پیش بینی وضعیت آب و هوا کرمان فردا دوشنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ | منتظر یک تابستان جهنمی باشید!

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا کرمان فردا دوشنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

پیش بینی وضعیت آب و هوا کرمان فردا دوشنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ | منتظر یک تابستان جهنمی باشید!
صفحه اقتصاد -

هواشناسی کرمان اعلام کرد طبق بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز افزایش ابر، بارش باران و وزش باد مهمترین پدیده های جوی در این استان است و افزایش غلظت غبار و خیزش گرد و خاک در برخی مناطق غربی و جنوب شرق مورد انتظار است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان کرمان، در این مدت در برخی مناطق مرکزی ضمن افزایش ابر، بارش پراکنده و خفیف باران محتمل است.

براساس این گزارش، از بعد از ظهر یکشنبه با فعالیت سامانه بارشی افزایش ناپایداری های جوی به صورت افزایش ابر، بارش و رگبار باران، رعد و برق و بارش تگرگ در مناطق مستعد و وزش باد شدید در استان را خواهیم داشت.

احتمال آبگرفتگی معابر

همچنین بیشینه سرعت وزش باد و بارش ها در روز دوشنبه هفته جاری مشاهده ‌خواهد شد و با توجه به میزان و نوع بارش ها جاری شدن رواناب، آبگرفتگی معابر و اختلال تردد دور از انتظار نیست.

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای اغلب مناطق به ویژه برای مناطق غربی، شمال غربی و جنوب شرقی استان کرمان وزش باد به نسبت شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به روند افزایشی دما در استان، گفت: تابستان امسال بیش از دو درجه گرمتر از تابستان گذشته خواهد بود.

محسن عراقی‌زاده مدیرکل هواشناسی استان کرمان با تبریک روز جهانی هواشناسی، گفت: ۲۳ مارس روز جهانی هواشناسی نامگذاری شده است و با توجه به تغییرات اقلیمی که در جهان در حال اتفاق افتادن است شعار امسال سازمان جهانی هواشناسی «خط مقدم اقدام اقلیمی» انتخاب شده است تا همه کشورها برای این تغییرات به دنبال راه حل و به فکر راه چاره باشند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های هواشناسی براساس مدل‌های هواشناسی انجام می‌شود و البته هر مدل هواشناسی خطاهایی هم دارد، گفت: هر چه مدت زمان پیش‌بینی ما طولانی‌تر باشد، میزان خطای آن هم بیشتر است و دقت آن پایین می‌آید.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر پیش‌بینی‌های ما به صورت ۱۰ روزه انجام می‌شود که تقریباً دقت خیلی بالایی داشته و دقت آن در حدود ۹۸ درصد است، ادامه داد: این پیش‌بینی‌ها از راه‌های مختلف اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت بارش باران در استان کرمان در سال زراعی جاری، بیان کرد: از مهرماه امسال سال زراعی آغاز شده و تا کنون نیمی از سال زراعی را پشت سر گذاشته‌ایم.

عراقی‌زاده ادامه داد: میانگین بارندگی استان کرمان در این سال زراعی و تا کنون ۴۸ میلی‌متر بوده که به نسبت سال گذشته که ۷۰ میلی‌متر بوده بارندگی‌های ما در سطح استان کرمان خیلی کم است و وضعیت خوبی در این زمینه نداریم.

وی با اشاره به آمار بلندمدت بارندگی‌های در استان کرمان، گفت: میانگین بارندگی‌ها در بلند مدت در استان کرمان ۱۳۰ میلیمتر است که فاصله بارش‌های امسال آن با آن فاصله زیادی است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه کل بارش‌های امسال در سطح کشور کم بوده و سال خوبی را از نظر بارش‌ها در استان کرمان و کشور نداشتیم، افزود: امیدواریم در مدت باقیمانده بارندگی‌هایی را داشته باشیم تا قدری این وضعیت بهتر شود.

وی ادامه داد: براساس نقشه‌هایی که در اختیار داریم پیش‌بینی می‌شود که تا ۱۵ اردیبهشت ماه بارندگی‌هایی را به صورت پراکنده در سطح استان داشته باشیم البته با این بارش‌ها به میانگین بلند مدت استان کرمان نمی‌رسیم.

عراقی‌زاده با اشاره به اینکه امسال روند افزایشی دما را داشتیم و میانگین دمای نقاط مختلف استان نسبت به سال‌های قبل بیشتر بوده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود که این روند تا تابستان ادامه داشته باشد و تابستان امسال بیش از دو درجه گرمتر از تابستان گذشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • عادی

  شما هیچ وقت پیش بینی تون درست نبوده حالا تابستان امسال گرمتره چرت پرت نگین

 • زری

  انشاالله این پیش بینی تون از تابستان جهنمی مثل همون پیش بینی پاییز پربارشه

 • رضا

  از بس کارتون بیسته به خودتون تبریکم بگید خاک

 • ناشناس

  تابستان امسال هوا خنک تر است نکنید مثل النینوی که اول مهر پیش بینی می کردید و بهت بگم که دور خشک یالی تمام شد وان شالله طی دوسال اینده شاهد باراندگی ها بسیار خوب هستیم و اما بشرطی که ایران که سهم بزرگی در تولید گازهای گلخانگی دارد بطرف کنند سهمی حدود ۲۰ در صد و امریکا ۱۳ و چین ۳۵ درصد و هند ۱۸ و اروپا ۱۲ درصد

 • ایرانی

  با این بارندگی تمام موتور پمپهای روستایی با تمام توان و در تمام شبانه روز با روش غرقابی مشغول کشاورزی هستند و این ثروت عظیم که متعلق به همه است توسط عده ای سود جو تحت عنوان کشاورزی به یغما مي رود آیا هنوز هم با این بحران اجازه کشاورزی داده شود ؟ اگرجواب بله است پس هدف دیگری ودنبال می‌شود

 • محمدباقر رودکی

  صلوات بلند ختم کنید.

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان