پیش بینی وضعیت آب و هوا آذربایجان شرقی فردا جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴٠۲ | مردم این استان مراقب باشند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا آذربایجان شرقی فردا جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

پیش بینی وضعیت آب و هوا آذربایجان شرقی فردا جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴٠۲ | مردم این استان مراقب باشند
صفحه اقتصاد -

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی از امشب شهرهای جنوب استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و انتظار بارش برف در این شهرها از جمله بستان آباد ، میانه، مراغه، هشترود و چاراویماق را داریم.

وضعیت آب و هوا استان آذربایجان شرقی فردا جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴٠۲ 

محمد امیدفر افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی در نیمه شمالی استان به صورت پراکنده فعال خواهد بود ولی در شهرهای جنوبی استان شدت بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه تا اواخر روز جمعه در استان ادامه می یابد، اظهار کرد: این سامانه موجب افزایش ابر، بارش برف و مه گرفتگی می شود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی، گفت: لغزندگی، یخبندان و اختلال در تردد به ویژه در جاده های کوهستانی، آبگرفتگی معابر و کولاک برف دور از انتظار نیست.

امیدفر، ادامه داد: برودت هوا تا روز شنبه هفته اینده ادامه داشته و از روز شنبه دمای هوا به صورت نسبی افزایش می یابد و جوی به نسبت پایدار در استان حاکم می شود.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای منفی ۱۲ درجه و خداآفرین با دمای مثبت ۹ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز در گرمترین زمان به سه درجه و در سردترین زمان به منفی پنج درجه سانتی گراد رسید و دمای فعلی (۱۰ و ۴۵ دقیقه) این شهر صفر درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نکرده است.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

آب و هوا آذربایجان شرقی فردا جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴٠۲ چگونه خواهد شد؟ 

این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان