برزیل ۲ - ایران ۳ / کامبک تاریخی ایران مقابل قهرمان جهان !

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با یک پیروزی تاریخی در مرحله گروهی جام جهانی زیر ۱۷ سال برزیل را شکست داد.

برزیل ۲ - ایران ۳ / کامبک تاریخی  ایران مقابل قهرمان جهان !
صفحه اقتصاد -

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در اولین بازی خود در جام جهانی زیر ۱۷ سال در اندونزی به مصاف تیم ملی برزیل رفت و درحالی که شاگردان حسین عبدی نیمه نخست با دریافت ۲ گل بازنده به رختکن رفته بودند اما در نیمه دوم ملی‌پوشان ایران دست به شاهکار بزرگی زدند و با یک کامبک رویایی بازی را نتیجه ۳-۲ از شکست پیروزی ساختند.

ترکیب ایران: آرشا شکوری، نیما اندرز، حسام نفری، عرفان درویش عالی، اسماعیل قلی‌زاده، امیرمحمد رزاق‌نیا، یعقوب براجعه، ابوالفضل زمانی، ماهان صادقی (۷۵- محمد عسکری)، ابوالفضل ذلیخایی (۴۶- علیرضا همایی‌فرد) و ابوالفضل موردی (۴۶- کسری طاهری) (۷۵- رضا قندی‌پور).

شاهکار تاریخی ایران مقابل برزیل در جام جهانی/ کامبک رویایی مقابل قهرمان جهان

ترکیب برزیل: فیلیپه گابریل، ویتور ریس، دا ماتا، پدرو لیما، سوزا (۶۱- ژوآئو هنریکه)، لوکاس کامیلو، سیدنی، رایان ویتور، لوران (۶۱- لوئیگی)، دودو، الیاس نوگیرا.

شاهکار تاریخی ایران مقابل برزیل در جام جهانی/ کامبک رویایی مقابل قهرمان جهان

داور: سلوین برون (هندوراس)

نیمه نخست تیم ملی برزیل در دقیقه ۲۸ با شوت رایان ویتور از پشت محوطه جریمه به گل اول رسید و در دقیقه ۲+۴۵ تیم ملی برزیل با گل به خودی ابوالفضل زمانی با نتیجه ۲ بر صفر از ایران پیش افتاد.

اما در نیمه دوم همه چیز عوض شد یعقوب براجعه با یک جرکت در عرض و یک شوت شانس خود را امتحان کرد که ضربه بازیکن ایران پس از برخورد به مدافعان برزیل در دقیقه ۵۴ تبیدل به گل اول ایران و اختلاف کمتر شد. در ادامه کسری طاهری در دقیقه ۶۹ بازی را به تساوی کشاند تا زمینه‌ساز بازگشت بزرگ ملی‌پوشان ایران باشد.  

اسماعیل قلی زاده در دقیقه ۷۳ روی پاس تماشایی کسری طاهری در ضد حمله گل سوم را به ثمر رساند تا شکست ایران تبدیل به پیروزی شود.

آرشا شکوری در دقایق باقی مانده با سیوهای استثنایی بارها مانع گلزنی برزیلی‌ها شد تا درنهایت ملی‌پوشان به یک پیروزی تاریخی در جام جهانی زیر ۱۷ سال برسند.  

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما