پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -
امروز قیمت سکه امامی بر مدار رشد حرکت کرد و به ۲۹,۸۰۰,۰۰۰ (بیست و نه میلیون و هشتصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۳ درصدی داشته است.
معاملات امروز بازار سکه حکایت از افزایش قیمت‌ سکه امامی، نیم سکه و ربع سکه در مقایسه با روز پیش دارد.

آخرین نرخ سکه امامی

قیمت سکه امامی به ۲۹,۸۰۰,۰۰۰ (بیست و نه میلیون و هشتصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۳ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۹,۸۰۰,۰۰۰ ۲۵۰,۰۰۰ ۰.۸۳ 10:06
۲۹,۵۵۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۰.۱۶ روز قبل
۲۹,۵۰۰,۰۰۰ ۲۵۰,۰۰۰ ۰.۸۴ ۲ روز پیش

مشق بازارها از روی دست دلار

در همین راستا عبداله‌ مشکانی کارشناس اقتصادی با بیان اینکه قیمت طلا و سکه از قیمت دلار در بازار آزاد خط می‌گیرد به تجارت‌نیوز گفت:«مردم در مواجهه با تورم، وقتی ارزش پولشان در حال از بین رفتن است به بازارهای مالی ورود می‌کنند؛ فعلا نوسانات قیمت بازار جهانی طلا سوخت مناسبی برای رشد بازار داخلی طلا فراهم آورده است.»

این کارشناس اقتصادی با اشاره به حباب بالای سکه گفت: «نوسان در بازار ارز مانند هفته‌های اخیر وجود دارد اما بازار روند نمی‌گیرد؛ بنابراین قیمت طلا و سکه نیز همانند دلار از همین الگو تبعیت می‌کند. این در حالی است که قیمت سکه که با دلار بازار آزاد سنجیده می‌شود حباب دارد وحتی تمام قطعات سکه با قیمت دلار بالاتر معامله می‌شود.» 

وی درباره بهترین فرصت سرمایه‌گذاری در بازارها گفت: «هر گونه سرمایه‌گذاری کاملا به اخبار سیاسی مربوط می‌شود. معتقدم باید در بازاری سرمایه‌گذاری کرد که با نرخ دلار کمتری معاملات انجام می‌شود نظیر برخی شرکت‌های بازار سرمایه یا زمین‌هایی که طی دو سال گذشته رشد قیمت بالایی نداشته‌اند.»

سکه بهار ۲۶ میلیونی شد

امروز دوازدهم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۶۴۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۱۰۳ هزار تومانی داشت. در روز جاری سکه‌ بهار در کانال ۲۶ میلیون تومانی معامله شد. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه با قیمت ۲۶ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان معامله شد و رشد ۱۱۶ هزار تومانی داشت.

امروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه، کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز با رشد ۵۰ هزار تومانی روی قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی ایستاد.

طلا تغییر قیمت نداشت

در دومین روز هفته، قیمت طلا میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش دو هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۹۴۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بدون تغییر قیمت و با رقم دو میلیون و ۵۲۵ی هزار تومانی همانند روز گذشته معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۹۲ هزار تومان رسید.

امروز حباب سکه در تمام قطعات رشد داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۴۲ هزار تومان، سکه بهار ۴۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۱ هزار تومان، ربع سکه ۳۶ هزار تومان و سکه گرمی ۴۳ هزار تومان رشد داشت.

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه، امروز به ۱۵,۷۰۰,۰۰۰ (پانزده میلیون و هفتصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۲۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر نیم سکه
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۵,۷۰۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰ ۱.۲۷ 10:06
۱۵,۵۰۰,۰۰۰ ۰ ۰ روز قبل
۱۵,۵۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰ ۰.۶۴ ۲ روز پیش

آخرین نرخ ربع سکه

همچنین ربع سکه با افزایش ۱.۸۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۰,۷۰۰,۰۰۰ (ده میلیون و هفتصد هزار) تومان معامله شد.

قیمت سکه گرمی امروز

همچنین هر سکه گرمی با افزایش ۳.۳۳ درصدی نسبت به روز قبل ، ۶,۰۰۰,۰۰۰ (شش میلیون) تومان معامله شد.

امروز قیمت طلا روند افزایشی داشت و ارزش هر اونس طلا در بازار جهانی به ۲,۰۸۷ (دو هزار و هشتاد و هفت ) دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷۶ درصدی داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم دیروز ۲,۵۱۶,۳۰۰ معامله شد و قیمت جدید تا ساعاتی دیگر اعلام خواهد شد.

 قیمت طلا امروز در معاملات بازار جهانی روند صعودی را در پیش گرفته است.

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۲,۰۸۷ (دو هزار و هشتاد و هفت ) دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷۶ درصدی داشته است.

 
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما