راه و مسکن

پیش بینی وضعیت آب و هوا کردستان فردا جمعه 5 خرداد ماه 1402

صفحه اقتصاد– در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا کردستان فردا جمعه 5 خرداد ماه 1402 پرداخته شده است.
معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: پیش بینی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد از امروز تا روز شنبه به تناوب استان در دامنه فعالیت امواج بارشی قرار می گیرد و از عصر امروز شاهد رگبار و رعدو برق همراه با وزش باد خواهیم بود.

علی پناهی روز پنجشنبه اظهار کرد: بر این اساس از ظهر جمعه تا اواخر وقت همان روز، فعالیت سامانه مذکور در توابع شهرستان‌های مریوان، بانه، سروآباد، غرب سنندج و کامیاران و بخش های جنوبی دیواندره و سقز گاهی شدید و در محدوده هشدار سطح نارنجی پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه فعالیت این سامانه با رواناب و آب گرفتگی موقت و همچنین سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در این مناطق همراه خواهد شد، توصیه می شود در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها (بویژه در مناطق یادشده) خودداری شود.

معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان تاکید کرد: همچنین با توجه به پیش بینی رخداد صاعقه از صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

به گفته وی در سه روز آینده با توجه به فعال بودن چشمه‌های گرد و خاک بر روی کشور عراق هوای مناطق غربی و جنوبی کماکان با کاهش کیفیت همراه خواهد بود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا