پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴٠۲ چگونه خواهد شد؟

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴٠۲ چگونه خواهد شد؟
صفحه اقتصاد -

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: هوای سرد تا پایان هفته جاری در مناطق مختلف این استان ماندگار است، به طوریکه دمای شبانه کلانشهر مشهد برای شب‌های آتی به حدود ۲ درجه زیر صفر می‌رسد.

زهرا مبشری‌نسب افزود: هم اکنون مه رقیق شهرستانهای مشهد، سرخس، درگز، فریمان و کلات نادر خراسان رضوی را فرا گرفته است.

وی ادامه داد: طی امشب تا صبح فردا (چهارشنبه) همچنان پدیده مه برای خراسان رضوی پیش بینی می‌شود که سبب کاهش دید بویژه در محورهای کوهستانی و سردسیر و اختلال در سیستم حمل و نقل می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: برای امروز بارش باران و برف در نوار شمالی و شمال شرق خراسان رضوی پیش بینی می‌شود و از امروز تا پنجشنبه سرعت وزش باد در نوار شرقی استان افزایش خواهد یافت.

وی اظهار کرد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به طور موقت از میزان ناپایداری‌های جوی در خراسان رضوی کاسته می‌شود و فقط در نواحی مرتفع و کوهستانی بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است.

مبشری نسب ادامه داد: از اواخر وقت پنجشنبه هفته جاری تا صبح شنبه استان خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه بارشی دیگری قرار می‌گیرد که با توجه به نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی امروز، در اکثر نقاط استان بارش خواهیم داشت که بارش‌ها به صورت باران و برف خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۲ تا پنج درجه سلسیوس در نوسان بوده است، افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۶ درجه و کمینه دمای هوای این کلانشهر به صفر درجه سلسیوس خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: قوچان و جوین با کمینه دمای هوای ۲ درجه زیر صفر و شهرستان‌ خواف با بیشینه دمای هوای ۱۵ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی طی شبانه روز گذشته بوده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین طی این بازه زمانی بیشترین شدت وزش باد در شهرستان‌ بردسکن با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

مبشری نسب با بیان ثبت بارندگی از ۱۸ ایستگاه هواشناسی استان خراسان رضوی از شهرستان های سرخس، کلات نادر، فریمان و مشهد طی شبانه روز گذشته گفت: بیشترین میزان بارندگی طی این مدت از شهرستان سرخس با ۲ و ۶ دهم میلیمتر گزارش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان