گوگوش در یک پیام ویدیویی از صحنه موسیقی و اجرا خداحافظی کرد

فائقه آتشین معروف به گوگوش در یک پیام ویدیویی از صحنه موسیقی و اجرا خداحافظی کرد.

 گوگوش در یک پیام ویدیویی از صحنه موسیقی و اجرا خداحافظی کرد
صفحه اقتصاد -

گوگوش در یک پیام ویدیویی از صحنه موسیقی و اجرا خداحافظی کرد.

این خواننده که در خارج از کشور فعالیت دارد اعلام کرد که پس از اجراهای حال حاضر خود دیگر روی صحنه برای اجرای کنسرت نخواهد رفت و از این صحنه خداحافظی می کند.
روزنامه فرهیختگان به بهانه خداحافظی «گوگوش» از موسیقی، در پست تازه ای که منتشر کرده، علیه او مطلبی نوشته است.
فرهیختگان نوشته: فائقه آتشین، خواننده زن معروف به گوگوش با تبلیغات وسیعی قصد برگزاری کنسرتی به عنوان کنسرت خداحافظی از خوانندگی دارد. او که ۷۳ ساله است و مطابق اخبار احتمالا به بیماری پارکینسون هم مبتلا شده و احتمالا این خداحافظی بی ارتباطی با بیماری او نباشد، بیماری ای که راه در آمد زایی را مسدود می کند.
خانم گوگوش ظرف یک سال اخیر یک بار دیگر هم با تبلیغ و فروش عطری با نام تجاری مشابه از سوی طیفی از اپوزوسیون به خون شویی و کاسبی متهم شده بود.

فائقه آتشین در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۹ ( ۷۳ ساله) در محله سرچشمه تهران زاده شد. هرچند که تاریخ ثبت‌شده در شناسنامهٔ او، او را زادهٔ ۱۸ بهمن ۱۳۲۹ نشان می‌دهد، ولی خود او می‌گوید بر پایهٔ گفتهٔ مادرش، در «۱۵ اردیبهشت» به دنیا آمده‌است. دانشنامهٔ بریتانیکا نیز تاریخ تولد او را ۵ مهٔ ۱۹۵۰ (برابر با ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۹) ذکر کرده‌است. خانوادهٔ وی اصالتاً از آذربایجانی‌هایی بودند که از آذربایجان شوروی به ایران مهاجرت کرده‌بودند. پدر گوگوش از اهالی شهر سراب بود، پدر و مادر گوگوش هنگامی که وی ۲ سال داشت از یکدیگر جدا شدند.

گوگوش نامی ارمنی برای پسران است. در کودکی دایهٔ ارمنی‌اش او را با این نام صدا می‌کرد و بعدها این نام را به عنوان نام هنری‌اش برگزید. اما آن طور که گوگوش در مصاحبهٔ مفصّل خود با هما احسان توضیح داد، این اسم را پدرش برای وی انتخاب کرده‌بود، اما ادارهٔ ثبت احوال به علّت «عجیب بودن» این نام از ثبت آن در شناسنامهٔ نوزاد خودداری می‌کند و از پدرش می‌خواهد که یک اسم ایرانی یا عربی برایش انتخاب کند که در نهایت، او نام فائقه را برای نوزاد برمی‌گزیند. اما در خانه و به‌طور کلی مکان‌های غیررسمی از همان کودکی وی را گوگوش صدا می‌زده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها