 151,139,851 دلار رسیده است.

عملکرد کاردانو در روز جاری نسبت به دو رهبر اصلی بازار، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بهتر بوده است. ارزش کاردانو در برابر این دو ارز دیجیتال به ترتیب 0.15 و 0.23 درصد تقویت شده است. هم‌اکنون هر یک واحد از توکن کاردانو معادل 0.00001539 بیت کوین یا 0.0002125 اتریوم ارزش دارد.

نمودار قیمت کاردانو

شاخص قدرت نسبی (RSI) نمودار قیمت کاردانو (ADA) نشان می‌دهد که بازار نه در وضعیت اشباع خرید قرار دارد و نه در وضعیت اشباع فروش؛ بلکه فشار خرید اندکی بالاتر از فشار فروش است، و این مسئله احتمال شروع یک حرکت صعودی را تقویت می‌کند. از آن‌جایی که شاخص قدرت نسبی کاردانو در حوالی 50 قرار دارد، احتمالا ارزش این دارایی در حال افزایش است. با وجود این، با کاهش عدد شاخص قدرت نسبی نگرانی سرمایه‌گذاران بیش‌تر خواهد شد؛ زیرا کاهش شاخص قدرت نسبی تا خط سیگنال آن نشان‌دهنده‌ی یک اصلاح نزولی در بازار خواهد بود.

شاخص قدرت نسبی کاردانو

اگر شاخص قدرت واقعی (TSI) به بالا رفتن از خط سیگنال خود ادامه دهد؛ مشخص می‌شود که گاوها کنترل بازار را دوباره به دست می‌گیرند و احتمالا شاهد تداوم روند صعودی خواهیم بود؛ بنابراین شانس سرمایه‌گذاران برای کسب سود افزایش می‌یابد. خط سیگنال اکنون 5.1188 - و شاخص قدرت واقعی نیز 0.1756 است. افزایش شاخص قدرت واقعی (TSI) به ناحیه‌ی مثبت باعث افزایش اعتماد معامله‌گران می‌شود.

همان‌طور که از خط میانگین محدوده‌ی واقعی (ATR) در نمودار مشاهده می‌شود، نوسان‌های کاردانو (ADA) در حال کاهش هستند؛ میانگین محدوده‌ی واقعی در حال حاضر در عدد 0.0031 بوده و شیب آن به سمت پایین است. این تغییر در میانگین محدوده‌ی واقعی یک نشانه‌ی هشدار‌دهنده برای معامله‌گران تلقی می‌شود. بنابراین، آن‌ها احتیاط را نباید کنار بگذارند.

نمودار تکنیکال کاردانو

به طور کلی، به نظر می‌رسد خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) قدرت سابق خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب، سیگنال‌های صعودی حاصل از اندیکاتورهای تکینکال نشان‌دهنده‌ی تداوم حرکت صعودی کنونی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان