آیا مدارس اصفهان فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ + تعطیلی مدارس اصفهان

در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه آیا مدارس اصفهان فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ و تعطیلی مدارس اصفهان پرداخته شده است.

آیا مدارس اصفهان فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ + تعطیلی مدارس اصفهان
صفحه اقتصاد -

همانطور که می دانید، برای بسیاری از والدین و دانش آموزان این سوال پیش آمده است که آیا فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ مدارس شهرهای استان اصفهان به علت بارش شدید برف تعطیل است یا خیر؟

تاکنون خبر رسمی مبنی بر تعطیلی مدارس اصفهان فردا اعلام نشده است. 

آیا فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ مدارس استان اصفهان تعطیل است؟

کیفیت هوای اصفهان امروز (یکشنبه) بر اساس آمار ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در مناطق مختلف اعلام شد.

کیفیت هوای اصفهان امروز ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲

جمشید لقایی با اشاره به وضعیت سنجش کیفیت هوای امروز _یکشنبه پانزدهم بهمن_ در ایستگاه‌ها اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۱۳ ایستگاه سنجش آلودگی هوای متعلق به شهرداری اصفهان و سه ایستگاه سنجش اداره کل محیط‌زیست استان، اکنون شاخص کیفیت هوا با عدد ۷۲ در شرایط سالم (زرد) بوده و آلاینده غالب ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بار آلایندگی امروز در ایستگاه پارک زمزم با شاخص ۱۰۷ در وضعیت ناسالم (برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد، افزود: ایستگاه‌های کردآباد و دانشگاه صنعتی با شاخص ۷۷، فیض و ولدان با شاخص ۷۳، زینبیه با شاخص ۶۹، خیابان ۲۵ آبان و فرشادی با شاخص ۶۷، رهنان با شاخص ۶۵، سپاهان‌شهر با شاخص ۶۰، کاوه با شاخص ۵۷ و انقلاب با شاخص ۵۱ در وضعیت سالم (زرد) و میرزاطاهر با شاخص ۴۴ با هوای پاک (سبز) ثبت شده است.

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل‌ونقل شهرداری اصفهان با اشاره به عوارض بهداشتی و اقدامات احتیاطی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم خاطرنشان کرد: احتمال تشدید بیمارهای قلبی یا ریوی سالمندان از عوارض بهداشتی این آلاینده‌ها است، از این‌رو افراد حساس در صورت امکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست منطقه اصفهان با قرار گرفتن روی عدد ۷۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد، ایستگاه‌های خرازی با شاخص ۹۸، احمدآباد با شاخص ۹۳ و پروین با شاخص ۷۰، در موقعیت سالم (زرد) است.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان، خمینی‌شهر، سجزی، قهجاورستان، شاهین‌شهر و مبارکه است که قهجاورستان با شاخص ۱۵۷ ناسالم (قرمز)، سجزی با شاخص ۹۲، مبارکه با شاخص ۵۴، شاهین‌شهر با شاخص ۷۵ و خمینی‌شهر با شاخص ۶۵ سالم (زرد) است. ایستگاه‌های پروین، رودکی، استانداری اصفهان، خواجو، باغ‌غدیر و شهرهای کاشان، نجف‌آباد، زرین‌شهر و دولت‌آباد فعال نیست.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان اصفهان و پیش‌آگاهی هوا، بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر جوی پایداری طی دو روز آینده بر روی استان است، بر این اساس وضعیت جوی در بیشتر مناطق صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود، از اواسط روز دوشنبه به سبب گذر موج ناپایداری بر روی استان شرایط افزایش ابر و وزش باد در بیشتر مناطق به ویژه در نواحی غربی افزایش پیدا می‌کند، طی این روز شرایط بارش پراکنده برف موقتی نیز وجود دارد. آسمان شهر اصفهان نیز امروز صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد خواهد بود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منواکسید کربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه‌گیری و به‌طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا همچون منواکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان