بیرانوند ذخیره مناسب می خواهد/ذخیره نداشتن پرسپولیس نوعی خودکشی است!

بهروز سلطانی سنگربان پیشین پرسپولیس از این که سرخ‌پوشان فقط علیرضا بیرانوند را به‌عنوان دروازه‌بانی مطمئن در لیست دارند، انتقاد کرد.

بیرانوند ذخیره مناسب می خواهد/ذخیره نداشتن پرسپولیس نوعی خودکشی است!
صفحه اقتصاد -

علیرضا بیرانوند برای سومین بار در یک سال اخیر در یک بازی ملی مصدوم شد! کادر پزشکی تیم ملی فوتبال پس از معاینات بالینی و تصویربرداری انجام گرفته از آسیب دیدگی عضلات داخلی ران چپ علیرضا بیرانوند اعلام کرد: در روزهای آتی، درمان فیزیوتراپی و بازتوانی به صورت روزانه انجام خواهد گرفت و با انجام ارزیابی‌های روزانه و بررسی شاخص‌های عملکردی نسبت به پیشرفت تمرینات و زمان بازگشت به میادین تصمیم‌گیری خواهد شد. سایر زمان‌های اعلام شده گمانه‌زنی رسانه‌ای است.

بهروز سلطانی دروازه‌بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس در این رابطه می‌گوید: بارها گفته‌ام و باز تکرار می‌کنم علیرضا بیرانوند در حال حاضر بهترین گلر ایران و یکی از بهترین‌های آسیاست. به نظرم ۶۰ درصد یک تیم دروازه‌بانش است و اگر پرسپولیس خوب بازی می‌کند، چون همه خطوط این تیم و سرمربی از دروازه خیالشان راحت است اما علیرضا بیرانوند ذخیره مناسب هم می‌خواهد. بازی با یک دروازه‌بان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به نوعی خودکشی محسوب می‌شود. شما نمی‌توانید هیچ تورنمنتی را فقط با یک دروازه‌بان آغاز کنید.

او ادامه می‌دهد: همان طور که دیدید علیرضا بیرانوند در بازی دوستانه با بلغارستان مصدوم شد و حالا معلوم نیست به بازی با النصر عربستان برسد یا نه؟ اگر خدای ناکرده بیرانوند مصدوم شود چه کسی قرار است به جای او درون دروازه پرسپولیس بایستد؟ رفیعی یا اسدی گلرهای جوانی هستند اما تجربه کافی برای ایستادن درون دروازه پرسپولیس را ندارند و این یک حقیقت تلخ است. این دو جوان شاید در سال‌های آینده بتوانند گلرهای خوبی برای پرسپولیس و فوتبال ایران باشند اما واقعیت امر این است که با دیدن رونالدو یا مانه سخت است این دو جوان بتوانند جانشین بیرانوند شوند.

سلطانی ضمن انتقاد از قانون ۱۹ بازیکن بزرگسال سازمان لیگ، تصریح می‌کند: بزرگ ترین مشکل یحیی گل محمدی و سایر مربیان حاضر در لیگ قهرمانان آسیا همین قانون است. مگر می‌شود شما فقط با ۱۹ بازیکن بزرگسال وارد لیگ قهرمانان شوید؟ این قانون دست مربیان و نمایندگان باشگاهی کشورمان را می‌بندد. شاید یحیی گل محمدی برای پر کردن و رفع مشکلات سایر خطوط احمد گوهری گلر دوم خودش را قرضی به آلومینیوم اراک داد در حالی که الان علیرضا بیرانوند مصدوم شده است. شاید اگر این قانون نبود یحیی هم گلر دوم خودش را نگه می‌داشت یا دروازه‌بان با تجربه دیگری جایگزین می‌کرد.

او خاطر نشان می‌کند: در حال حاضر تنها راه خرید گلر زیر ۲۳ سال است که آن هم پیدا نمی‌شود. شما چند گلر زیر ۲۳ سال سراغ دارید در ایران که بتوان آنها را در لیگ قهرمانان آسیا بازی داد؟ دروازه‌بانی یک پُست خاص و سخت است که طرف باید در کوران مسابقاتی که دیده و گل‌هایی که خورده آبدیده شود. نمی‌توان یک شبه گلر ساخت و برهمین اساس دروازه‌بان زیر ۲۳ سال ساخته نمی‌شود. گلرخارجی زیر ۲۳ سال هم به درد پرسپولیس نمی‌خورد. گلر خارجی که می‌آید باید فیکس باشد یا اینکه مثل رادوشوویچ ممکن است برای پرسپولیس داستان درست کند و دردسرساز شود. بنابراین در حال حاضر پرسپولیس 

یک گلر ذخیره وخوب ایرانی می‌خواهد. با این شرایط واقعا ادامه لیگ یا مسابقات آسیایی دشوار خواهد شد.

گلراسبق تیم ملی کشورمان در خصوص شرایط فعلی دروازه‌بان‌های تیم ایران نیز یادآور می‌شود: به نظرم الان گلرهای بسیار خوبی داریم. علیرضا بیرانوند که نیازی به تعریف و تمجید ندارد. پیام نیازمند هم نشان داده که یک ذخیره مناسب برای بیرانوند و یک گلر ششدانگ برای آینده فوتبال ایران است. محمدرض اخباری، حسین پورحمیدی یا سید حسین حسینی که این اواخر خیلی خوب کار کرده هم از جمله گلرهای مطرح ما هستند که رقابت خوبی با یکدیگر دارند. همین رقابت آشکار و پنهانی باعث پیشرفت آنها می‌شود و دروازه تیم 

ملی را بیمه می‌کند. در حال حاضر تیم ملی کشورمان از ناحیه دروازه مشکلی ندارد و این برای تیم ما یک نعمت است.

بهروز سلطانی در مورد رقابت سپاهان، پرسپولیس و استقلال در صدر جدول لیگ برتر نیز می‌گوید: شما نگاه کنید چقدر بازیکن روی نیمکت سپاهان نشسته است و یک تیم سپاهان روی نیمکت قرار دارد. راز موفقیت یک تیم به نیمکت قوی‌اش است. همه فکر می‌کنند بازیکنان داخل زمین در نتیجه گرفتن یک تیم موثر هستند، اما من فکر می‌کنم تیمی که نیمکتش قوی باشد تیم اصلی‌اش هم قدرتمند است. پرسپولیس هم در خط میانی و دفاع وسط ذخیره‌های مناسبی دارد اما در خط حمله با کمبودهایی مواجه است. استقلال اما دراین فصل ذخیره‌های خوبی ندارد و این می‌تواند برای این تیم مشکل ساز باشد. باز تکرار می‌کنم تیمی که می‌خواهد عنوان قهرمانی لیگ برتر را جشن بگیرد باید نیمکت قوی داشته باشد.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها