ستاره پرفروغ کشتی دنیا خاموش می شود ؟ / پایان پادشاهی شاه پسر مازنی در دنیای کشتی ؟

جراحی کتف حسن یزدانی شائبه‌های زیادی مبنی بر وداع او از دنیای قهرمانی ایجاد کرده است.

ستاره پرفروغ کشتی دنیا خاموش می شود ؟ / پایان پادشاهی شاه پسر مازنی در دنیای کشتی ؟
صفحه اقتصاد -

جراحی سنگین و ۶ ساعته کتف حسن یزدانی آزادکار ۸۶ کیلوگرم کشورمان باعث شد تا او حدود ۵ تا ۶ ماه از میادین به دور باشد این در حالیست که حدود ۱۰ ماه به بازی‌های المپیک پاریس مانده و عملا "پادشاه" فرصتی برای تمرینات مناسب نخواهد داشت اما آنچه باعث شد تا شائبه پایان کشتی حسن یزدانی مطرح شود صحبت‌های علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی است که گفته بود: 《در ۲۰ سال گذشته هیچ پزشکی نتوانسته در بخش کتف، یک قهرمان را به میدان برگرداند. خود من یکی از آنها بودم》.

مبارزه با مصدومیت و کسب مدال

حسن یزدانی در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ صربستان و بازی‌های آسیایی هانگژو با وجود مصدومیت از ناحیه کتف کشتی گرفت و ۲ مدال نقره و طلا کسب کرد و به سهمیه المپیک هم دست یافت اما بلافاصله بعد از بازگشت کتف خود را جراحی کرد تا سوالات زیادی درباره بازگشت دوباره او به کشتی مطرح شود.

پایانی بر قدرت نمایی پادشاه؟

حسن یزدانی با ۲۸ سال سن توانسته ۹ مدال المپیک و جهان را کسب کند تا رکورددار بهترین کشتی‌گیر کشورمان باشد. مدال‌های متعدد او در آینده می‌توانست رکوردهای کشتی‌گیران افسانه‌ای را هم جابه‌جا کند اما شاید این جراحی کتف پایانی بر قدرت‌نمایی پادشاه باشد. باید دید در طول ۵ ماه آینده بازگشت حسن یزدانی روی تشک کشتی چگونه خواهد بود آیا او تمایلی به ادامه فعالیت خواهد داشت یا اینکه کار خود را در همین جا به پایان خواهد رساند؟

 

منبع: فارس
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما