نعنا فلفلی برای درمان کدام بیماری گوارشی روانه بازار شد؟ | کاربرد نعنا فلفلی در داروسازی

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه نعنا فلفلی برای درمان کدام بیماری گوارشی مفید است، پرداخته شده است.

نعنا فلفلی برای درمان کدام بیماری گوارشی روانه بازار شد؟ | کاربرد نعنا فلفلی در داروسازی

صفحه اقتصاد - در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه نعنا فلفلی برای درمان کدام بیماری گوارشی مفید است، پرداخته شده است.
محققان یک شرکت دانش‌بنیان توانستند با استفاده از داروهای گیاهی، کپسول‌هایی برای درمان سندروم روده تحریک‌پذیر را روانه بازار سلامت کنند.
مهدی کشیر؛ مدیرعامل کشت و صنعت و داروسازی گیاه اسانس با اشاره به ساخت کپسول دارویی «کولمیگان» عنوان کرد: کپسول کولمیگان گیاه اسانس، با استفاده از فناوری استحصال ماده مؤثره گیاهان دارویی برای درمان سندروم روده تحریک پذیر تولید و تجاری‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه این محصول حاوی عصاره نعناع فلفلی بوده و سبب کاهش علائم آی بی اس از جمله اسپاسم روده می‌شود، اظهار کرد: از عمده‌ترین خاصیت اسانس نعناع فلفلی، اثربخشی در بیماری سندرم روده تحریک‌پذیر است و در صورتی‌که دارو سالم و بدون تغییر، به روده برسد، بسیار مؤثر است.

کشیر، با اشاره به تولید کپسول‌های مقاوم به اسید معده برای اثربخشی و کاهش عوارض استفاده از این دارو در مبتلایان به زخم معده گفت: اسانس به دلیل طبیعت تحریک‌کننده خود، در افراد مبتلا به عارضه رفلاکس و یا زخم معده، ممنوعیت مصرف دارد. اما با استفاده از کپسول‌های مقاوم به اسید اسانس نعناع (کولمیگان) که به طور هدفمند از معده عبور کرده و در روده باز می‌شوند، اثربخشی بالایی را در محل ابتلا ایفا کرده و به بهبود مشکلات ناشی از این سندورم کمک می‌کند.

می‌شود، عنوان کرد: کولمیگان با فناوری مشابه نمونه خارجی و اثربخشی مؤثر، هزینه‌های داروی خارجی این بیماری را برای بیماران کاهش می‌دهد.

مدیرعامل کشت و صنعت و داروسازی گیاه اسانس، با اشاره به ارزبری سالانه حدود 2هزار میلیارد ریالی ناشی از واردات نمونه‌های خارجی این دارو، خاطر نشان کرد: این محصول به لحاظ قیمت 50 درصد قیمت نمونه خارجی بوده و به لحاظ اثربخشی هم‌تراز نمونه خارجی است به طوری که نماینده شرکت خارجی برای تولید قراردادی محصول خود با این شرکت وارد مذاکره شده است.

کشیر با اشاره به ایجاد اشتغال 6 نفر مستقیم و 10 نفر غیرمستقیم با تولید این محصول دانش‌بنیان افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری با حمایت مالی برای واردات خط تولید لیکوئیدکپ، کمک شایانی در تحقق این امر داشتند.

این فعال حوزه فناوری، با تأکید بر این که جامعه پزشکی و مردم با اعتماد به تولیدات داخلی، می‌توانند نقش بسزایی در بی‌نیازی به واردات داروهای خارجی با مشابه داخلی داشته باشند، اظهار کرد: تسهیل و تسریع واقعی فرآیندها، هم‌راستا کردن قانونگذاری‌ها و ضوابط با اولویت‌های کشور و حذف فرآیندهای مجوز و استعلامات غیرضروری، ضمن رونق تولید داخلی، خلق ارزش افزوده و اشتغال، هزینه‌های کشور را به مراتب کاهش خواهد داد.

سندرم روده تحریک‌پذیر یک بیماری رایج دستگاه گوارشی است که عملاً 30 تا 50 درصد مراجعات بیماران به متخصصین گوارش را شامل می‌شود. این بیماری، بدون هیچ نقص ساختاری در روده بزرگ، بر عملکرد آن تآثیر می‌گذارد.

محققان یک شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند با فرمولاسیون و تولید کپسول‌های دارای این خواص به بهبود علائم و عوارض بیماران مبتلا به این سندروم کمک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها