ایران گام اول جام جهانی را پرقدرت برداشت / یوزهای ایرانی با ۴ گل از سد هنگ کنگ گذشتند

تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی خود در اولین مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ مقابل هنگ‌کنگ به برتری دست یافت.

ایران گام اول جام جهانی را پرقدرت برداشت / یوزهای ایرانی با ۴ گل از سد هنگ کنگ گذشتند
صفحه اقتصاد -

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۸ امروز (پنجشنبه) در نخستین دیدار خود در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در ورزشگاه آزادی به مصاف هنگ‌کنگ رفت و با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید. سردار آزمون در دقایق ۱۲ و ۱۵، مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ و رامین رضاییان در دقیقه ۲+۹۰، چهار گل ایران را به ثمر رساندند.

دور دوم مقدماتی جام‌جهانی (آسیا)
پنجشنبه: ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ ، ساعت : ۱۸:۰۰
  ورزشگاه: آزادی تهران، تماشاگر:۶۵۹۳ نفر
داور: محمد نظمی نصرالدین (مالزی)، کمک‌ها: محمدبن خلیل و عارف‌بن عبدالراسید، داور چهارم: یاسین بی‌توان

ترکیب ایران:  علیرضا بیرانوند | شجاع خلیل‌زاده | حسین کنعانی | رامین رضائیان | احسان حاج‌صفی | علیرضا جهانبخش (۷۵ رضا اسدی) | سعید عزت‌اللهی | محمد محبی (۷۰ مهدی ترابی) | سامان قدوس (۷۰ امید ابراهیمی) | مهدی طارمی | سردار آزمون
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب هنگ‌کنگ: تسه کاوینگ | لئونگ نوک هنگ | نونز داس | وو چانگ مین(64-چانگ) | تان چانگ لوک | مت اور | لام هین تینگ | لی انگا هوی |  پون پوی هین (64-چانگ شینی چی) | ماهاما آوال(64-لاو چون) | یوئه تزه نام
سرمربی: یورن اندرسون

لحظات حساس:

دقیقه ۶: هدف اصلی هنگ‌کنگ فضای پشت مدافعان تیم ملی در ضد حملات است و تا به حال دو بار این روش را امتحان کردند اما مدافعین و بیرانوند هوشیار توپ را در اختیار دور کردند.

دقیقه ۷: پاس در عمق برای سردار آزمون بین سه مدافع هنگ‌کنگ به این مهاجم رسید و او با جا گذاشتن دروازه‌بان، توپ را به تور رساند اما داور پیش از این به دلیل پرچم کمک خود دستور به توقف بازی داده بود.

دقیقه ۱۰: پاس به قوس محوطه را قدوس با سر به طارمی نزدیکی‌های نقطه پنالتی رساند اما پیش از رسیدن او به توپ سه مدافع او را احاطه کردند و طارمی به روی زمین افتاد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و توپ در اختیار دروازه‌بان هنگ‌کنگ قرار گرفت.

دقیقه ۱۲: حمله از جناح چپ محبی را به نزدیکی‌های خط عرضی زمین رساند و او با یک پاس کات‌بک آزمون را در نزدیکی‌های نقطه پنالتی صاحب توپ کرد و او با یک ضربه دقیق، دروازه هنگ‌کنگ را باز کرد.

دقیقه ۱۵: باز هم از جناح چپ تیم ملی حملات ایران متمرکز شد و سردار دوباره با یک پاس کات‌بک اما این‌بار روی خط ۶ قدم کار آسانی برای باز کردن دروازه حریف داشت.

دقیقه ۱۷: باز هم حمله از تیم ملی ما و رسیدن توپ به طارمی روی خط هجده قدم او را برای شوت‌زنی وسوسه کرد ولی ضربه زیبای مهاجم ما به وسیله دروازه‌بان هنگ‌کنگ با دست مخالف دور شد.

دقیقه ۲۵: دو بازیکن تیم ملی همزمان برای زدن حرکت آکروباتیک به روی هوا بلند شدند اما استوک‌های طارمی و محبی به جای توپ با یک‌دیگر برخورد داشت. داور پیش از این، بازی را به دلیل آفساید متوقف کرده بود.

دقیقه ۲۶: ضربه مهاجم ما درازکش توسط دروازه‌بان سرخ‌پوشان دفع شد و توپ برگشتی توسط جهانبخش به محوطه رسید اما ضربه سر طارمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: پاس بلند و پشت مدافعان در نزدیکی‌های شش قدم به طارمی رسید اما با ضربه سرضرب او توپ روی پایش جفت‌وجور نشد و از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

آتش‌بازی شاگردان قلعه‌نویی در گام اول/ ایران بی‌دردسر هنگ‌کنگ را برد

دقیقه ۵۲: ارسال سامان قدوس از داخل و نزدیک به خط محوطه به تیر دورتر و مقابل دروازه خالی به محبی رسید اما او در زدن ضربه ناکام بود و این موقعیت جدی گلزنی برای ما از دست رفت.

دقیقه ۵۴: حرکت انفرادی و زیبای جهانبخش با پاس رامین رضاییان در محوطه هنگ کنگ چیزی نمانده بود دروازه سرخپوشان را باز کند اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۶: حرکت انفرادی طارمی او را پا به توپ به نزدیکی قوس محوطه رساند اما توپ به خوبی روی پای او ننشست و ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: اولین خطر جدی هنگ کنگ روی دروازه ایران در نیمه دوم به خوبی توسط کنعانی‌زادگان دفع شد. پاس بلند در جناح راست برای ماهانا اوال و فرار او باعث شد به داخل محوطه برود اما کنعانی به خوبی با تکل این حمله را بی‌اثر کرد.

دقیقه ۶۶: فاصله کم سردار با هت تریک. شروع مجدد خوب از بیرانوند جهانبخش را از جناح راست راهی دروازه هنگ کنگ کرد و توپ در عرض او در محوطه پنج و نیم متر به سردار رسید اما ضربه بغل پای آزمون با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

آتش‌بازی شاگردان قلعه‌نویی در گام اول/ ایران بی‌دردسر هنگ‌کنگ را برد

دقیقه ۷۸: فرار سردار آزمون در زمین هنگ کنگ او را به همراه طارمی در موقعیت دو به تک قرار داد پاس در عرض طارمی باعث شد داور اعلام آفساید کند و این موقعیت از دست برود.

دقیقه ۸۷: چهلمین گل مهدی طارمی با پاس سردار آزمون در داخل قوس نیمه زمین شروع شد و او با نفوذ به داخل محوطه و ضربه پای چپ دقیق توپ را به دور از دست‌های دروازه‌بان و به تور

دقیقه ۸۰: پاس با سر رضا اسدی برای آزمون او را تک به تک کرد. ضربه فنی پای راست آزمون هم راهی دروازه شد اما بعد از برخورد با تیرک به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: دو برخورد پیاپی در محوطه جریمه هنگ کنگ که داور اعتقادی به پنالتی نداشت ابتدا مهدی طارمی و بعد رضا اسدی دو بار در محوطه هنگ کنگ سرنگون شدند اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۸۴: کرنر رامین رضاییان روی خط شش قدم به آزمون رسید او در زدن ضربه ناکام بود ولی توپ برگشتی جلوی عزت اللهی افتاد اما ضربه او راهی به دروازه نبرد.

دقیقه ۸۹: فاصله کم طارمی تا دبل.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان