پیشنهاد سردبیرعکسمولتی مدیا

اختصاصی صفحه اقتصاد؛
گزارش تصویری از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 1402

صفحه اقتصاد – محمدعلی مجتهدی گزارش تصویری از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 1402 در زیر از نظرتان می گذرد.

نمایشگاه بین‌‎المللی کتاب تهران یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی حال حاضر در ایران؛ در زمینه کتاب‌و کتاب‌خوانی است. معمولا این رویداد بزرگ و پرطرفدار، اردیبهشت هر سال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران یا در مصلی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد خبری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران،‌ هم‌اندیشی ناشران با دبیر علمی جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران،‌ شنبه (سی‌ام اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲) همزمان با آخرین روز نمایشگاه با حضور محمدباقر خرمشاد؛ دبیر علمی جایزه جهانی کتاب سال در سرای ملل برگزار شد.

دبیر علمی جایزه جهانی کتاب سال در ابتدای نشست گفت: این جایزه هر سال به کتاب‌هایی تعلق می‌گیرد که در طول سال نسبت به سایر آثار برجسته‌تر باشند از این منظر مورد داوری و تقدیر قرار می‌گیرند. سی دوره از این جایزه تاکنون برگزار شده است. آثار ارسالی به این دوره از جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در موضوع مطالعات اسلامی شامل کلیات، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، رجال، اخلاق، علوم قرآنی، حدیث، تر‌جمه متون اسلامی، قرآن‌پژوهی و تفسیر، فقه و حقوق اسلامی، علم کلام، فلسفه، تصوف و عرفان، تاریخ علم در اسلام، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد اسلامی، هنر و معماری اسلامی، مطالعات اسلامی معاصر و… و در موضوع مطالعات ایرانی شامل کلیات، زبان و زبان‌شناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، تاریخ ایران، هنر و معماری ایرانی، تاریخ و تمدن ایران باستان، تر‌جمه آثار اندیشمندان ایرانی و … می‌شود.

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که از ۲۰ اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir آغاز شد، امروز شنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲) به‌کار خود پایان داد.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا