ویژه برنامه‌های فرهنگی مترو تهران در سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه از اقدامات فرهنگی مترو تهران هم‌زمان با برگزاری سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب خبر داد.

 ویژه برنامه‌های فرهنگی مترو تهران در سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب
صفحه اقتصاد -

سیدمحمد نقیب گفت: هم‌زمان با آغاز فعالیت نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با شعار «بخوانیم و بسازیم»، برنامه‌هایی در ایستگاه‌های مترو در نظر گرفته شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه ، وی افزود: مترو موثرترین وسیله حمل و نقل عمومی برای افرادی است که قصد عزیمت به نمایشگاه کتاب را دارند بنابراین برنامه‌هایی در این زمینه تدارک دیده شده است تا بازدید کنندگان در طول مسیر نیز خدماتی در این زمینه دریافت کنند که اکران نمایشگاه عکس با موضوع کتاب، نصب برچسب عطف کتاب‌های منتخب در ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی، فضاسازی و نصب سازه دروازه کتاب و اجرای طرح چیدمان پروازی کتاب در ایستگاه مصلی امام خمینی(ره) با موضوع کتاب از جمله آنهاست.

نقیب اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی بیشترین تردد را دارند پیشخوان‌های مشاوره موضوعی کتاب با حضور کارشناسان این حوزه همزمان با فعالیت نمایشگاه کتاب در این ایستگاه‌ها آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در حوزه کتاب و کتابخوانی خواهند بود. همچنین علاقه‌مندان به کتاب می‌توانند کتاب خریداری شده خود را در دست گرفته و با سازه کتاب طراحی شده در ایستگاه مصلی عکس یادگاری بگیرند و از معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران هدیه دریافت کنند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران ادامه داد: جهت ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی طرح «کتابخوان» نیز در مترو تهران اجرا می‌گردد، در طرح "کتابخوان" گزیده‌ای از بیش از چهل جلد کتاب منتخب از کتاب‌های چاپ شده توسط نویسندگان داخلی و خارجی در قالب کتاب‌های یک صفحه‌ای در ایستگاه شهید بهشتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

گفتنی است سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان