پرسپولیس و سپاهان در جمع ۴۰۰ باشگاه برتر جهان از نگاه فدراسیون بین المللی آمار

قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال تنها تیم‌های باشگاهی کشورمان هستند که در میان ۴۰۰ تیم برتر باشگاهی دنیا از نگاه سایت IFFHS جای گرفته‌اند.

پرسپولیس و سپاهان در جمع 400 باشگاه برتر جهان 
از نگاه فدراسیون بین المللی آمار
صفحه اقتصاد -

سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) مطابق امتیازاتی که کارشناسان این فدراسیون به تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان بر اساس عملکرد آنها می‌دهند، رده‌بندی تیم‌های جهان طی یک سال گذشته (اول نوامبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳) را منتشر کرد.

مطابق این رده‌بندی، پرسپولیس با کسب ۷۴ امتیاز در جایگاه ۲۲۲ جهان قرار دارد. قهرمان فصل گذشته لیگ برتر و جام حذفی در رنکینگ ماه گذشته این سایت، در رتبه ۳۵۲ دنیا ایستاده بود و در یک ماه اخیر، ۱۳۰ پله در این رده‌بندی صعود کرده است!

سپاهان نیز ۵۵.۵ امتیاز کسب کرده و جایگاه ۳۷۵ دنیا را در اختیار دارد. طلایی‌پوشان که همراه پرسپولیس تنها تیم‌های ایرانی حاضر در جمع ۴۰۰ تیم نخست رده‌بندی تیم‌های باشگاهی جهان از نگاه فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال به شمار می‌روند، نسبت به رنکینگ ماه گذشته صعودی ۶۰ پله‌ای داشته‌اند.

تیم‌های الهلال، پوهانگ استیلرز، کاوازاکی فرونتاله، اولسان هیوندای و اوراوا رد دایموندز، پنج تیم نخست قاره آسیا در این رده‌بندی محسوب می‌شوند.

 

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان