میسا مولوی بازیگر سریال هفت کیست؟

با شروع پخش سریال هفت از شبکه خانگی بر آن شدیم تا معرفی بازیگر جوان آن میسا مولوی بپردازیم. با ما همراه باشید.

صفحه اقتصاد -

میسا مولوی هنرپیشه و فیلمساز اهل ایران و فرزند معصومه آقاجانی (هنرپیشه و دوبلور) و علیشاه مولوی (نویسنده و شاعر) است. آقای بازیگر در فیلم های سینمایی افسانه شکارچیان گرگ، مهمونی کامی، زندگی در شهر بزرگ، جنایت و مکافات و آمین خواهیم گفت حضور داشته است.

عکس  میسا مولوی و مادرش

خانواده هنرمند آقای بازیگر

وی در خانواده ای کاملا هنری به دنیا آمده و مادرش معصومه آقاجانی بازیگر سینما و تلویزیون و پدرش علیشاه مولوی شاعر بوده که در سال ۹۲ درگذشته است یک خواهر به نام مهدخت داشته که او هم فوت کرده، هم چنین خواهرزاده صفا آقاجانی بازیگر نیز است.

او پس از درگذشت پدرش علیشاه مولوی فیلمنامه پدر را که از آن به «ارثیه» یاد می کند، ساخت. وی اولین فیلم کوتاه خود با نام “میوه درخت زیتون”سال ۱۳۷۹ در نوزده سالگی جایزه اول جشنواره بود.

مرحوم علیشاه مولوی

معصومه آقاجانی و علیشاه مولوی

معصومه آقاجانی در سال ۱۳۳۸ در ارومیه متولد شد. در سن ۱۶ سالگی با بازی در تئاتر بام ها و زیر بام ها فعالیت هنری خود را آغاز کرد و پس از فارغ التحصیلی از دانشسرای هنر به یادگیری هنرهای مختلفی همچون موسیقی، مجسمه سازی، تئاتر و نقاشی پرداخت. او با بازی در فیلم «جاده عشق» فعالیت در عرصه سینما را آغاز کرد.

علیشاه مولوی کرسَنکی در ۲۲ دی ماه ۱۳۳۱ در میانکوه آغاجاری خوزستان و در یک خانوادهٔ کارگری متولد شد، مولوی در سال ۱۳۵۴ با جریان‌های سیاسی و سیاست آشنا شد و دو سال بعد همزمان با تحصیل در رشتهٔ ادبیات فارسی به صورت جدی به فعالیت‌های سیاسی و هنری مانند تاتر، سینما و فعالیت‌های ورزشی پرداخت.میسا مولوی در پشت صحنه فیلم کوتاه پشت درخت زیتون

میسا مولوی در پشت صحنه فیلم کوتاه پشت درخت زیتون

وی در فاصله سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۰ پنج دفتر شعر و یک شعر داستان با نام‌ های مستعار منتشر کرد. اشعار مولوی در مجلات آدینه، دنیای سخن، کارنامه، بایا، نافه، کلک، گوهران، پابریک و ارمغان فرهنگی و تجربه و برخی روزنامه‌ ها چاپ شده بود.

معصومه آقاجانی و زنده یاد علیشاه مولوی دو فرزند به نام های میسا و مهدخت داشتند که مهدخت فوت کرده و میسا در زمینه بازیگری و فیلم سازی حضور دارد.

او پس از درگذشت پدرش علیشاه مولوی فیلمنامه پدر را که از آن به «ارثیه» یاد می کند، ساخت. وی اولین فیلم کوتاه خود با نام “میوه درخت زیتون”سال ۱۳۷۹ در نوزده سالگی جایزه اول جشنواره بوسان بهترین جشنواره قاره آسیا را دریافت کرد.

میسا مولوی فرزند علیشاه مولوی از فیلمسازان جوانی است که عزمش را جزم کرده تا راه پدرش را دنبال کند. زنده یاد علشیاه مولوی ۴۰ روز از درگذشت اش می گذرد و حالا میسا – فرزندش –می خواهد فیلمنامه پدر را که از آن به «ارثیه» یاد می کند، بسازد. میسا مولوی این روزها فیلم «مهمانی کامی» را در شبکه خانگی دارد و در حال ساخت <ارثیه> است.

3عکس های میسا مولوی

ارثیه 

ارثیه، آخرین نوشته مشترک من و بابا (علیشاه مولوی)است. قرار نبود دیگر فیلم بسازم، یعنی چند سالی می شد این تصمیم را گرفته و بر آن پابرجا مانده بودم. تصمیمی که گرفتنش برمی گشت به برخوردهای زشت و ناشایست مسئولان گذشته سینمای ایران.

میسا مولوی

بازیگر جوان سریال هفت

سریال هفت به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌ کنندگی کیارش اسدی زاده ساخته شده و علی اصغری نیز در نوشتن فیلم نامه به او کمک کرده است. این سریال به تازگی از پلتفرم تماشاخونه منتشر شده است. در ادامه بیوگرافی میسا مولوی وی در سریال هفت بازی کرده است.

این اثر از سال ۱۳۹۹ تولید خود را شروع کرد و خرداد ۱۴۰۰ تولید آن به اتمام رسید. حدودا دو سال است که مخاطبان منتظر انتشار این مجموعه هستند و پس از طی مراحل بسیار، توافق بر پخش هفت از پلتفرم تماشاخونه شد.

سریال 7

در خلاصه داستان این سریال آمده است: «ما رفیق بازیم، پای حق وایمیستیم، بزنن می زنیم، بکشن، می کشیم، ما هفتا تا تهش می ریم ولی نمی بخشیم، تهش هر چی که باشه بازم هستیم، بازم هفتیم»

عکس های میسا مولوی

در این سریال بازیگرانی چون رضا کیانیان، مهدی هاشمی، نیکی کریمی، علی مصفا، امیر جعفری، هانیه توسلی، پانته آ بهرام، بابک حمیدیان، نازنین بیاتی، مینا ساداتی، محمد امین، حدیث میرامینی، مصطفی قدیری، مهدی ساکی، نوال شریفی، میسا مولوی، مه لقا باقری، فرزاد حسنی و… به ایفای نقش پرداخته‌ اند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :